Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAD Studio 11
(28-05-2022, Saat: 09:05)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-04-2022, Saat: 10:22)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimlik bilgilerimi Telefon noyu istediği için Kurmaktan vazgeçtim. Eski  D7'den devam.
KVKK Problemi.

Hocam hangi işletim işletim sistemini kullanıyorsunuz? Win7 (son updateler yapılmışsa W7 de da dahil) ve sonraki sistemlerde XE sürümlerinden önceki versiyonlar açılırken bir hata veriyordu gibi hatırlıyorum.

Win7 kullanıyorum, Güncellemeleri kapattım Hiç güncelleme yapmıyorum.
Delphi7 ile Win7 arasında Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. 
Masaüstü soket erişimli  veya Veritabanı uygulamaları geliştiriyorum.
Elimdeki yüzlerce yüklü komponent arşivimle 2040 yılına kadar da işimi kat kat göreceğini ön görüyorum.
(28-05-2022, Saat: 09:22)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-05-2022, Saat: 09:05)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hangi işletim işletim sistemini kullanıyorsunuz? Win7 (son updateler yapılmışsa W7 de da dahil) ve sonraki sistemlerde XE sürümlerinden önceki versiyonlar açılırken bir hata veriyordu gibi hatırlıyorum.

Elimdeki yüzlerce yüklü komponent arşivimle 2040 yılına kadar da işimi kat kat göreceğini ön görüyorum.

@COMMANDX bilgilendirme için teşekkürler ("Elimdeki yüzlerce yüklü komponent arşivimle 2040 yılına kadar da işimi kat kat göreceğini ön görüyorum." Aslında diğer konudaki Delphi tartışmasında demek istediğimde tam olarak buydu.)
(28-05-2022, Saat: 09:22)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-05-2022, Saat: 09:05)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hangi işletim işletim sistemini kullanıyorsunuz? Win7 (son updateler yapılmışsa W7 de da dahil) ve sonraki sistemlerde XE sürümlerinden önceki versiyonlar açılırken bir hata veriyordu gibi hatırlıyorum.

2040 yılına kadar Microsoft işletim sistemi bacağında 64 bit'i zaruri hâle getirmezse tabii.

Bana kalırsa ufak ufak Delphi'nin son sürümlerine doğru bir geçiş yolculuğuna başlamalısınız. Bunun için geç bile kalmışsınız. Delphi 7'den bu yana köprünün altından çok sular aktı.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(30-05-2022, Saat: 08:44)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-05-2022, Saat: 09:22)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Win7 kullanıyorum, Güncellemeleri kapattım Hiç güncelleme yapmıyorum.

2040 yılına kadar Microsoft işletim sistemi bacağında 64 bit'i zaruri hâle getirmezse tabii.

Bana kalırsa ufak ufak Delphi'nin son sürümlerine doğru bir geçiş yolculuğuna başlamalısınız. Bunun için geç bile kalmışsınız. Delphi 7'den bu yana köprünün altından çok sular aktı.

Biliyorum Üstadım, Benim bu tutumumu Bazıları Sanki beni Fanusta yaşıyor zannediyor, : ) Hiç alınmıyorum da. Hı hı, He yav he aynen, deyip geçiyorum.
Kimse de üstüne alınmasın, ben alınmıyorum.
Delphi7 ile devam edeceğim, Gittiği yere kadar gideceğim, Dereyi geçerken at değiştirmemeyi planlıyorum
Zaten en fazla 15 yıl kullanıp bırakacağım.
Benim için en kolay dil bu idi, ürettiğim en güzel masaüstü yazılımlar burda.
Bir çok yere hala D7 ile yazılım yapıyorum, 3 gün önce bir sipariş daha aldım, dandik bir yazılım 3 günümü alacak Türkiye genelinde en az 400 Özel kişiye hitap edecek bir basit uygulama tanesi 500 tl'ye satmayı planlıyorum.
En güzel yazılım iş gören yazılımdır. Herkesin ön görüsü veya, vizyonu farklıdır. benimkisi öngörü ve planlama.
Androide hiç bulaşmadım, bulaşmayı düşünmüyorum, Androidin değişik saç baş yolduran tutarsızlıkları bulunuyor halen oturmadı.
Masaüstü uygulamaları hesabıma çok rahat geliyor.
(30-05-2022, Saat: 10:58)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-05-2022, Saat: 08:44)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2040 yılına kadar Microsoft işletim sistemi bacağında 64 bit'i zaruri hâle getirmezse tabii.

Biliyorum Üstadım, Benim bu tutumumu Bazıları Sanki beni Fanusta yaşıyor zannediyor, : ) Hiç alınmıyorum da. Hı hı, He yav he aynen, deyip geçiyorum.
Delphi7 ile devam edeceğim, Gittiği yere kadar gideceğim, Dereyi geçerken at değiştirmemeyi planlıyorum
Bir çok yere hala D7 ile yazılım yapıyorum, 3 gün önce bir sipariş daha aldım, dandik bir yazılım 3 günümü alacak Türkiye genelinde en az 400 Özel kişiye hitap edecek bir basit uygulama tanesi 500 tl'ye satmayı planlıyorum.
En güzel yazılım iş gören yazılımdır. Herkesin ön görüsü veya, vizyonu farklıdır. benimkisi öngörü ve planlama.
Androide hiç bulaşmadım, bulaşmayı düşünmüyorum, Androidin değişik saç baş yolduran tutarsızlıkları bulunuyor halen oturmadı.

Aynı benim kafadansınız. Bende Emekliyim ve D7 ile her işimi görebiliyorum.
Darısı Delphicilere Smile 11.1.5 c++ update
https://blogs.embarcadero.com/available-...-5-release
(30-05-2022, Saat: 10:58)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-05-2022, Saat: 08:44)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2040 yılına kadar Microsoft işletim sistemi bacağında 64 bit'i zaruri hâle getirmezse tabii.

Yapacağınızı sanmıyorum ama Delphi 7 den terfi ettim derseniz aklıma Lazarus gelir. Benzer arayüz multi platform.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Yama olmasaydı ne yapardık acabaSmile Onsuz olmuyor 11.2 1 patch buyrun sıcak sıcak Smile
https://blogs.embarcadero.com/rad-studio...available/
Architect sürümünde kaynak koda ilerleyemiyormuyduk ?

Trial olduğu için mi böyle acaba  Idea

55ynpgd.jpg
Sanırım Trial ve Community sürümde bu şekilde.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rad Studio 11.3 RAD Coder 6 499 06-01-2023, Saat: 11:05
Son Yorum: yhackup
  RAD Studio 11.2 (Mauritius) RAD Coder 28 4.049 23-12-2022, Saat: 11:21
Son Yorum: nguzeller
  RAD Studio 11 RAD Coder 16 3.917 10-08-2021, Saat: 20:22
Son Yorum: nguzeller
  Rad studio 10.4 gjamesbond 115 42.652 21-07-2021, Saat: 12:44
Son Yorum: gjamesbond
  RAD Studio 2020-2021 Yol Haritası TescilsizUzman 1 1.198 18-11-2020, Saat: 10:00
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi