Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sipariş sistemi içinde kullanılacak küçük bir tavsiye
Herkese Merhabalar ; 

Yapmak istediğim aslında resimde göstermeye çalıştığım gibi alınan sipariş bilgilerini ve geçen süresini ekranda anlık olarak gösterebilmek Konu ile ilgili resimleri altta eklemeye çalıştım. Bunun ile ilgili olarak ne kullanabilirim. Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.

kkJ8Cs.png

Her seferinde tün buton , panel veya ne kullanılıyorsa onu değil de sadece süre kısmının yenilenmesi için nasıl bir şey kullanılmalı bilemedim. Araştırmam da pek bir sonuç vermedi. Açıkcası tam olarak ne araştıracağımı da bilemediğimden dolayı bir sonuç alamadım. Bu konuda yardım rica ediyorum.

Herkese teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.
@Bay_Y Öncelikle belirli sürelerde değişecek bilgi alanları için çalışma yapacaksan
programın kilitlenmemesi ve performans sorunu yaşamaman için
thread yapılarını bir nebze öğrenip bu tür işlere sonra girmeni önereceğim.

Sonrasında geri kalanı kolay olacaktır.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Kanımca bir timer iş görür şeklinde değerlendiriyorum.

Nesnel yaklaşım farklı fonksiyonlar kurup bunları birbiri ile konuşturmak üzerine kuruludur. Burada da iki işlem kuracak ve biri diğerinin ürün kümesinde gezecek.

Butonlara bastıkça :
Bir listeye sipariş kodu ile bitişik o anki tarih/saat verisi işlenir.
Bir sipariş hedefine ulaştığında ise listedeki aynı sipariş kodu satırı bulunup onun sonuna bitiş tarih/saat işlenir.

Buraya kadar olan biten sadece listeye sipariş ekle / güncelle idi. Timer yok.

Timer ile :
Timer ile seniyede 1 defa liste baştan sona kadar olacak bir döngü içerisinde, nihayete erişmemiş sipariş için verilen dashboard üzerine dinamik olarak ilgili kayıt satırındaki başla tarih/saat ile şimdi arasındaki geçen süre yazdırılır ve amaca ulaşılmış olur.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Değerli yorumlarınz için teşekkür ediyorum. Asıl öğrenmek istediğim bu işlem için ne kullanabileceğim. Yani siparişleri ekrana yazdırma işlemi için (buton , panel , memo , ?? ) hangisi daha uygun olur , Belli aralıklarla güncelleneceğini de göz önüne alırsak..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad Tabsheet içinde Form Create, Close olayları YILDIRIMBEY 0 250 24-08-2023, Saat: 17:26
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  Thread içinde CoInitialize(nil) ve CoUninitialize serdar 6 1.068 22-08-2023, Saat: 09:50
Son Yorum: yhackup
  Yeni Bir Dil için Tavsiye KUNTAY 24 3.938 04-08-2023, Saat: 13:54
Son Yorum: Halil Han BADEM
  RESTRequest Nesnesinde Body içinde JSON Gönderme Hk. pro_imaj 2 595 04-06-2023, Saat: 00:47
Son Yorum: pro_imaj
  Cep Telefonu Yüz tanıma sistemi m_ekici 0 439 25-10-2022, Saat: 16:33
Son Yorum: m_ekici

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi