Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stylesheet.css dosyası edit işlemi sorunu

Arkadaşlar merhaba paylaşmış olduğum fotoğrafta görüldüğü üzere e-ticaret sitemizin sepet butonunda böyle bir drop drown menü hatası ile karşılaştık ürün fiyat bilgilerini gösteren klavuz çizgileri menü kutucuğunun dışına taşıyor ben bunnu gerekli dosyadan düzeltmesini yaptığım halde sorun hala devam ediyor aceba hatalı işşlem mi yapıyorum yardımlarıınızı bekliyorum.

Not:Site altyapısı Opencart 3.x versiyonu kullanılan tema opencartın varsayılan teması.
Düzenleme yaptığım ana dizin dosya yolu catalog/view/theme/special/stylesheet/stylsheet.css (neden bu dosyada düzenleme yapmam gerektiğini ise dropdown menü üzerine sağ tık yaparak incele dediğimde çıkan html kodları üzerine gelerek öğrendim.Yani bana dosya yolunu orası gösterdi)
cssden class ya da id sini bulup width : 100% olarak yaptıysanız ve halen hata veriyorsa üst class a bakın, site adresini verin bakayım isterseniz.
(13-09-2021, Saat: 15:49)eroniko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cssden class ya da id sini bulup width : 100%  olarak yaptıysanız ve halen hata veriyorsa üst class a bakın,  site adresini verin bakayım isterseniz.

Cevabın için teşekkür ederim site adresimiz:https://www.senkrontarim.com.tr/
(14-09-2021, Saat: 10:49)bünyamin68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-09-2021, Saat: 15:49)eroniko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cssden class ya da id sini bulup width : 100%  olarak yaptıysanız ve halen hata veriyorsa üst class a bakın,  site adresini verin bakayım isterseniz.

Cevabın için teşekkür ederim site adresimiz:https://www.senkrontarim.com.tr/

sorun yok hocam düzeltmişsiniz galiba
Halen devam ediyorsa stylsheet.css 481 satır daki min-width i aşağıdaki gibi yapabilirsiniz

#cart .dropdown-menu li > div {
width: 100%;
padding: 0 10px;
}
Arkadaşlar sorunu buldum aslında css dosyasında değişiklikler yapılıyor ancak google chrome ve benzeri tarayıcılarda son yapılan değişiklik görünmüyor ancak ctrl+f5 yapınca görünüyor dolayısıyla burdada yeni bir sorun ortaya çıkıyor. Şimdi tamam ben bu sorunun neden olduğunu biliyorum ve ctrl+f5 yapıyorum düzeliyor ama bunu diğer site ziyaretçileri bilmiyor ve her defasında eski görünümle karşılaşıyorlar bu sorunun önüne nasıl geçebilirim yani yapılan güncellemelerden google chrome ve diğer tarayıcılar anında nasıl haberdar olur yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Not: Düzenlemeleri ftp ile değil cpanel içinden yapıyorum.
Not: Birde bu sorun hosting firmasıyla alakalı olabilir mi?
web sayfasında CSS dosya adına versiyon numarası ekleyin. style.css?v=1  gibi...
CSS'i her güncellemede bu numarayı değiştirmeyi unutmayın.
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unigui ile direk print işlemi apachi2006 3 313 01-07-2021, Saat: 15:00
Son Yorum: apachi2006
  Unigui ile dbgrid nesnesinde sort işlemi apachi2006 3 869 17-02-2021, Saat: 22:39
  Unigui Print İşlemi apachi2006 8 2.289 16-09-2020, Saat: 08:36
  [ÇÖZÜLDÜ] Unigui UniHTMLFrame "Türkçe Karakter" Sorunu keceonurr 1 940 21-08-2020, Saat: 22:17
Son Yorum: hayalyilmaz43
Photo Türkçe Karekter sorunu ( Web Servis) powerghost 11 4.346 30-04-2020, Saat: 14:11
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi