Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ios api bilgi çekme gönderme
Merhaba üstadlarım. 

ios uygulamada siteden aldığım apiden bilgi geçmek istiyorum. Belirli zamanlarda da ios uygulamada yazdığım bilgiyi karşı tarafa yine apiyle geri göndermem gerek. bununla ilgili nasıl bir yol izlemem gerek acaba? Kaynak, döküman vs yardımcı olabilir misiniz?
Herhangi bir FMX platformunda API'ı nasıl kullanıyorsanız, iOS tarafında da aynı şekilde kullanırsınız. iOS için spesifik bir durum yok.
Begin : = end / 2;
Teşekkürler hocam. Fmx tarafında hiç bilgim yok o yüzden bir döküman vb gibi birşey var mı acaba?
Birde Api den bilgi alıp göndermemi yoksa json ile bilgi alıp göndermemi ?
(19-09-2022, Saat: 21:38)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler hocam. Fmx tarafında hiç bilgim yok o yüzden bir döküman vb gibi birşey var mı acaba?
Birde Api den bilgi alıp göndermemi yoksa json ile bilgi alıp göndermemi ?

Aslında her ikisi de.
API eğer REST veya RESTful ise veri alış verişi JSON ile gerçekleşir.
Siz herhangi bir firmanın API'sini mi kullanacaksınız, yoksa kendi API'nizi oluşturup, ona mı bağlanacaksınız?
Kendi oluşturacağımız bir api olacak. Bir arkadaşın yaptığı web sitesinden bilgi alıp göndermem gerekecek. Daha önce hiç yapmadım. Fırumdada araştırdım ama tam birşey bulamadım. Nasıl bir yol izlemem gerek acaba? Yönlendirebilir misiniz?
API, veri tabanında olan bilgileri karşı tarafa (client-istemci) iletmek için kullanılır. 
Arkadaşınızın yaptığı site html ise burada API'den bahsetmek mümkün değil. 
Web sitesi bilgileri size API (JSON veri) olarak sunabiliyorsa, işiniz çok kolay olur. Delphi'nin REST bileşenleri ile veriyi kolayca alabilirsiniz. 
API değil de yanlızca html ise HTML parse konusunu araştırmanız gerekecek.
Teşekkürler hocam. Bu konuda tecrübem olmadığı için araştırıyorum. Teşekkürler bilgi için.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android uygulamaya Pdf Gönderme OmerAsaf 6 1.674 17-09-2023, Saat: 21:05
Son Yorum: mrmarman
  whatsapp otomatik mesaj gönderme kornakamil 20 6.891 16-08-2023, Saat: 18:35
Son Yorum: enigma
  şirketin konumunu uygulama üzerinden yol tarifi için haritalara gönderme diseqc 9 1.812 12-05-2023, Saat: 00:29
Son Yorum: mcuyan
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 846 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre
  Android veri gönderme hakankvk 3 803 29-12-2022, Saat: 18:40
Son Yorum: hakankvk

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi