Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport Resim Aktarma
Merhaba Hocalarım.

Şöyle bir şey yapmak istiyorum ama yapamadım. Desteklerinizi rica ediyorum.
Form1de bulunan image1 nesnesindeki resmi,  Fastreports da bulunan image1 nesnesine aktarmak istiyorum. Nasıl aktarabilirim?  
Normalde yazıyı şu şekilde aktarabiliyorum.  frxReport1.Variables.Variables['Text1']:=''''+form1.Edit1.text+'''';

Resmi nasıl aktarabilirim acaba?
(26-04-2022, Saat: 21:06)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Hocalarım.

Şöyle bir şey yapmak istiyorum ama yapamadım. Desteklerinizi rica ediyorum.
Form1de bulunan image1 nesnesindeki resmi,  Fastreports da bulunan image1 nesnesine aktarmak istiyorum. Nasıl aktarabilirim?  
Normalde yazıyı şu şekilde aktarabiliyorum.  frxReport1.Variables.Variables['Text1']:=''''+form1.Edit1.text+'''';

Resmi nasıl aktarabilirim acaba?
Hayırlı sabahlar buyrun
 (rapor.FindObject('sarf_logo')   as Tfrxpictureview).Picture.LoadFromFile(cal_yol + 'logonuz.bmp');

Bu şekilde bilgisayardaki kayıtlı olan resmi alır.

(rapor.FindObject('sarf_logo')   as Tfrxpictureview).Picture.Bitmap:=form_adi.picture_adi.bitmap;

şeklinde form daki resmi alabilirsin.
denemeden yazıyorum ama yol bu şekilde.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
@cinarbil Teşekkür Ederim hocam. verdiğin kod ile hata vermeden çalışıyor ama resim görünmüyor fastreports ekranında. Aktarmıyor gibi. Farklı yöntemler denedim ama değişmedi. Neden olabilir sizce?

(frxReport1.FindObject('Picture1') as Tfrxpictureview).Picture.Bitmap:=image1.Picture.Bitmap;
Şöyle deneyin;
(frxReport1.FindObject('Picture1') as Tfrxpictureview).Picture.Assign(image1.Picture);
Not: Raporu göstermeden önce bu satırları yazın. Sonrasında PrepareReport metodu ile raporu hazır hale getirdikten sonra gösterin.
Begin : = end / 2;
@RAD Coder Evet hocam. dediğiniz şekilde oldu. Çok teşekkürler. @RAD Coder @cinarbil

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Fastreport Masterdata Column mukoly 7 494 23-02-2024, Saat: 19:54
Son Yorum: hi_selamlar
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 424 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  FastReport etiketi yan yana yazdırma ( Kapandı ) cinarbil 5 385 12-01-2024, Saat: 17:03
Son Yorum: cinarbil
  Fastreport Page Backround İmage bydelphi 2 353 25-12-2023, Saat: 12:42
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi