Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitki Koruma Ürünleri Stok Takip Sistemi
Arkadaşlar merhaba bilindiği üzere bitki koruma ürünleri yani zirai ilaçlar artık satışı yapıldığında satış bilgileri tarım bakanlığına bildiriliyor bildirilmekte zorunlu zaten bir nevi eczane sistemi gibi şimdi bununla ilgili portal var bütün işlemler buradan yapılıyor ama bazen bu portal yetersiz kalıyor bu yüzden bende elimdeki zirai ilaçların listesi stok bilgisi karekodu son kullanma tarihi ve benzeri bilgileri delphi ile yapacağım programa çekmek istiyorum bunu istememin sebebi portaldan bu bilgiler alınıyor ama her ürüne tektek ulaşmak gerekiyor ve tabloda sınırlı bilgi veriliyor aslında portalın web servis ve json ile ilgili dökümanı var ama acemi olduğum için olaya fransız kaldım. c# programı ile yazılmış örnek bir  uygulama var ancak oda debug edilince fotoğrafta paylaştığım hatayı veriyor sonuç olarak bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var delphi ile bu yapılabilirmi birde bu hatanın neden olduğunu açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Not:Geçmişte delphican üyesi arkadaşımız örnek uygulama paylaşmıştı ancak o portalın eski sistemine göre düzenlenmiş bu yüzden çalışmadı.Ayrıca bu konu konuşulmasına rağmen sonuç benim açımdan çözümsüz kaldı.

ilgili örnek program ektedir.

.zip   Bkst_servis_dokumani.zip (Dosya Boyutu: 1,94 MB / İndirme Sayısı: 32)
bilgi girişi yapılan yerlere bakmanız gerekebilir. Kabul edilmeyen karakter hatası bu.
(12-10-2021, Saat: 14:47)Rnd0M Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bilgi girişi yapılan yerlere bakmanız gerekebilir. Kabul edilmeyen karakter hatası bu.

Ama herhangi bir bilgi girişi yapılmadan uygulama başlamadan veriyor bu hatayı devam dedikten sonra program çalışıyor.
program c# ile yazılmışsa dnspy ile debug edilip incelenmeli
Siz Delphi ile adım adım başlayın.
Takıldığınız yerde biz destek olalım.
Begin : = end / 2;
(12-10-2021, Saat: 14:27)bünyamin68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba bilindiği üzere bitki koruma ürünleri yani zirai ilaçlar artık satışı yapıldığında satış bilgileri tarım bakanlığına bildiriliyor bildirilmekte zorunlu zaten bir nevi eczane sistemi gibi şimdi bununla ilgili portal var bütün işlemler buradan yapılıyor ama bazen bu portal yetersiz kalıyor bu yüzden bende elimdeki zirai ilaçların listesi stok bilgisi karekodu son kullanma tarihi ve benzeri bilgileri delphi ile yapacağım programa çekmek istiyorum bunu istememin sebebi portaldan bu bilgiler alınıyor ama her ürüne tektek ulaşmak gerekiyor ve tabloda sınırlı bilgi veriliyor aslında portalın web servis ve json ile ilgili dökümanı var ama acemi olduğum için olaya fransız kaldım. c# programı ile yazılmış örnek bir  uygulama var ancak oda debug edilince fotoğrafta paylaştığım hatayı veriyor sonuç olarak bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var delphi ile bu yapılabilirmi birde bu hatanın neden olduğunu açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Not:Geçmişte delphican üyesi arkadaşımız örnek uygulama paylaşmıştı ancak o portalın eski sistemine göre düzenlenmiş bu yüzden çalışmadı.Ayrıca bu konu konuşulmasına rağmen sonuç benim açımdan çözümsüz kaldı.

ilgili örnek program ektedir.

Bu sistemi yapabilmen için ilk önce tarım ve orman bakanlığı ile iletişime geçmen gerekir. Gerekli onayları alman lazım. Ayrıca bu onayları alırken bakanlık firma bilgilerini isteyecektir. Herhangi hatadan dolayı müşterinin yanlış bir işlem yapmasına sebebp olursa yazılımın bakanlık verdiği onayı iptal eder. Geçen yıl AkınSoft firmasının onayını iptal etti mesela.
ms visualStudio kurulu değil bakma şansım olmadı ama program açılırken olmayan bilgileri almaya çalışyor gibi geldi bana... form load bölümünde felan bu tip bi kod olabilir
(13-10-2021, Saat: 15:58)forumcuali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ms visualStudio kurulu değil bakma şansım olmadı ama program açılırken olmayan bilgileri almaya çalışyor gibi geldi bana... form load bölümünde felan bu tip bi kod olabilir

Arkadaşlar cevaplar ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim. Benim amacım bildirim göndermek değil sadece stok bilgisini almak. İlgili hatanın C# programı içindeki hatası fotoğrafta paylaştığım gibi.

(13-10-2021, Saat: 17:15)bünyamin68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-10-2021, Saat: 15:58)forumcuali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ms visualStudio kurulu değil bakma şansım olmadı ama program açılırken olmayan bilgileri almaya çalışyor gibi geldi bana... form load bölümünde felan bu tip bi kod olabilir

Arkadaşlar cevaplar ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim. Benim amacım bildirim göndermek değil sadece stok bilgisini almak. İlgili hatanın C# programı içindeki hatası fotoğrafta paylaştığım gibi.

Response ile gelen veriyi (a değişkeni içindeki) yakalayıp, JSON doğrulama yapın. 
Muhtemelen JSON veride bir bozukluk var veya onu deserialize ettiğiniz TObject sınıfı ile uyumsuz.
Begin : = end / 2;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Borsa takip programı(Yeniyim) rumuztr@hotmail.com 8 812 29-12-2023, Saat: 17:36
Son Yorum: rumuztr@hotmail.com
  Stok Karlılık Raporu (NETSIS) OZCANK 2 705 14-04-2023, Saat: 14:25
Son Yorum: OZCANK
  Bakanlıktan Bitki Koruma Ürünleri Stok Bilgisi Alınması bünyamin68 39 9.773 26-03-2023, Saat: 12:21
Son Yorum: varyemez
  Personel takip programı 7805 8 1.985 17-01-2023, Saat: 01:16
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Cep Telefonu Yüz tanıma sistemi m_ekici 0 437 25-10-2022, Saat: 16:33
Son Yorum: m_ekici

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi