Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PDF datasını text şeklinde okuma
Merhabalar,

Yazılımcım imzalama yapmam için bana aşağıdaki fonksiyonu verdi. Yalnız ben sgk için pdf imzalamak istediğimde direk pdf datasını string olarak göndermeyi beceremedim.

procedure imzalatext(const pinNo: WideString; sertifika_tipi: Integer; imza_profili: Integer; 

const imzalanacak_text: WideString; out imzalanmis_text: WideString; 
                         out err_code: Integer; out err_aciklama: WideString); safecall;

En son aşağıdaki fonksiyonu kullandım ama imzalanmış xml in içerisindeki pdf verisini ben zaten encode ederek fonksiyona gönderdiğim için iki kere encode edilmiş şekilde geliyor.

function Tfrmmain.LoadFileToBase64(const AFileName: string): string;

var

Encoder: TIdEncoderMIME;
  Decoder: TIdDecoderMIME;
  Base64String: string;
  LStream: TBytesStream;
begin
  Encoder := TIdEncoderMIME.Create;
  LStream := TBytesStream.Create;
  try
    LStream.LoadFromFile(AFileName);
    Base64String := Encoder.Encode(LStream);

finally
    Result := Base64String;
    FreeAndNil(Encoder);
    FreeAndNil(LStream);
  end;
end;
PDF'i bu sekilde imzalayamazsiniz. Tabiki herhangi bir dosya gibi gibi imzalayabilirsiniz ancak size binary bir deger kabul eden fonksiyon lazim. Eger PDF icinde imzali olarak gorunmesini istiyorsaniz PDF imzalama kutuplanelerine bakin.
(15-09-2021, Saat: 10:57)mkysoft Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PDF'i bu sekilde imzalayamazsiniz. Tabiki herhangi bir dosya gibi gibi imzalayabilirsiniz ancak size binary bir deger kabul eden fonksiyon lazim. Eger PDF icinde imzali olarak gorunmesini istiyorsaniz PDF imzalama kutuplanelerine bakin.

Fonksiyonu dediğiniz gibi düzeltmesini isteyeyim o zaman hocam teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OPC Server veri okuma enigma 1 344 13-09-2023, Saat: 11:50
Son Yorum: shooterman
  ReadProcessMemory ile veri okuma nasıl yapılır eraendless 2 413 07-09-2023, Saat: 00:35
Son Yorum: veteran
  Parmak okuma cihazından data okuma kozmik16 4 2.348 20-08-2023, Saat: 02:38
Son Yorum: engerex
  text bölüp edit1, edit2, edit3 .... atma erdogan 6 939 16-02-2023, Saat: 11:52
Son Yorum: erdogan
  String değer okuma akuyumcu63 4 1.152 15-08-2022, Saat: 11:08
Son Yorum: akuyumcu63

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi