Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesnenin altta kalması
Merhaba,

MediaPlayerControl, MediaPlayer videoları layoutta yansıtıyorum.
Ancak layout üzerine koyduğum nesneler videoya play değince buton, image veya rectagle görünmez oluyor sanırım videonun altında kalıyor bu nesnelerin üste olmasını nasıl sağlarım?
(06-10-2021, Saat: 01:14)HakanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Ancak layout üzerine koyduğum nesneler videoya play değince buton, image veya rectagle görünmez oluyor sanırım videonun altında kalıyor bu nesnelerin üste olmasını nasıl sağlarım?

z-order sorunu, fmx tarafından desteklenmez,
Edit1.ControlType := TPresentedControl.TControlType.Platform;
deneyebilirsin, trectanglenin controltype ini platform olarak değiştirip içine fmx objeleri atmayın, başka sorunlar çıkacakdır, controltype modlarını birbirleri ile mix yapıp iç içe atamazsın.

https://docwiki.embarcadero.com/RADStudi...d_Controls
@vedat35 Tam olarak anlayamadım rica etsem ayrıntı anlatır msınız?
Şöyle bir yöntem buldum, Ne kadar çözüm bilemiyorum MediaPlayer önüne şeffaf bir form oluşturdum form üzerine yerleştirdiim buton ve resimler normal olarak görünüyor. şimdilik bu şekilde çözdüm.
Layout içerisinde Alignment atamalarının doğru olduğundan emin olun. Test etmek için TRectangle içerisine tüm komponentleri Align top,left,right,bottom,client olarak atayıp test edin. Sonuç alırsanız Layout içerisinde de aynı işlemi gerçekleştirin.
(06-10-2021, Saat: 07:06)vedat35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-10-2021, Saat: 01:14)HakanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

z-order sorunu, fmx tarafından desteklenmez,
Edit1.ControlType := TPresentedControl.TControlType.Platform;
deneyebilirsin, trectanglenin controltype ini platform olarak değiştirip içine fmx objeleri atmayın, başka sorunlar çıkacakdır, controltype modlarını birbirleri ile mix yapıp iç içe atamazsın.

https://docwiki.embarcadero.com/RADStudi...d_Controls

(08-10-2021, Saat: 16:16)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Layout içerisinde Alignment atamalarının doğru olduğundan emin olun. Test etmek için TRectangle içerisine tüm komponentleri Align top,left,right,bottom,client olarak atayıp test edin. Sonuç alırsanız Layout içerisinde de aynı işlemi gerçekleştirin.

Denedim maalesef birşey değişmedi.
Videoplay görüntüleyici java tarafından gelen native java penceresi, bu yüzden fmx de bir objenin controltype özniteliğini objectinspector penceresinden platform yapmadan objenin üstünde görüntüleyemezsiniz, çünkü zaten videoplay pencereside timage(canvas/bitmap) gibi fmx fonksiyonlarını kullanarak görüntüleme yapmıyor. control type i platform yaptığınız obje ile style de kalan objeleride birbirleri içine koyamazsınız,

örneğin, bir trectangleyi platform yapıp, içine styled obje koyarsan hem windows da hem android de sorunlar çıkar, birbirleri ile mix (RSP-26141) yapamazsın, bunlar emb quality centerde mevcut bir göz gezdiriniz.
Sorunlarla uğraşmamak için şeffaf bir form oluşturdum ve sorunu bu şekilde çözdüm umarım başka sorunlar ortaya çıkmaz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nesnenin dışarı taşması HakanY 7 318 01-10-2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Runtime Create edilen nesnenin Parent erişim sorunu 41linea41 5 796 17-05-2021, Saat: 10:26
Son Yorum: ozcanm
  Bir nesnenin renginin değiştirilmesi ferhatcelik 2 380 08-05-2021, Saat: 15:07
Son Yorum: emozgun
Sad Buton ve resmin alta kalması Atomkarınca 5 1.225 14-03-2021, Saat: 16:41
Son Yorum: Mr.X
  Yazını resmin arkasında kalması Nese 7 2.399 20-07-2020, Saat: 14:48
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi