Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazılıma geri dönmek istiyorum
(13-09-2022, Saat: 11:03)power Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-09-2022, Saat: 09:57)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi 7 dışında sürüm kullanmadan, bu kanıya nasıl vardınız?
O günden bu güne 21 sürüm çıktı.

bunu bilmek için tüm sürümleri kullanmaya  gerek yok bu tabir  bizim gençlik zamanımız da  da vardı şimdiki zaman dada vardı ..

şimdiki  yazılımcılar da  çok değiş miş  arkadaş  bizim zamanımzıda  birisi birşey deyince herkes  hem fikir olurdu her kes ona katılır destek verirdi  şimdi  tam tersi  olmuş..  bizim zamanımız da programlama.com vardı  efendime söylim ceviz forum vardı. delphi dünyası vardı  delph türk  vardı orda  ne üstad larımız  hocalarımız vardı  eski  günler bir başkaydı....

Bir araca binmeden onun konforunu anlamak oldukça zordur, yaşamak lazım.  Smile
Begin : = end / 2;
İsmi geçen forumları yakından bilirim.
Her forum kendi dinamiğine sahiptir.
Diğer forumdaki üyeler burada yok mu sizce ? Ya da tersi.  

Neyse konumuzun altını çizelim. İstediğiniz yardım eli bu başlıktan uzatılmış, polemiğe gerek yok.
Deneme sürümü kısa sürelidir zaten acemiliği atmak için daha uzun süre kullanmak istiyorum diyorsanız "Delphi 11" sürümünü şimdilik unutun.

Onun yerine, size ücretsiz "5000$'a kadar TİCARİ KULLANIM İZNİ DE OLAN" yani yazılım üretip satabileceğiniz size adınıza lisansı Delphi 10.4 Community Edition öneriyorum. Forumda uzun uzadıya konuştuk arama yaparak bulabilirsiniz.

Embarcadero sitesinden ücretsiz lisans başvurusu arından oradan indirip kurabilir 365 gün boyunca kullanabilirsiniz. Süre bitince ücretsi yeni sürüm ile lisansınız da 365 gün daha uzatılıyor. 

Başarılar.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(12-09-2022, Saat: 22:59)power Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-09-2022, Saat: 22:17)onur2x Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış anlaşılma gibi bir durum yok. Bende ücretli program yapmıyorum sizin düşünceniz gibi hobi amaçlı bir şeyler yazıyorum. Ama yine de crackleyip programı yapan kişilerin emeğine saygısızlık yapmıyorum. Size tavsiyem ücretsizi var niye crack falan uğraşıyorsun. Hem bu programı geliştiren insanlara da yardımın dokunabilir. Mesela lazarusun Türkçe'si bozuktu onu komple sıfırdan Türkçe' ye çevirerek bir katkıda bulundum.

doğrudur  hocam sizde  haklısınız  ama  ben asgari  ücrete çalışan biriyim ne kadar bunu lisansı  ???

haftanın 6 günü  günde 10 saat  çalışıyorum kendim aslında elektronikciyim ama yazılım hep aklımın bir köşesinden kaldı  10 milyar varmıdır  bunun lisansı  ??

Merhaba bu gibi durumlar icin Delphi Community sürümü mevcut. Proffesyonel sürümü gibi, lakin gelistirdigin Programlari diledigin gibi satisa sunamiyorsun kisitlamalar var. Ama Bedava Proramlar yada acik kaynak kodlu programlari gelistirip dagitabiliyorsun. Tabi bu lisans 1 Yillik, bu bir yil icinde yeni Community sürümü cikarmamislar ise tekrar Serial talep edebiliyorsun.

Tavsiye ederim
Eskiden yazılım yapan çok az kişi vardı. Delphi'yi bilmeyen yazılımcı yoktu. Şimdi Delphiyi bilen yazılımcı çok az var. Yani o kadar çok değişiklik oldu yazılım dünyasında.
Geçen sürede Visual Studio ve C# (bundan 5 sene öncesine kadar) en çok kullanılan yazılım dili olmuştu. Tahtını phyton'a kaptırdı. Şu an en çok bilinen ve kullanılan yazılım dili phyton.
Delphi 7 ile Delphi 11 arasında çok fark var. Yeni bir yazılım dili öğreneceksiniz kısacası. (Temel komutlar zaten neredeyse bütün yazılım dillerinde aynı çok küçük farklar var)
Hele yazılıma mobil deyimi girdi ki sadece desktop yazılım yapmayla yazılımcı sayılmıyorsunuz. Bu arada mobil yazılım için iyi kötü java bilmek de zorundasınız. 
Öğreneceğiniz çok şey var. En çok zorlanacağınız konu ise mobilde derleme olacak. Öyle değişik hatalarla karşılaşacaksınız ki saçlarınızı yolduracak işte tam o zamanlarda http://www.delphican.com yardıma yetişecek... Bu forumun değerini anlayacaksınız. :-)

Kolay gelsin...
(15-09-2022, Saat: 20:04)Jakarta2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden yazılım yapan çok az kişi vardı. Delphi'yi bilmeyen yazılımcı yoktu. Şimdi Delphiyi bilen yazılımcı çok az var. Yani o kadar çok değişiklik oldu yazılım dünyasında.
Geçen sürede Visual Studio ve C# (bundan 5 sene öncesine kadar) en çok kullanılan yazılım dili olmuştu. Tahtını phyton'a kaptırdı. Şu an en çok bilinen ve kullanılan yazılım dili phyton.
Delphi 7 ile Delphi 11 arasında çok fark var. Yeni bir yazılım dili öğreneceksiniz kısacası. (Temel komutlar zaten neredeyse bütün yazılım dillerinde aynı çok küçük farklar var)
Hele yazılıma mobil deyimi girdi ki sadece desktop yazılım yapmayla yazılımcı sayılmıyorsunuz. Bu arada mobil yazılım için iyi kötü java bilmek de zorundasınız. 
Öğreneceğiniz çok şey var. En çok zorlanacağınız konu ise mobilde derleme olacak. Öyle değişik hatalarla karşılaşacaksınız ki saçlarınızı yolduracak işte tam o zamanlarda http://www.delphican.com yardıma yetişecek... Bu forumun değerini anlayacaksınız. :-)

Kolay gelsin...

teşekkür  ederim doğrudur  bizden sonra köprünün  altından çok sular akmış....
evet ben bu işi bırakırken c sharp çok popüler di..  mobil programlama ile pek ilgim yok daha zyade  masa üstü programcılığı ve elektronik üzerine  birşeyler  yapmak istiyorum...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi dll metodundan C# a string dönmek Gürcan 6 2.613 28-01-2021, Saat: 12:09
Son Yorum: Gürcan
  PDF-WORD-EXCEL Binary olarak kaydetme ve geri okuma hk MugenPower 7 4.272 16-10-2020, Saat: 14:54
Son Yorum: m_ekici
  MsSQL Geri Yükleme theSinan 6 4.175 10-02-2020, Saat: 18:15
Son Yorum: adelphiforumz
  cindy Resizer alt controllerin çalışması istiyorum info@guzelceker.com 2 2.153 03-12-2019, Saat: 11:09
Son Yorum: info@guzelceker.com
  Canlı geri sayımı yakalamak CesuR 6 3.639 12-03-2019, Saat: 23:42
Son Yorum: CesuR

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi