Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphican Coin Çıkartmak + Delphican metaverse dünyası yaratmak
(15-01-2022, Saat: 21:42)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sonuç?

Dünya malı Dünyada kalacak Smile
Metaverse bazı okullarda (benim bildiğim bir orta okulda) robotic kodlama gibi verilen bir eğitim haline geldi artık.
Metaverse olacaktır(bazı ülklerde çoktan başladı) ve bizde bu yapı içine bir şekilde girecez.
Metaverse içinde söz sahibi olan bir ülke olmamız lazım (konu çokta basit değil).
Metaverse kanunları da gerekli olacaktır(uluslar arası ve devlet bazlı).
Bunlar için hazırlıklı olmak icab ediyor.
İmam Süleyman Yakub <--> Molla Mustafa Mansur
Evlatlarım!
Cismanımız TÜRK ruhumuz ise İSLAM.
Bu yolda daim olalım her an.
@ahmet_sinav,
Yanlızca,
"Metaverse kanunları da gerekli olacaktır(uluslar arası ve devlet bazlı)."
sözünüze katılamıyorum.
Metaverse ve web 3.0, merkeziyetsiz bir platform üzerine kuruluyor diye biliyorum.
Bu da şu demektir ki; sanal dünyada hash'lediğiniz herhengi bir metanın (avatarınız, ev, araba, arsa, parti veya meeting iniz vb.) size ait olduğunu bilen kimsenin olmamasıdır.
Begin : = end / 2;
@RAD Coder
Doğru şu an merkeziyetsiz olarak gidiyor aynı Coin gibi fakat bu belli bir süre sonra değişmek zorunda. Aksi takdirde ahlak vs.. konularında çok sıkıntıya düşeriz. Belki 3 ncü dünya savaşı için bir alt yapı hazırlanıyor. Ben böyle düşünüyorum.
Evlatlarım!
(17-01-2022, Saat: 11:00)ahmet_sinav Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @RAD Coder
Doğru şu an merkeziyetsiz olarak gidiyor aynı Coin gibi fakat bu belli bir süre sonra değişmek zorunda. Aksi takdirde ahlak vs.. konularında çok sıkıntıya düşeriz. Belki 3 ncü dünya savaşı için bir alt yapı hazırlanıyor. Ben böyle düşünüyorum.

Gerçekçi olmak gerekirse; bu tip teknolojileri sunan güçler, ahlak olgusunu pek düşünmezler. Onlar için teknolojiden ziyade, para ilk önceliktir. Bu çerçeveden baktıklarında; 3. şahısların ne derece etkiledikleri onları pek ilgilendirmez.
III. Dünya Savaşı olur mu bilmiyorum ama sanal olmayacağına adım gibi eminim. 
Bu arada yeri gelmişken bu sözümü destekleyecek Albert Einstein'ın bir sözünü paylaşayım.
“3. Dünya Savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı taş ve sopalarla olacak”
Savaşın fiziksel (sıcak savaş) olacağı ve boyutunun ne derece vahim olduğunu açıklıyor.
Begin : = end / 2;
@RAD Coder
"Gerçekçi olmak gerekirse; bu tip teknolojileri sunan güçler, ahlak olgusunu pek düşünmezler. Onlar için teknolojiden ziyade, para ilk önceliktir. Bu çerçeveden baktıklarında; 3. şahısların ne derece etkiledikleri onları pek ilgilendirmez."
Aynen öyle işte tamda bundan dolayı ülke olarak suyun başında olmamız lazım. Bu oluşum gerekli önlemleri (kanunsal olarak) almamız lazım. Milletini seven kişiler olarak
"Hubbul vatan minel iman"
diyenler olarak bu görev hepimize düşüyor.
Evlatlarım!
(15-01-2022, Saat: 15:36)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Jakarta2 Her şeyi yapabildiğim bir dünyada yaşamak varken neden sınırlı bir dünyada yaşayayım diyeceğiz demişsin ama daha teknolojinin ilk adımları atılırken dolarlar havada uçuşuyor, son kullanıcı biz fanileri nasıl cezbedecekleri hakkındaki görüşlerin nedir? Önceki mesajımda söylediğim gibi profosyonel bir şirket bir yat tasarlamış ve 600 bin dolara satmış, ben paintte çizdiğim kayıkla bu dünyaya neden girmek isteyeyim. Bu işin rantını da tadını da YİNE parası olanlar alacak. Bizler de Black Mirror daki gibi enerjimizi falan satarız herhalde. 

Bütün soru işaretleri bir yana eğer vaad edilenler tam olarak hayata geçerse, metaversle ilgili düşüncem; quantum fiziği hakkında izlediğim bir belgesel de, süperpozisyonu anlatan profesör şöyle demişti "o kadar olağan üstü bir şey ki hayret edemiyoruz bile", evet tam olarak bu.

Eğer o evrene girmekte geç kalırsak (şu an belirlenen kurallar yok) dediğin gibi zenginler yatla o evrende gezer biz de kayıkla(bir de uçmak, ışınlanmak varken kayıt, yat nedir?  Shy ) Şu an o 600bin dolarlık yatın aynısı kopyalabilirsin buna henüz bir engel yok. Ama ileride olacak. Yazıda da söylediğim gibi bu evreni internet evreni her bir dünyayı da bir web sitesi gibi düşünürsek anlamak daha kolay olacak. Her web sitesi ayrı bir dünya değil mi? Metaversede de her oyun ortamı bir web sitesi bir dünya olacak. O evrende de hiç gidilmeyen dünyalar olacak, sürekli gidilen dünyalar olacak. İlk web siteleri ne kadara yapılıyordu? Metaverse'deki dünyalarda şu an aşırı pahalı, ileriki zamanlarda çok daha ucuz olacak. 
Sonsuz bir evrenden ve sonsuz bir hayal gücünden bahsediyoruz, o nedenle bu yatlara , arsalara verilen paraları yatırımcı kafası olarak düşünüyorum. Şu an için ben alayım satayım para kazanayım. Hani o evrende bir sürü dünya olunca çöp olacak bence. Belki ayasofya gibi yapılar gezmek isteyenler için coin ödemeli olarak iş yapabilir ama bağcılardaki bir arsayı ben alıp ne yapayım? Deniz kenarındaki bir pixellik bir arsaya dünya kadar para verip ne yapayım? O evrende bir dünyam varsa istediğim gibi tasarlarım. yarısı yerçekimli, yarısı yerçekimsiz ortam yaparım, kata kat yaparım yani her şey yapılabilir. Burdaki en önemli nokta geç kalmamak, herşey belirli kurallara bağlandığında hiç bir şey yapamayabiliriz.

(17-01-2022, Saat: 10:50)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahmet_sinav,
Yanlızca,
"Metaverse kanunları da gerekli olacaktır(uluslar arası ve devlet bazlı)."
sözünüze katılamıyorum.
Metaverse ve web 3.0, merkeziyetsiz bir platform üzerine kuruluyor diye biliyorum.
Bu da şu demektir ki; sanal dünyada hash'lediğiniz herhengi bir metanın (avatarınız, ev, araba, arsa, parti veya meeting iniz vb.) size ait olduğunu bilen kimsenin olmamasıdır.

İlk web sitelerini hatırlayın o zaman da hiç bir kural yoktu. Sonra gayri resmide olsa google bir merkez oldu ve kurallar oluştu. İnsanlarda o kurallar dahilinde web sitesi yapmaya başladılar. Şu an her ne kadar istediğin gibi web sitesi yapsan da aramlarda çıkabilmek için bir sürü kurala uymak zorunda kalıyorsun. Muhtemelen metaverse'de de gayriresmi bir merkez olacak. Aynı kodları tespit eden botlar olacak kanısındayım.

Ahlakla ilgili sizinle aynı düşünceyi paylaşıyorum. 3. şahısları kimse düşünmez. Kuralları kendi paralarına para katmak ve onu korumak için getirecekler. Yukarıda bir arkadaş yazmış 600bin dolarlık yat tasarlanıp satılmış. Şu an aynısı kopyalayabilirsin kimse bir şey diyemez ama bunu mutlaka korumak isteyecekler.
Beyler Metaverse gümbür geliyor (mu?) MS Activision'ı 70 milyar dolara satın almış, geleceğin dünyasını oyun motor ve teknolojileri ile kuracaklar diyorlar.
Metaverse = Deccalin Yalancı Sahte cenneti
Deccalin yanında (sağında ve solunda = LeftSide RightSide 1-0 Düalizm) , akar durumda iki nehir (cennet-cehennem, veya su-ateşWink bulunacaktır hadisinden yola çıkarak ;
(nehir = akıntı =Stream = MemoryStream çok yönlü veri iletişimi)
Metaverse deki Cennet ve Cehennem = Grafik 3D dünya)Belki NeuraLink ile sanal 3D dünyaya bağlanıp gerçeklik algısını yitirip orayı benimseyenler, hiç çıkmak istemeyenler olacak, Herkesin o evrende dünyada yapamadıklarını metaverse de yapıp Haşa Bir Tanrı rolüne dahi girebileceği sahte evrenin insanlarda algı değişikliğine neden olacak, bu yüzden oraya giren bir daha çıkmak istemeyecek, Hadislerde yazılan "her kim ki başını Deccalin Yalancı cennetine sokarsa bilsin ki o cehennemliktir, Her kim ki Deccale yakalanırsa Onun cehennemini istesin" diye bir hadis bulunuyor (Meta=Öte, Verse=Universe kelimelerin birleştirilip yazılışı) ileride daha çok geliştirilecektir.
Deccalin Saçlarının Kızıl Renkte olduğu (Kızıl renkte Bakır Kablolar), Saçlarının karışık kıvırcık olduğu (Bir çok yerle bağlantı kurulmuş İletişim ağları) olduğu hadislerde söylneir
Parantez içindekiler kendi yorumlarımdır.
Bu konu henüz kavranamamış belli ki. Demek ki çocuklarımız konuşacak. :-)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi