Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Proje Açarken Problem
Merhabalar herkese,

Delphi dilinde yeniyim. XE8'de yazılmış bir proje var ve bunu geliştirmem gerekiyor fakat projeyi açarken şu sorunu yaşıyorum : 

rehjfvy.jpg

Yardımcı olabilecekler varsa sevinirim.
Projede özel bir komponent kullanmışlar. Sizin XE8'de bu komponent yüklü olmadığı için hata veriyor. Ancak XE8'de de PageKontrol komponenti standart olarak olması lazım. TcxPageKontrol yerine doğrudan TPageKontrol yaparsanız işinizi görebilirsiniz.
(01-08-2022, Saat: 08:24)w0fly Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar herkese,

Delphi dilinde yeniyim. XE8'de yazılmış bir proje var ve bunu geliştirmem gerekiyor fakat projeyi açarken şu sorunu yaşıyorum : 

rehjfvy.jpg

Yardımcı olabilecekler varsa sevinirim.

iyi günler
@enigma kardeşimiz doğru cevabı vermiş ben cevabı biraz geliştireyim.
Projenizde Search sekmesinde 
Find Files  secin
text to yerine Tcx yazın enterleyin.
Eğer Tcxpagekontrol den başka bir çok Tcx ile başlayan satır varsa kendinizi fazla yormayın 
ve kullandığınız Delphi versiyonuna uygun Devexpress bulun kurun projenizi çalıştırın.
Dexexpress demo olarak kurulabiliyor  önce projeyi çalıştırın geliştirme aşamasında kullanılan Tcx componentlerinin
karşılığı delphi standart componentlerini kullanın.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Gerçi arkadaşlar da yazmış ama;
DevEXpress Component grubundaki TCxPAgeControl componentini bulamıyor. Onu kurmadan da çalışmaz. İşin kötüsü onu kurmadan, Üzerideki nesneleri normal componente de yerleştiremezsiniz.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.2 Aes sorunu seci20 4 2.712 Bugün, Saat: 04:57
Son Yorum: aegean
  Delphi ile local ağdaki kamerayı izleme mertnas 7 524 06-11-2022, Saat: 15:43
Son Yorum: SercanTEK
Question Delphi Android Chrome Tarayıcı ? BurakK 1 168 03-11-2022, Saat: 21:50
Son Yorum: rmzgenius
  Delphi de Bugün Dün yarın Haftalık Aylık Kayıtları Sorgulama erdemtaner 7 702 26-10-2022, Saat: 14:01
Son Yorum: erdemtaner
  Delphi Trendyol Yemek Entegrasyonu narkotik 10 965 18-10-2022, Saat: 14:53
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi