Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android APK Güvenliği
Android tarafında neler yapabilirim diye bakarken aklıma geldi. 

Belki bana yada birine lazım olur. Araştırmalarımda kimsenin sormadığını farkettim. 

Desktop programlarda ben lisanslama işlemi için kendi geliştirdiğim bir algoritma kullanıyorum cihaz serino yu felan kontrol eden bir yapıda. 

Peki android tarafında sizler uygulamınız için süreli veya süresiz lisans işlemlerini ne şekilde yapıyorsunuz.
Faydalanılmayan bilgi, harcanmayan ve hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir.

Hz. Muhammed (sav.)
Turbo Pack OnGuard-FMX kullanıyorum.
Kendi algoritmanızı kullanacak isseniz; her cihaz için benzersiz anahtar olan UUID'yi kullanabilirsiniz.
Android platformunda UUID almak için şuaradaki konuya göz atbilirsiniz. Android UUID.
Begin : = end / 2;
(02-09-2022, Saat: 16:05)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turbo Pack OnGuard-FMX kullanıyorum.
Kendi algoritmanızı kullanacak isseniz; her cihaz için benzersiz anahtar olan UUID'yi kullanabilirsiniz.
Android platformunda UUID almak için şuaradaki konuya göz atbilirsiniz. Android UUID.

Turbo Pack Onguard kullanımı konusunda önerebileceğin bir kaynak varmı ?
içerisinde demosu yok galiba. 

Birde bu bileşen ücretli mi ?
Faydalanılmayan bilgi, harcanmayan ve hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir.

Hz. Muhammed (sav.)
Ücretsiz ve açık kaynak kodludur.
Örnek kullanımı:
Easily Add Product Licensing For Delphi Apps Using TurboPack OnGuard

Örnek Uygulamaları:
TurboPower OnGuard Examples

Döküman:
OnGuard-FMX/docs
Begin : = end / 2;
Ben UUID seçeneğini kullanıyorum. Cihazın uid sini aldıkdan sonra belirli bir algoritma ile bir şifre oluşturuyorum. ve o şifreyi kullanıcıya ben veriyorum bilgi ve data gizliliği açısından.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.723 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 358 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 318 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 258 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.164 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi