Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D11 compile hatası
Selamlar
D11 de yeni bir proje yapacağım zaman form üzerine hiçbir bileşen eklemeden daha run ettiğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum. Konu ile ilgili olarak bu hata ile karşılaşan ya da çözüme kavuşturan oldu ise yarımdlarınızı rica ederim.

[MSBuild Error] The "DependencyCheck" task failed unexpectedly.
System.MissingMethodException: Method not found: 'Boolean Borland.Build.Tasks.Common.IBDSHostObject.UpdateProgressDialog(Int32, System.String, UInt64, UInt64)'.
   at Borland.Build.Tasks.Shared.DependencyCheck.Execute()
   at Microsoft.Build.BuildEngine.TaskEngine.ExecuteInstantiatedTask(EngineProxy engineProxy, ItemBucket bucket, TaskExecutionMode howToExecuteTask, ITask task, Boolean& taskResult)
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Selamlar
Konu ile ilgili bir çözümü olan var mı acaba? Update işlemini yaptıktan sonra bu sorun oluşmuş olarak düşünüyorum, veya da windows update işleminden sonra da olmuş olabilir. Tekrar bilgisayarı formatlamadan çözebilmem lazım.
Bazı programların kurulumda Repair özelliği var. Yeniden bu şekilde D11'i kurmayı denediniz mi ??
Hayır, bunda sadece kaldır özelliği mevcut. Bu nedenle kuramıyorum.
Google'a arattım. sizdeki hata başkalarında da olmuş ama bir çözüm belirtilmemiş henüz.
https://en.delphipraxis.net/topic/7021-a...ild-error/
Birde bu var. https://edn.embarcadero.com/article/39386/
benzer durum C++ için anlatılıyor.
Yeniden programı kurmak büyük eziyet.
(30-06-2022, Saat: 14:01)shooterman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeniden programı kurmak büyük eziyet.

Doğrudan bir çözüm önerim yok ama D11 eskiden çalışıyor ve bir süre sonra çalışmaz hale geldiyse, sisteme yüklenen, güncelleme alan hususları gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Windows 11 işletim sistemime nisan ayında yayınlanan bir update paketi yüklenince başlat menüsü çalışmaz hale geliyor. Yüklü güncellemeyi kaldırınca sorun düzeliyor.  Windows updatelerini kaldırıp deneyin birşey kaybetmezsiniz. Sorun düzelirse hangi paketin neden olduğunu tespit edip ondan sakınmak gerekecek.   Düzelmezse kaldırdığınız güncellemeleri tekrar yüklersiniz.
(01-07-2022, Saat: 18:16)frmman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2022, Saat: 14:01)shooterman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeniden programı kurmak büyük eziyet.

Doğrudan bir çözüm önerim yok ama D11 eskiden çalışıyor ve bir süre sonra çalışmaz hale geldiyse, sisteme yüklenen, güncelleme alan hususları gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Windows 11 işletim sistemime nisan ayında yayınlanan bir update paketi yüklenince başlat menüsü çalışmaz hale geliyor. Yüklü güncellemeyi kaldırınca sorun düzeliyor.  Windows updatelerini kaldırıp deneyin birşey kaybetmezsiniz. Sorun düzelirse hangi paketin neden olduğunu tespit edip ondan sakınmak gerekecek.   Düzelmezse kaldırdığınız güncellemeleri tekrar yüklersiniz.

En son 16 temmuz da yapılan bir güncelleme varmış. Onu kaldırdım. Tekrar denedim lakin aynı hata gelmeye devam ediyor. D11 patch leri de yaptım. Yok bir türlü çözülemedi.
Embarcadero ya case açtım. Gelen cevaba bakar mısınız? Klasik bilgisayarcı lafı. programı kaldır yeniden kur.

This message will occur if you happened to install Patch 1 into Rad Studio 11.0 without first upgrading to Rad Studio 11.1.

In this case you should perform a complete uninstall, then download and install Rad Studio 11.1 (Rad Studio 11.1 requires a full reinstall). Once the Rad Studio 11.1 install completes, launch the product by right-clicking on the shortcut and choose, 'Run as Administrator', and when the IDE opens, go to Tools | GetIt Package Manager | Patches and Hotfixes, and use that feature to install Patch 1.
(27-07-2022, Saat: 13:18)shooterman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Embarcadero ya case açtım. Gelen cevaba bakar mısınız? Klasik bilgisayarcı lafı. programı kaldır yeniden kur.

This message will occur if you happened to install Patch 1 into Rad Studio 11.0 without first upgrading to Rad Studio 11.1.

In this case you should perform a complete uninstall, then download and install Rad Studio 11.1 (Rad Studio 11.1 requires a full reinstall). Once the Rad Studio 11.1 install completes, launch the product by right-clicking on the shortcut and choose, 'Run as Administrator', and when the IDE opens, go to Tools | GetIt Package Manager | Patches and Hotfixes, and use that feature to install Patch 1.

Yapabileceğiniz en iyi aksiyon gerçekten kaldırıp yeniden yüklemek. Kullandığınız extra komponentler çok değilse kurulum eskisi gibi zor değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xmlmapper hatası hbulus 1 126 07-03-2024, Saat: 09:45
Son Yorum: RAD Coder
  UrlDownloadFile Hatası mcuyan 7 649 18-02-2024, Saat: 23:06
Son Yorum: mcuyan
  Gmail Mail Gönderirken Connection Gracefuly Hatası COMMANDX 0 182 02-02-2024, Saat: 15:21
Son Yorum: COMMANDX
  PasLibVlc kurulum hatası Altıner 6 818 15-01-2024, Saat: 18:43
Son Yorum: Altıner
  Out of Memory hatası.. enigma 8 623 28-12-2023, Saat: 22:22
Son Yorum: vedat35

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi