Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobil cihazda barkod ?
(31-10-2022, Saat: 15:14)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.winsoft.sk/fbarcodesuite.htm bu ürün değil mi hocam?

Peki Android ve IOS deneme şansı buldunuz mu hocam?
Çok sorduğumun farkındayım ama benim için kritik bir konu. Bundan dolayı kusuruma bakmayın hocam

OBR Library for FireMonkey kullandım. Bu bileşen seti Barcode Suite for FireMonkey olarak değiştirilmiş.
Mobilde test ettim. Android tarafında CameraComponent oldukça yavaş olduğu için görüntüyü geç alıyor. 
Çözüm için yine WinSoft'un Camera for Android bileşenini kullanabilirsiniz, oldukça başarılı.
Begin : = end / 2;
Ben Zxing de Delphinin CameraCompnentini kullanıyorum. Fakat bende bi yavaşlık yok. Sanıım cihazla alakalı olabilir. kullandığım cihazlar genelde samsung yada xoaminin bi kaç yıllık cihazları. Test cihazım ise Snapdragon 8Gen1 cihaz olduğu için sanırım yavaşlatmadı. Neyse bi denemekte fayda var. Çok teşekkürler.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Hocam örnek projesini derledim. zor da olsa yaptım fakat okutma hızını hiç beğenmedim. yada ben bi yerlerde hata yaptım.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(02-11-2022, Saat: 13:19)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam örnek projesini derledim. zor da olsa yaptım fakat okutma hızını hiç beğenmedim. yada ben bi yerlerde hata yaptım.

Winsoft'un kendi kamera bileşenini (FCamera) kullanıyorum. 
Dikkat etmeniz gereken iki önemli durum var:
1- Doğru çözünürlüğü kullanmak.
2- Kameranın focused özelliği olmalı. Manuel ayarlanbilir olanları da var. Bu tip kamerada objektifin kenarını çevirerek, belli bir mesafeye odaklatbiliyorsunuz.
Begin : = end / 2;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yerli Yapım Mobil Uygulamalar (FMX) TescilsizUzman 63 24.566 30-04-2024, Saat: 19:58
Son Yorum: frmman
  Mobil Android Emulator Altıner 5 501 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.537 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2
  elterminali üzerinde androidde barkod uygulaması için action butonu yakalamak miralaymir 7 1.142 13-10-2023, Saat: 14:44
Son Yorum: miralaymir
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 930 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi