Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eski bir uygulamanın (MultiReplacer) kodlarını github üzerinden yayınladım.
Merhaba Arkadaşlar,
Ben de eski bir delphiciyim. Daha önce çalıştığım iş yerlerinde sıklıkla delphi kullanarak programlar hazırladım. Ancak uzun zamandır php ile kodlama yapmaya devam ediyorum.
Kod yazarken bildiğiniz üzere sıklıkla bilgi arama gereksinimimiz oluyor. 
Ben de uzun zaman önce text bilgi arama ve değiştirmeye yönelik bir program yazmanın iyi bir fikir olduğunu düşündüm. Boş zamanlarımda çalışarak multi replacer adını verdiğim programı hazırladım. Hazırladığım programın bir çok kişinin işine yarayabileceğini düşünerek web sitesi yapımı, paypal ile ödeme alımı, program lisanslaması vb birçok zahmete girdim. Açıkçası para vermeye değer bir program olacağını düşündüm ama olmadı  Undecided  . Birkaç yıl satışı açık tuttum ancak talep olmayınca satışı kapattım. 
Ücretsiz yüklemeyi açık bıraktım. Programın başarısızlığını kabul ettim ve öylece bıraktım. 
Program ücretsiz olarak kullanılabiliyor ama tabi yine de ben o kadar emeğin boşa gittiği düşüncesindeyim. 
Programın kaynak kodlarını paylaşmamın faydalı olabileceğini düşündüm ve GITHUB'a yükledim. 
Program web sitesine de github linkini ekledim. 
Delphi ile programlamayı seven araştırmacı programcılar varsa üzerinde çalışabilir, umarım faydalı olur. Program eski bir Free delphi ide'si ile hazırlanmıştır (bds 2006).
Program web sitesi : http://www.multireplacer.com
github linki: https://github.com/akdatilla/MultiReplacer
İyi çalışmalar,
Atilla YARALI
Merhaba,

Epey emek harcandığı belli. Emeğinize sağlık.
Başarısız olan program değil de işin pazarlama kısmı olabilir mi? Bu konuyu okuyan her üye muhtemelen uygulamanızdan yeni haberdar olacak.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Github paylaşımı birkaç component ve rest library quake16 0 1.360 25-07-2018, Saat: 22:48
Son Yorum: quake16
  Github nedir ? Nasil Kullanilir? -Ucretsiz video egitimi- sadettinpolat 4 3.956 31-01-2017, Saat: 13:52
Son Yorum: sadettinpolat

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi