Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
webbrowser checkbox tıklama
Adım adım ilerlersek vakit uygun olursa yardımcı olmaya gayret ederim. Balık tutma kısmında destek olalım. Umuyorum ki WEB platformuna aşinasınızdır. Yoksa can sıkıcı bir hal alacaktır. Buna alışmak lazım.

procedure TForm1.DoCheck( aRowIdx, aCheckIdx:Integer; aState: boolean; aWebBrowser: TWebBrowser; aDoClick:boolean = false  );
var
  LDoc              : IHTMLDocument2;
  LAll              : IHTMLElementCollection;
  LTableBody        : IHTMLElement;
  ...
  ...
begin
  if not Supports(aWebBrowser.OleObject.Document, IHTMLDocument2, LDoc)
    then Exit;

...
...

burada WebBrowser içinden Document kısmını DOM nesnesi olarak aldık. Alamasaydık procedure EXIT ile terk edilecektir.

Buradan adımlayarak siz kod yazmaya başlayın destek olalım. Burada yapılacak iş LAll collection'unda bu DOM nesneside dizi olarak sorgulanarak "TBODY" tablo gövdesini   LTableBody  nesnesine almak. Böylece tablo içerisinde döngü kurma imkanı elde edeceksiniz.

Döngü bile lazım değil, işte matematiğini vermeye çalıştığım nokta tespiti bir odaklanma ile tek seferde ilgili checkbox erişip 

(LElement as IHTMLInputElement).checked := true;

diyerek Check iişareti koymak veya false ile iişareti kaldırmak imkanı olacak.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(Dün, Saat: 14:01)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adım adım ilerlersek vakit uygun olursa yardımcı olmaya gayret ederim. Balık tutma kısmında destek olalım. Umuyorum ki WEB platformuna aşinasınızdır. Yoksa can sıkıcı bir hal alacaktır. Buna alışmak lazım.

procedure TForm1.DoCheck( aRowIdx, aCheckIdx:Integer; aState: boolean; aWebBrowser: TWebBrowser; aDoClick:boolean = false  );
var
  LDoc              : IHTMLDocument2;
  LAll              : IHTMLElementCollection;
  LTableBody        : IHTMLElement;
  ...
  ...
begin
  if not Supports(aWebBrowser.OleObject.Document, IHTMLDocument2, LDoc)
    then Exit;

...
...

burada WebBrowser içinden Document kısmını DOM nesnesi olarak aldık. Alamasaydık procedure EXIT ile terk edilecektir.

Buradan adımlayarak siz kod yazmaya başlayın destek olalım. Burada yapılacak iş LAll collection'unda bu DOM nesneside dizi olarak sorgulanarak "TBODY" tablo gövdesini   LTableBody  nesnesine almak. Böylece tablo içerisinde döngü kurma imkanı elde edeceksiniz.

Döngü bile lazım değil, işte matematiğini vermeye çalıştığım nokta tespiti bir odaklanma ile tek seferde ilgili checkbox erişip 

(LElement as IHTMLInputElement).checked := true;

diyerek Check iişareti koymak veya false ile iişareti kaldırmak imkanı olacak.

hocam işte en büyük problemim o. web kısmında cok yeniyim ögrenmeye calışıyorum. 
benim tek istegim  mesela edit1 de 1 ise 3. kolonda 1 i işaretleyen bi kod gerisini ifler ile halledecegim ama o kısım da kaldım.

veya bi tane buttonda örnegin 3. kolon 1 iyi işaretleyen bi kod olsa ben ordan balık tutmaya başlayacagım. Smile sizin bahsettiginiz kadar detaya girersem her şey karışmaya başlıyor sonra bende. ilginize cok teşekkürler.
O zaman tavsiyem, bir adım geri atmak.

Çünkü proje bir organizma gibidir, beslenmeye muhtaçtır. Besleyen kişi siz olmalısınız ki hayatına devam edebilsin.

Sağdan soldan edinilen kod parçaları günü kurtarır ama sağlıklı olmaz. Gerektiğinde (örneğin sayfa yapısı değişkendir, bir style gelir formül şaşar) müdahale için kimi bulacaksınız?

Küçük küçük denemeler ile html yapısını öğtenmeye gayret edin. Nette bir sürü online test ortamı var. Bu html yapısını basic seviyede de olsa bilmezseniz DOM yapısına aşinalık kazanmanız çoook uzun süre alır.

Ben kendi adıma süreci üzülerek belirtmek isterim sonlandırıyorum. Empati duyan diğer üyeler mutlaka olacaktır ve yardımcı olacaktır. 

Çalışmalarınızda başarılar .
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(5 saat önce)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman tavsiyem, bir adım geri atmak.

Çünkü proje bir organizma gibidir, beslenmeye muhtaçtır. Besleyen kişi siz olmalısınız ki hayatına devam edebilsin.

Sağdan soldan edinilen kod parçaları günü kurtarır ama sağlıklı olmaz. Gerektiğinde (örneğin sayfa yapısı değişkendir, bir style gelir formül şaşar) müdahale için kimi bulacaksınız?

Küçük küçük denemeler ile html yapısını öğtenmeye gayret edin. Nette bir sürü online test ortamı var. Bu html yapısını basic seviyede de olsa bilmezseniz DOM yapısına aşinalık kazanmanız çoook uzun süre alır.

Ben kendi adıma süreci üzülerek belirtmek isterim sonlandırıyorum. Empati duyan diğer üyeler mutlaka olacaktır ve yardımcı olacaktır. 

Çalışmalarınızda başarılar .

ilginize teşekkürler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fast Report'ta checkbox "+" basarak alt detayları gösterme Anarchosa 1 241 27-08-2022, Saat: 11:00
Son Yorum: glagher
  webbrowser form file nesnesine dosya ekleme ugorkem 19 2.427 04-02-2022, Saat: 17:39
Son Yorum: vedat35
  WebBrowser ile Forma Veri Gönderme ve Sorgulama adnansirca 4 876 20-10-2021, Saat: 22:14
Son Yorum: adnansirca
  Webbrowser üzerinde Açılan Sayfanın Popup Sayfasındaki Linkler COMMANDX 2 379 03-08-2021, Saat: 23:59
Son Yorum: COMMANDX
  Webbrowser üzerinden Download sorunu COMMANDX 3 819 05-05-2021, Saat: 09:57
Son Yorum: COMMANDX

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi