Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hizmet olarak http den değer okuma
Merhaba, çalıştığımız yerde arıtma havuzu, jenaratör gibi cihazlara bazı sensörler bağlı. Bu sensörlerden gelen sıcaklık, miktar gibi bilgileri bir web sayfasında yayınlıyorlar. Teknik atölye tabletler ile bu sayfayı sürekli takip etmek zorunda kalıyor. Buradaki değerler kritik seviyeye ulaştığında birini yönlendiriyorlar. Sistem eski bir yapı ve yenilemek istemiyorlar. Amacım arka planda çalışan bir servis uygulaması ile bu siteden belli aralıklarla bilgiyi alıp kritik seviyeye geldiğinde ekranda uyarı verdirmek. Bunun alt yapısı nasıl olmalı ne kullanmalıyım.
Arka planda çalışan bir servis uygulamasından bir web sayfasındaki veriyi nasıl okuturum.  Web sayfası json tipinde bilgi paylaşıyor
( Ön planda yapamıyorum ekranda sürekli açık duran bir uygulama var. Bu yüzden bilgiyi alıp bildirim olarak uyarmam gerekli)
Verinin JSON formatında olması, sizin açınızdan büyük avantaj olmuş.
Web arayüzünde bilgileri pars etme yöntemi ile uğraşmayın.
Web uygulaması belli periyotlarla bir istekte bulunuyor ve bunu ekrana yansıtıyordur. 

Aşağıdaki yöntemle bilgi almanızı önereceğim. 
- Öncelikle hangi ekrandan veri almak istiyorsanız o ekrana geçin.
- Sayfa üzerinde sağ tuş ile İncele seçeneğine tıklayın (Google Choreme kullandığınız varsayıyorum).
- Sağ tarafta Google Chrome Web Developer Tool penceresi açılacaktır. 

- Bu pencere yardımıyla giden ve geri dönen tüm JSON veriyi ve Header'ları görebilirsiniz. 
- Geliştireceğiniz uygulamada bu istekleri yapmak için öncelikle RestDebugger aracı ile testlerinizi yapın. Buradan doğru sonuç aldığınızda Copy Components butonu ile REST bileşenlerini uygulamanıza yapıştırın. 
- Tüm metodları dinamik kullanmak için ayrıştırıcı özelliklerini (örneğin parametreleri, base URL'i vb.) belirleyin.
- Son olarak hangi metoddan istekte bulunacak iseniz o metodun parametrelerini RESTRequest bileşenine atayın ve Execute ile sonuç alın.
not if
Emeğinize sağlık, bilgileri dediğiniz gibi alabilirim ama sorun şurada başlıyor arka planda çalışan bir uygulama olmalı. Ön planda sürekli açık bir uygulama var onu kapatamam. Onu nasıl yaparım mantığını anlamaya çalışıyorum. Arka planda çalışan bir servis ile rest nasıl kullanılır, kullanılır mı onu öğrenmeliyim.
Geliştireceğiniz uygulama, Windows Service uygulaması olabilir.
Win servis uygulaması oluştururken bir uyarı penceresi görüntülenir. 
Burada Visual Component Library kullanmak isteyip istemediğiniz sorulmaktadır. Yes yanıtı ile REST ve benzeri bileşenleri (RESTRequest, RESTClient, RESTResponse) kullanabilirsiniz.
not if
Üstadım sanırım seni yanlış anlıyorum o yüzden sorayım dedim. Windows servis uygulaması dediniz. Ben tablette ve arka planda çalışarak ve bir web sayfasından veri çeken uygulamaya yapmaya çalışıyorum. Windows service windows platformu için değil mi ?
O halde Android servis olmalı.  Shy
not if
Sanırım android servis uygulamsında idhttp ile get post olaylarını incelemeliyim Smile İnşallah doğru yoldayımdır malum servis uygulaması örnekleri biraz problemli
(03-02-2022, Saat: 10:40)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım android servis uygulamsında idhttp ile  get post olaylarını incelemeliyim Smile  İnşallah doğru yoldayımdır malum servis uygulaması örnekleri biraz problemli

Sakın!
RESTClient, RESTRequest ve RESTResponse ile çalışın.
@arsl01 den örnek bir uygulama.
Restclient Android sürüm kararsızlığı
not if
Üstad yine nokta atışı yapmışsın sağol Smile hemen inceliyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Virüs olarak algılaması Husv 10 658 30-12-2022, Saat: 00:24
Son Yorum: enigma
  IdHTTP HTTP/1.1 405 Altıner 6 462 23-09-2022, Saat: 12:49
Son Yorum: Altıner
  [Çözüldü] FMX Servis Kalıcı Olarak Çalıştırma Halil Han BADEM 7 3.925 12-01-2022, Saat: 15:48
Son Yorum: CesuR
Lightbulb QR okuma ve oluşturma [Anlatım] Mr.Developer 25 12.380 02-11-2021, Saat: 08:53
Son Yorum: Mr.X
  Yeni kimlik kartı NFC ile TCKN okuma otonomi 4 12.748 26-08-2021, Saat: 09:16
Son Yorum: cakirh

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi