Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unigui ile çoklu dil seçeneği
Wink 
Merhaba arkadaşlar. Unigui ile Uygulamaya çoklu dil seçe neyi nasıl eklenebilir? Daha önce hiç çalışma yapan arkadaşımız var mı? Yani uygulamayı ilk açan kimse İngilizce seçeneğini seçtikten sonra tüm forumlarda label vs. İngilizce görünmesi gibi.
Uygulama için veri tabanına her bir Label vs için dil alanları girilip sayfanın create Esnasında o
Labellerin caption değeri veri tabanından çekilerek değişmesi sağlanabilir. Benim aklıma gelen bu
Bunun haricinde başka değişik şekilde yapılabilecek bir şey var mıdır?
Merhaba Tlang bileşenini kullanabilirsiniz.
Muharrem ARSLAN
(18-08-2022, Saat: 15:57)apachi2006 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar. Unigui ile Uygulamaya çoklu dil seçe neyi nasıl eklenebilir? Daha önce hiç çalışma yapan arkadaşımız var mı? Yani uygulamayı ilk açan kimse İngilizce seçeneğini seçtikten sonra tüm forumlarda label vs. İngilizce görünmesi gibi.
Uygulama için veri tabanına her bir Label vs için dil alanları girilip sayfanın create Esnasında o
Labellerin caption değeri veri tabanından çekilerek değişmesi sağlanabilir. Benim aklıma gelen bu

Unigui web üzerinden çalıştığı için, kullanıcı sağ click yapıp çevir dediği an hangi dile istiyorsa google çeviriyi otomatik çevirir ve siz bu şekilde hiç uğraşmazsınız. Doğru bir yol mu sorgulanır, ama alternatif bir yöntem diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.
(19-08-2022, Saat: 09:33)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-08-2022, Saat: 15:57)apachi2006 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar. Unigui ile Uygulamaya çoklu dil seçe neyi nasıl eklenebilir? Daha önce hiç çalışma yapan arkadaşımız var mı? Yani uygulamayı ilk açan kimse İngilizce seçeneğini seçtikten sonra tüm forumlarda label vs. İngilizce görünmesi gibi.

Unigui web üzerinden çalıştığı için, kullanıcı sağ click yapıp çevir dediği an hangi dile istiyorsa google çeviriyi otomatik çevirir ve siz bu şekilde hiç uğraşmazsınız. Doğru bir yol mu sorgulanır, ama alternatif bir yöntem diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Belki birkaç seferlik bu şekilde yapılabilir ama kurumsal firmalarda sürekli çalışan sistemlerde bu can sıkıcı olabilir. Neticede bu hizmeti vermek gerekiyor. Aynı şekilde biz almanca bir uygulamayı açıp çevirebiliyoruz ama bu program elimiz ayağımızsa çoklu dil desteği verilmesi kurumsal yazılımcı cephesinde artı değer katar. 

İyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 257 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 80.663 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 256 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 781 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi
  unigui circle-progress çizimi mdagli2003 1 414 25-09-2023, Saat: 18:47
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi