Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport Resim Aktarma
Merhaba Hocalarım.

Şöyle bir şey yapmak istiyorum ama yapamadım. Desteklerinizi rica ediyorum.
Form1de bulunan image1 nesnesindeki resmi,  Fastreports da bulunan image1 nesnesine aktarmak istiyorum. Nasıl aktarabilirim?  
Normalde yazıyı şu şekilde aktarabiliyorum.  frxReport1.Variables.Variables['Text1']:=''''+form1.Edit1.text+'''';

Resmi nasıl aktarabilirim acaba?
(26-04-2022, Saat: 21:06)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Hocalarım.

Şöyle bir şey yapmak istiyorum ama yapamadım. Desteklerinizi rica ediyorum.
Form1de bulunan image1 nesnesindeki resmi,  Fastreports da bulunan image1 nesnesine aktarmak istiyorum. Nasıl aktarabilirim?  
Normalde yazıyı şu şekilde aktarabiliyorum.  frxReport1.Variables.Variables['Text1']:=''''+form1.Edit1.text+'''';

Resmi nasıl aktarabilirim acaba?
Hayırlı sabahlar buyrun
 (rapor.FindObject('sarf_logo')   as Tfrxpictureview).Picture.LoadFromFile(cal_yol + 'logonuz.bmp');

Bu şekilde bilgisayardaki kayıtlı olan resmi alır.

(rapor.FindObject('sarf_logo')   as Tfrxpictureview).Picture.Bitmap:=form_adi.picture_adi.bitmap;

şeklinde form daki resmi alabilirsin.
denemeden yazıyorum ama yol bu şekilde.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
@cinarbil Teşekkür Ederim hocam. verdiğin kod ile hata vermeden çalışıyor ama resim görünmüyor fastreports ekranında. Aktarmıyor gibi. Farklı yöntemler denedim ama değişmedi. Neden olabilir sizce?

(frxReport1.FindObject('Picture1') as Tfrxpictureview).Picture.Bitmap:=image1.Picture.Bitmap;
Şöyle deneyin;
(frxReport1.FindObject('Picture1') as Tfrxpictureview).Picture.Assign(image1.Picture);
Not: Raporu göstermeden önce bu satırları yazın. Sonrasında PrepareReport metodu ile raporu hazır hale getirdikten sonra gösterin.
not if
@RAD Coder Evet hocam. dediğiniz şekilde oldu. Çok teşekkürler. @RAD Coder @cinarbil

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DBGrid1'deki Verileri Tabloya Aktarma OZCANK 11 3.190 28-09-2022, Saat: 15:49
Son Yorum: OZCANK
  Toplu Resim Kaydetme gonulali 2 186 26-09-2022, Saat: 22:51
Son Yorum: mustafaozpinar
  Stringgrid seçili sütunları aktarma cvheneburi 0 113 23-09-2022, Saat: 00:03
Son Yorum: cvheneburi
  FastReport Chart Component Sorunu Frrst 4 292 19-09-2022, Saat: 16:49
Son Yorum: RAD Coder
  Excel Veri Aktarma Hatası MosCom 5 524 22-06-2022, Saat: 09:10
Son Yorum: MosCom