Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iOS Developer Üyelik Bedeli
Bugün itibarı ile iOS Developer üyelik bedeli profilimde 1.029 TL görünüyor. 
99$ + KDV (116,82$) değil miydi?
Ben mi yanlış hatırlıyorum?
not if
Dolar kuru hâlâ 8.80 TL olabilir. Hatırlarsanız Amerika ile yaşanan sıkıntı zamanlarında dolar fırlamıştı ve Apple doların fırlamadığı an bile dolar kurunu düşük tutuyordu. Sonrasında TL kurunu bir anda yükseltmişti. (Yanlış hatırlıyor da olabilirim.)
Forumda da konusu olacak.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
@engerex, ben de öyle tahmin ettim. 
Developer üyeliği almak için kaçmaz bir fırsat olmuş.
not if
geçen yıl göre zam yapmışlar, 269 tl zam gelmiş dolardaki artışa göre makul bir zam olmuş, bende yeni fiyatı merak ediyordum.
Bu üyeliği almadan, ücretsiz bir şekilde örneğin sadece test amaçlı uygulamayı derleyip, çalışıp çalışmadığına bakabiliyoruz mu?
Bölgesel olarak ücretsiz hesap alınabildiği söyleniyor.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(11-01-2022, Saat: 18:08)yanniosman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu üyeliği almadan, ücretsiz bir şekilde örneğin sadece test amaçlı uygulamayı derleyip, çalışıp çalışmadığına bakabiliyoruz mu?

Tabi ki.
iOS developer üyeliği olmadan uygulamayı iOS Simulator üzerinden (fiziksel cihaz üzerinden test yapabilmek için ücretli üyelik gerekli) test edebilirsiniz.

Bu arada Google Play üzerinden yapılan satın almalarda 1$, uzun bir süredir 17 TL'de sabit kaldı.  Angry

not if

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kitap Telif Bedeli TescilsizUzman 73 40.684 02-03-2021, Saat: 10:39
Son Yorum: benimjoomla
  Apple iOS Geliştirici Programı Üyelik Ücreti TescilsizUzman 14 7.690 21-11-2018, Saat: 09:07
Son Yorum: CelalUsta
  Üyelik, market gibi finans kaynakları sağlanması ? boreas 22 11.181 12-01-2018, Saat: 10:47
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi