Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bakanlıktan Bitki Koruma Ürünleri Stok Bilgisi Alınması
(23-06-2022, Saat: 10:56)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Delphi tarafından nasıl yapılacağını da ben yazayım. (birazdan)  Shy

Merhabalar,

Size zahmet hocam. Teşekkürler şimdiden.

Merak ettiğim; test için kullandığımız "kullanıcı adı ve şifre" gerçekten test için doğru mu? Shy

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Varyemez kullanıcı adlı kardeşimiz sonunda başarmışsın tebrikler.Sıkı çalışmanın bir sonucu bu. Sana çok teşekkür ediyorum beni sonuca bir adım daha yaklaştırıdın. Şimdi sıra rad coder kullanıcı adlı kardeşimizde hocam delphi tarafından kodlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum ayrıca ilginiz içinde çok teşekkür ediyorum. hi selamlar kullanıcı adlı kardeşim sanada cevap vermiş olayım konunun başında vermiş olduğumuz test kullanıcı adı ve parola çalışmıyor biz işlemleri arka planda bakanlığın verdiği gerçek kullanıcı adı ve parola ile gerçekleştiriyoruz. Konu ile ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum inşallah bu konuda nihayete ermiş olacak.
Merhaba,
Delphi tarafında API'ı kullanmak için mesaj ekinde yer alan unit'leri proje dizinine çıkarın ve projenize ekleyin. 
Daha sonra uygulama tarafında Access Token elde etmek için şu kodu yazmanız yeteli olacaktır.

uses Bkst.Utils;

procedure TForm5.Button1Click(Sender: TObject);
begin
 Memo1.Lines.Add(Format('AccessToken: %s', [TBkstAPI.GetAccessToken]));
end;

Önemli Not: API.Consts unit inde yer alan APIAuthUsr, APIAuthPwd kısmına bakanlıktan aldığınız kullanıcı bilgilerini yazarak işlem yapın.

.zip   API.zip (Dosya Boyutu: 4,04 KB / İndirme Sayısı: 15)
not if
(23-06-2022, Saat: 11:52)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Delphi tarafında API'ı kullanmak için mesaj ekinde yer alan unit'leri proje dizinine çıkarın ve projenize ekleyin. 
Daha sonra uygulama tarafında Access Token elde etmek için şu kodu yazmanız yeteli olacaktır.

uses Bkst.Utils;

procedure TForm5.Button1Click(Sender: TObject);
begin
 Memo1.Lines.Add(Format('AccessToken: %s', [TBkstAPI.GetAccessToken]));
end;

Önemli Not: API.Consts unit inde yer alan APIAuthUsr, APIAuthPwd sabitleri kısına bakanlıktan aldığınız kullanıcı bilgilerini yazarak işlem yapın.
Hocam çok teşekkür ederim. Elinize sağlık akşam deneyeceğim inşallah.
(16-06-2022, Saat: 13:18)bünyamin68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba daha öncede açılmış bir konu ancak tam anlamıyla çözüme kavuşamamıştır. Arkadaşlar ben bakanlığın servis dökümanındaki şartları sağlayacak şekilde web servis ile  işletmemin gln numarasına göre sadece stok bilgisini çekmek istiyorum.Bildirim gönderme, Bildirim alma işlemleri yapılmayacak. Bunu istememin sebebi ise bakanlığın portalının  gerekli bilgileri gösterecek kolonların eksik olması son kullanma tarihi geçmeye yakın ürünleri tek bir tabloda göremeyişimiz ve raftaki zirai ilaçların kontrolünün zor olması ve benzeri problemlerde yetersiz kalması. Bu konuda çalışması olan ya da yardım edebilecek arkadaşlar var mıdır? Bakanlığın Web Servis Dökümanı ve C# dilinde yazılmış örnek program  ektedir.Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar,

Bu arada yayınladığınız dökümantasyonun yeni sürümüne ulaşabildiniz mi?
En güncel hali bu şekilde mi acaba?

Teşekkürler.
(23-06-2022, Saat: 13:48)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Teşekkürler.

O dökümantasyonda c# ile yazılmış demo vardı çalışmıyordu token kısmı (o da unsupported grant_type veriyordu). Sonra çalışan bir exe den bakarak düzeltmeler yaptım GetToken function unda , ve çalıştı bir şekilde.. akşama yollarım kodlarını.. oradan esinlenerek restdebugger a uyguladım onda da tokeni getirdi. ama componentleri copy yapıp delphide kod yazmaya çalışınca orda çalışmadı aynı ayarlar , zaten geç vakit olmuştu yattım.. siz gerisini getirmişsiniz..
(23-06-2022, Saat: 16:44)varyemez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-06-2022, Saat: 13:48)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Teşekkürler.

O dökümantasyonda  c# ile yazılmış demo vardı çalışmıyordu token kısmı (o da  unsupported grant_type veriyordu).  Sonra çalışan bir exe den bakarak düzeltmeler yaptım GetToken function  unda , ve çalıştı bir şekilde..  akşama yollarım kodlarını.. oradan esinlenerek  restdebugger a uyguladım onda da tokeni getirdi.   ama componentleri copy yapıp delphide kod yazmaya çalışınca orda çalışmadı  aynı ayarlar , zaten geç vakit olmuştu yattım..  siz gerisini getirmişsiniz..

Merhaba,

Sanırım ulaşabildiğiniz farklı veya güncel bir dökümantasyon olmadı.

Sitelerinde de aynı döküman mevcut.
https://www.tarimorman.gov.tr/Konu/1861/...ip_Sistemi

Teşekkürler.
5 yıl önce BKTS için SOAP üzerinden bildirim programları yaparken Tarım bakanlığı beni bezdirmişti. Bir soru sormak için muhatap bulamazdık. Mail ile soru yöneltip 15 gün cevap gelsin diye beklerdik. İşiniz zor. Eğer hala böyleyse...
(23-06-2022, Saat: 22:50)enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 yıl önce BKTS için SOAP üzerinden bildirim programları yaparken Tarım bakanlığı beni bezdirmişti. Bir soru sormak için muhatap bulamazdık. Mail ile soru yöneltip 15 gün cevap gelsin diye beklerdik. İşiniz zor. Eğer hala böyleyse...

(21-06-2022, Saat: 11:30)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-06-2022, Saat: 11:08)varyemez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: C# ile olan demoyu da kurup derledim  fakat yine aynı sonuç geliyor  unsupported grant_type.   En temizi bu servisi yazan ekibi bulup onlara sormak lazım. Çünkü üstünden çok yıllar geçmiş, ne değişiklikler geçirdi allah bilir..

Merhabalar,

En büyük sorun bu. Devlet kurumları bir şekilde bir firma ile yazılımı üretiyorlar(!) sonrasında
destek veya cevap alabileceğiniz hiç kimseyi bulamazsınız. Kurumu ararsınız yazılımcı firmaya yönlendirirler
yazılımcı firma sanki üst düzey gizli bilgi gibi davranıp yardımcı olmazlar.

Ama hazırlanan yazılımı herkes kullansın derler. Mecbur tuttarlar. Ne bir döküman, ne bir bilgiye asla ulaşamasınız.
Bir yerde bir kod parçası görüp aylarca çözmek için zaman harcarsınız.

Umarım bu sefer yanılırım.

Kolay gelsin.

(21-06-2022, Saat: 12:03)bünyamin68 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malesef yanılmadın kardeşim anlattıklarınla nerdeyse birebir aynısı oldu olaylar. Neyse ben hala fırsat buldukça çözmeye çalışıyorum sonuca ulaşabilirsem sizlerle paylaşırım emek veren uğraşan herkese teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

Merhabalar,

Üzülerek evet diyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Örnek stok takip programı power 22 1.328 21-09-2022, Saat: 22:34
Son Yorum: power
  Devexpress cxgrid gruplama bilgisi değiştirme cinarbil 3 404 18-07-2022, Saat: 08:42
Son Yorum: m_ekici
  Havaalanı uçuş bilgisi gonulali 2 300 10-02-2022, Saat: 16:42
Son Yorum: r3n4m3
  Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi mimoza 0 317 23-12-2021, Saat: 22:47
Son Yorum: mimoza
  Bitki Koruma Ürünleri Stok Takip Sistemi bünyamin68 8 792 14-10-2021, Saat: 16:02
Son Yorum: RAD Coder

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi