Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unigui'de Grid'i Türkçeleştirmek
Herkese selamlar. Unigui ile mobil bir uygulama yapıyorum. Kullandığım UniMobileDbGrid'in sütun başlıkları ve "Group By This Field" gibi alt başlıkları Türkçe yapmak istiyorum. Bilgisi olan var mıdır? Unigui web sitesinde ve örnek uygulamalarında göremedim. Ben hayatımda dökümantasyonunun bu kadar kötü olduğu başka bir yazılım daha görmedim. Grid'deki diğer alanlar da (Show in groups vb. ) nasıl Türkçe yapılacağını bilenlerden yardım rica ediyorum.
Program Files(x86)\FMSoft klasörü altında bulunan ExtJS 7.2xx ile başlayan klasörlerdeki 'locale' alt klasörlerinde bulunan sonu 'tr' ile biten tüm locale dosyalarını kontrol ettim. Öyle bir ayar yok. ExtJS klasörü içinde bulunan bir locale klasöründe ingilizce bir locale dosyasında gereken satırları buldum, Türkçeleştirdim, ama tabi Unigui'nin bundan haberi yok. Nasıl yaparım hala uğraşıyorum.

Türkiye'de geliştirilen ve onlarca Türk kullanıcı olan bir programı Türkçe yapabilmek için çektiğimiz eziyete bakın.
(17-10-2022, Saat: 13:38)cemakkus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Program Files(x86)\FMSoft klasörü altında bulunan ExtJS 7.2xx ile başlayan klasörlerdeki 'locale' alt klasörlerinde bulunan sonu 'tr' ile biten tüm locale dosyalarını kontrol ettim. Öyle bir ayar yok. ExtJS klasörü içinde bulunan bir locale klasöründe ingilizce bir locale dosyasında gereken satırları buldum, Türkçeleştirdim, ama tabi Unigui'nin bundan haberi yok. Nasıl yaparım hala uğraşıyorum.

Türkiye'de geliştirilen ve onlarca Türk kullanıcı olan bir programı Türkçe yapabilmek için çektiğimiz eziyete bakın.

Merhabalar,

Link'i inceleyebilirmisiniz lütfen.

http://forums.unigui.com/index.php?/topi...-language/

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. O linki ben de gördüm. Ama istediğim şeye tam olarak cevap vermiyor. Mesela sütunu seçtiğim zaman sıralama yapmak istediğimde "Ascending", "descending" vb. diğer yazılar da ingilizce. Ben tamamını Türkçe yapmak istiyorum. Bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Verdiğiniz linkte verilen konfigürayon satırlarını ve anlamlarının tamamını gösteren bir döküman falan da yok. Kendi göbek bağını kendin kesmek zorundasın. Verdiğiniz örnek bile taa 2013 yılına ait. Son sürümde linkte bahsedilen klasörler bile yok ya da farklı yerlerde.
(17-10-2022, Saat: 16:17)cemakkus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkür ederim. O linki ben de gördüm. Ama istediğim şeye tam olarak cevap vermiyor. Mesela sütunu seçtiğim zaman sıralama yapmak istediğimde "Ascending", "descending" vb. diğer yazılar da ingilizce. Ben tamamını Türkçe yapmak istiyorum. Bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Verdiğiniz linkte verilen konfigürayon satırlarını ve anlamlarının tamamını gösteren bir döküman falan da yok. Kendi göbek bağını kendin kesmek zorundasın. Verdiğiniz örnek bile taa 2013 yılına ait. Son sürümde linkte bahsedilen klasörler bile yok ya da farklı yerlerde.

http://forums.unigui.com/

sordunuz mu?
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
En son sorduğum soru 2 aydır cevap bekliyor maaelesef. Forumlardan uzak duruyorum, çünkü kolay kolay cevap verilmiyor.
Selamlar
TSLang çözüm olabilr mi hocam?
https://www.youtube.com/watch?v=jjuuodVtgro
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
(17-10-2022, Saat: 17:58)shooterman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar
TSLang çözüm olabilr mi hocam?
https://www.youtube.com/watch?v=jjuuodVtgro

Çok teşekkür ederim. SAnki bununla çözülebilirmiş gibi görünüyor. Ama, maalesef ücretsiz bir yazılım değil. Unigui lisansım varken neden başka bir ürüne daha lisans ücreti ödeyim ki? Türkiye'de üretilen onlarca Türk kullanıcının da olduğu bir programı Türkçe yapabilmek için bu kadar eziyete gerek olmadığı kanaatindeyim. Bu kadar zor olmamalı. Umarım UniGui'ciler bu foruma üyedir ve mesajları okuyorlardır. UniGui hiç kullanıcı dostu bir yazılım değil. Bu kadar basit bir işlem için bile kılı kırk yarmak gerekmemeli.
(17-10-2022, Saat: 16:17)cemakkus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkür ederim. O linki ben de gördüm. Ama istediğim şeye tam olarak cevap vermiyor. Mesela sütunu seçtiğim zaman sıralama yapmak istediğimde "Ascending", "descending" vb. diğer yazılar da ingilizce. Ben tamamını Türkçe yapmak istiyorum. Bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Verdiğiniz linkte verilen konfigürayon satırlarını ve anlamlarının tamamını gösteren bir döküman falan da yok. Kendi göbek bağını kendin kesmek zorundasın. Verdiğiniz örnek bile taa 2013 yılına ait. Son sürümde linkte bahsedilen klasörler bile yok ya da farklı yerlerde.

Bazı yapılar (masaüstü veya web uygulamalar) dil dönüşümlerini işletim sisteminden alabiliyor. Böyle bir ayar olabilir mi?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Hayır, Windows'um Türkçe. Bu ayarlar Unigui tarafından geliyor. Benim şaşırdığım şey ise, o kadar unigui kullanan olmasına rağmen kimsenin böyle bir şeye takılmamış olması. Programlarının yarı Türkçe yarı ingilizce olması kimseyi rahatsız etmiyor anlaşılan. Unigui forumlarında başka diller için de çevirim yapmak isteyenlerin mesajları var, orada bahsedilen şeyleri de yaptım ama sonuç değişmedi. Kaç gündür bu problemle uğraşıyorum bir adım yol katemedik. Unigui'ciler de sağolsunlar bir ilgililer bir ilgililer, öyle bir ilgililer ki 3 gündür destek bekliyorum...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unigui Mobile Desktop bydelphi 0 5 7 dakika önce
Son Yorum: bydelphi
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 257 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 80.665 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 257 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 781 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi