Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webbrowser a tagına nasıl tıklarım?
Merhabalar,

Earşiv Sitesinde ekteki resimde a tagına tıklamak istiyorum?

Nasıl yapabilirim?

WebBrowser1.OleObject.Document.getElementByID('Hdf5f8b56b65b3-1105').click;
bu şekilde çalışmıyor. Oturum sonlanıyor. 

Photo 
Bu tarz bir durumda ben olsam XPath kullanırdım. Chrome Element ekranında ilgili elemente sağ tık "Copy > Copy XPath". Delphide normal browser xpath destekliyor mu bilgim yok. CEF4 ile işi çözebilirsiniz.
a nın id si devamlı değişiyor gibi duruyor,
https://stackoverflow.com/questions/1409...wo-strings
burdaki fonksiyon ile sayfa kanağındaki iki benzersiz değişken arasını almaya çalışıp daha sonra değişen a id sine erişebilirsiniz. değişse dahi devamlı yakarsınız.

Eğer ki a nın id si değişmiyorsa ilk baş işlemler menüsüne tıklayıp menüyü açtırmanız ve daha sonra a tagına tıklamanız gerekebilir. programla ilk baş işlemler menüsüne tıklatmadıysanız; aradığınız a tagı sayfa kaynağında görünmeyebilir.

eğer xpath kullanırsanız da;
http://xpather.com/. sayfa kaynağını kullanarak burada test edebilirsiniz.
a nın id si devamlı değişmiyor href alanı değişiyor..
JavaScript kullanarak clik yapmaya çalışın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  unigui de ssl nasıl yüklenir ibrahim.aydin@perga.com.tr 4 2.236 24-11-2020, Saat: 12:43
Son Yorum: ibrahim.aydin@perga.com.tr
Shocked uniGui ile E Fatura nasıl Yapılır? ibrahim.aydin@perga.com.tr 12 6.620 18-06-2020, Saat: 20:01
Son Yorum: nguzeller
  UniGUI UniTreeView Item (Node) Aralığı Nasıl Ayarlanır? TescilsizUzman 4 3.610 09-06-2020, Saat: 15:05
Son Yorum: ibrahim.aydin@perga.com.tr
  UniChart Çizim Alanını Panele Nasıl Sığdırabilirim? TescilsizUzman 5 3.628 10-06-2019, Saat: 12:20
Son Yorum: TescilsizUzman
  web servis ile veritabanı bağlantısı nasıl yapılır? alisahin 3 3.353 28-05-2019, Saat: 08:52
Son Yorum: r3n4m3

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi