Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ürün QrCode Oluşturma ve Açma
Merhaba üstadlarım. Şöyle bir şey yapmak istiyorum? nasıl yapabilirim acaba? Fikirlerinizi alabilir miyim?

Veri tabanımda ürünler tablosu var. Bu ürünler tablosunda 7000-8000 kalem ürünler ve detayları var. (adı,cinsi,tarihi,son kullanım tarihi,üretim yeri,resmi gibi.)
Ben her ürün için otomatik qrcode oluşturup yazıcıdan çıkartacağım. telefondan okutulduğunda o ürün bilgisini nasıl ekranda çıkartabilirim acaba?
Her ürün için qrcode oluşturup veri tabanına kaydetmem çok zaman alacak. Bunu anlık yapabilir miyim? X ürüne sağ tıkladım qrcode oluşturdum çıkardım, bitti. qrcodeu kaydetmemem gerek yok. daha sonra tekrar lazım olduğunda oluşturabilirim.

Bunun için nasıl bir yol izlemem gerek acaba? yada sizin farklı fikirleriniz var ise öğrenebilirim miyim? 

Teşekkür ederim.
QRKod'a biir değer atayacaksınız bu değeri de index olarak kayıt edeceksiniz. Yani her ürününün bir çeşit stok kodu gibi olacak bu değer. Veri tabanına kayıt edilecek olan bu kodu okuttuğunuzda veri tabanından aratıp çağıracaksınız.
@enigma hocam fikir için teşekkürler. Qrcode okuttuğumda web sitesinde nasıl ürünü göstereceğim?
internet explorer komponenti ile navigate(adres) komutu kullanmanız gerekiyor.
(09-04-2022, Saat: 17:25)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @enigma hocam fikir için teşekkürler. Qrcode okuttuğumda web sitesinde nasıl ürünü göstereceğim?

sorunuzu doğru anladı isem Benzer bir ihtiyaç için ben unigui de şöyle bir mobil web uygulama yazdım.
uygulamamın web url linkine parametre olarak barkodu geçtim.
Qrkod tasarımın içerisine ise url nin barkod parametreli  tam linkini oluşturup bastım.
yani qrkodun içerisinde şöyle bir metin var http://qr.domain.com.tr:8077/m?barkod=76856444023
sahaya yapıştırdığım QRKOD barkod tasarımın altına hem bu kodu text olarak hemde diğer bilgiler de yazdım.
şahıs cep telefonundan qrkodu okuttuğunda browser ile unigui mobil web ugulaması ilgili barkod parametresi ile açılıyor.
web uygulama açılırken urlden aldığı parametre ile db den sorgu yapıp içerisinde gösterim yapacağı bilgileri hazırlayıp ekranı basıyor.
Sorsaydı Bilirdi Sormuyor ki Bilsin.
Bilseydi Sorardı Bilmiyor ki Sorsun. 
@bydelphi Evet hocam. yapmak istediğim bu şekilde birşey benimde. Unigui projesini localde değilde internet üzerinde çalıştırabilir miyiz peki?
(12-04-2022, Saat: 20:08)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bydelphi Evet hocam. yapmak istediğim bu şekilde birşey benimde. Unigui projesini localde değilde internet üzerinde çalıştırabilir miyiz peki?

kendi windows hostun olursa evet,
unigui dll ve exe çıktısını hosting firmaları çalıştırmıyor diye biliyorum.
alttaki konuda bu mevzu incelenmiş. 
https://www.delphican.com/showthread.php...&pid=28913

eğer kendi hostun yoksa seçenek olarak tavsiyem 
aldığı parametreyi db de sorgulayıp bir html sayfa döndürecek çok basit tek bir php sayfası ile bu yapı rahatlıkla kurulabilir.
Sorsaydı Bilirdi Sormuyor ki Bilsin.
Bilseydi Sorardı Bilmiyor ki Sorsun. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 258 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 356 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  Yeni Component Oluşturma yhackup 2 784 20-04-2023, Saat: 11:39
Son Yorum: yhackup
  CoInitialize oluşturma hatası Bay_Y 2 603 20-02-2023, Saat: 16:20
Son Yorum: Bay_Y
  Buton Oluşturma Konusunda Yardım İhtiyacı cemakkus 24 3.843 15-11-2022, Saat: 12:41
Son Yorum: cemakkus

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi