Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HBComponents - hbOAuth, hbGoogle, hbMailSender
Lightbulb 
 125825274-6a873d92-1806-4bee-88f9-5096aafc48c3.png

Merhabalar, 

hazırlamış olduğum bileşen seti benim hazırlamış olduğum bazı sınıfları kapsar. Bu sınıflar özellikle API işlemlerinde işinize yarayacaktır. 

HB Components nedir? Ne için kullanılır?

Bu bileşenler, ihtiyaçlarım için hazırladığım sınıfları içerir. Aslında pek çok sınıf var ama şimdilik gerekli olacağını düşündüğüm sınıfları ekledim. Bu yüzden onları bir dizi bileşene dönüştürdüm. Bu 3 bileşenli set ile Google Speech to Text teknolojisini kullanabilir, kolayca posta gönderebilir ve OAuth 1.0 doğrulama sistemi için gerekli imza oluşturucuya sahip olabilirsiniz. İmza oluşturucu HMAC-SHA1 ve HMAC-SHA256 methodlarını desteklemektedir. Lütfen herhangi bir sorunu Github'da bildirin. Yakında sete AES şifreleme ile ilgili bir bileşen ekleyebilirim. Küçük bir ipucu; bu bileşen aynı zamanda farklı dillerle de iletişim kurabilecektir. Örneğin PHP ve Delphi arasında AES ile iletişim kurmamız gerektiğinde iki farklı sonuçla karşılaşabiliriz. Sınıfım, bu duruma düşmemenizi sağlamak için hazır. daha sonra ekleyebilirim. Lafı fazla uzatmadan setteki bileşenleri tanıtayım.

Link: https://github.com/halilhanbadem/delphi-hb-components
Detay: https://github.com/halilhanbadem/delphi-hb-components/blob/main/README.md 

Not: hbMailSender ve hbGoogle bileşenleri öncesinde forumda tanıtımını yaptığım bileşenleri kapsar. hbMailSender için hata düzeltmeleri yapıldı.

İyi çalışmalar dilerim.
kisisel_logo_dark.png
Elinize emeğinize saglik
(16-07-2021, Saat: 08:52)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize emeğinize saglik

Teşekkür ederim
kisisel_logo_dark.png
Paylaşımın için teşekkürler @Halil Han BADEM
eline emeğine sağlık
Sorsaydı Bilirdi Sormuyor ki Bilsin.
Bilseydi Sorardı Bilmiyor ki Sorsun. 
(16-07-2021, Saat: 17:17)bydelphi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaşımın için teşekkürler @Halil Han BADEM
eline emeğine sağlık

Teşekkürler üstad.
kisisel_logo_dark.png

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi