Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ios iyzico ödeme sistemi
#1
Merhaba,
Projemi kısaca açıklamak istiyorum,

Bir fiziksel cihaz yaptım ve fiziksel cihaz server'a veriler gönderiyor bu verileri görmek için Android ve Ios uygulamamı yazdım ayrıca bu uygulamalardan ücret almam için iyzico abonelik sistemini kurdum aylık veya yıllık ödeme alıyor.

Android kabul etti fakat Ios kabul etmiyor.
Kendi servislerini kullanmamı istiyorlar. Bunun bir çözümü var mıdır?
Yardımlarıını bekliyorum Smile

Ios red cevabı:

Guideline 3.1.1 - Business - Payments - In-App Purchase


We noticed that your app includes or accesses paid digital content, services, or functionality by means other than in-app purchase, which is not appropriate for the App Store. Specifically:

- Your app accesses digital content purchased outside the app, such as monthly service charge, but that content isn't available to purchase using in-app purchase.

"we need to pay a service fee. (Monthly or annually). "

Next Steps

The paid digital content, services, or subscriptions included in or accessed by your app must be available for purchase using in-app purchase.

Apps that offer paid digital services and content across multiple platforms may allow customers to access the content they acquired outside the app as long as it is also available for purchase using in-app purchase. See Guideline 3.1.3(b) Multiplatform Services for more information.

If you have any additional information to provide regarding the digital content and services in your app and how the guidelines apply to them, please reply to this message in Resolution Center and let us know. If there is information you'd like us to consider in our review of future submissions, please feel free to include it in the App Review Information section of App Store Connect.

Resources

- See how to implement in-app purchase with the StoreKit framework.
- Review step-by-step instructions for creating in-app purchases in App Store Connect.
- Learn more about our policies for apps that offer paid digital content and services.
Muharrem ARSLAN
WWW
Cevapla
#2
Kullanıcılardan talep edilen ücretin, mobil uygulama ücreti olmadığını, geliştirdiğiniz farklı bir ürün, sistem, teknoloji veya cihaz lisans veya kiralama bedeli olduğunu güzel bir dille detaylı olarak anlatıp, onları ikna etmeye çalışın. 
Diğer ürünlere (cihaz, IoT sistem mimarisi, web yönetim uygulaması vb. ne varsa) ait şema, açıklayıcı bilgi, hatta video veya tanıtım kataloğu varsa onu gönderirseniz daha ikna edici olacaktır. 
Daha önce başıma birkaç defa geldi. 
Bu şekilde ikna ettim.  Wink
not if
Cevapla
#3
Smile 
Teşekkür ederim, umarım ikna edebilirim  Smile
Muharrem ARSLAN
WWW
Cevapla
#4
Uygulamayı güncellemeden, bu açıklama ve ekleri uygulamanın (Apple Store üzerindeki) Notes bölümüne ekleyin ve gönderin.
not if
Cevapla
#5
Merhaba,

Mobil oyunlar için daha öncesinde benimde araştırdığım bir konuydu ve "Epic Games"davası geldi aklıma. Şimdi tekrar baktığımda bu davayı Epic Games kazanmış!
Nasıl referans gösterilir bilmiyorum maalesef.  Undecided

Haber kaynağı
Cevapla
#6
Artık izin veriliyor evet ama çok inatçılar, onaylamamak için ellerinden geleni yapıyorlar malesef.
Muharrem ARSLAN
WWW
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Kartezyen koordinat sistemi engerex 6 3.299 07-01-2019, Saat: 14:52
Son Yorum: engerexKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi