Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Fmx uzak veri tabanından veri çekmek
(21-11-2023, Saat: 13:49)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanmış olduğunuz lisans Datasnap desteklemiyorsa Horse rest api işinizi rahat görcektir. PHP Servis en büyük artısı kendine ait VPS olmadan hizmet verebilir olması diye düşündüm.

Sunucu tarafında PHP kullanılabilir ve bir JSON veya TXT dosyası oluşturulabilir (veya başka herhangi bir şey). İstemci tarafında, RestRequest4D gibi bir şey kullanılmalıdır.

(21-11-2023, Saat: 11:43)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-11-2023, Saat: 11:24)gbg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "RestRequest4D" adlı aracı kullanmanızı öneririm.

İtirazım var!  Shy

Embarcadero'nun, bu tip işler için birbirinden farklı teknolojik mimarilere sahip bir çok çözümleri varken; neden harici kaynak veya çözümlere yöneliyorsunuz? 
Örneğin;
1- Datasnap 
      a) Datasnap REST
      b) Datasnap Server
      c) Datasnap WebBroker
2- RADServer
3- Web
     a) Web Server Application
     a) SOAP Server Application (tavsiye etmiyorum)

İtirazınız geçerli değil!  Smile Wink

Çünkü sunucu tarafında sıradan bir sunucu var, Delphi'nin standart yöntemlerinden yararlanamaz. Bu yöntemler vps'de kullanılabilir.
İstemci tarafında RestRequest4D kullanmak istemiyorsanız, Delphi ile birlikte gelen TNetHTTPRequest veya TIdHTTP'yi kullanabilirsiniz.
(21-11-2023, Saat: 01:28)erkutolga Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-11-2023, Saat: 19:59)gbg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim gördüğüm şey, sadece bir HTML dosyasının oluşturulmuş olması. PHP kodunda metin dosyası oluşturmak için herhangi bir yer görmedim. Ancak, Windows ve Android'de bilgi almak için çözümde bir farklılık görmüyorum.

Hocam windows tarafında webbrowser documentcomplete eventsına 
memo1.Lines.Append(webbrowser1. OleObject. Document. documentElement. innerText);
ile text olarak alabiliyorum ancak android tarafında böyle bir imkan yok yanlışmıyım bilmiyorum yaş 55 olunca bazı noktaları karıştırıyor olabilirim, kusura bakmayın. Varsa bilgi verirseniz sevinirim, saygılar

(20-11-2023, Saat: 20:28)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Bu işlem için PHP sonucunuzu JSON formatında döndürün.
Dönen json'ı alıp kendi sisteminizde istediğiniz gibi işleyebilirsiniz.

Tabiki güvenliğe dikkat etmeniz gerekli.

PHP Kod: (Select All)
$result mysqli_query($conn"SELECT ...");
$rows mysqli_fetch_all($result); 
// veya
$rows mysqli_fetch_all($resultMYSQLI_ASSOC);

print 
json_encode($rows); 

REST Debugger aracı ile sonucu test edebilirsiniz. ( IDE > Menu > Tools > REST Debugger. )

Kolay gelsin.
Araştırıyorum hocam, teşekkürler

android tarafındada webbrowser üzerinden yürümek istiyorsanız,

inceleyiniz; https://www.delphican.com/showthread.php...1#pid51331
Yani gbg Arkadaşımızın dediği gibi php api de veri tabanı bağlantı ve sorgularınızı geliştirip json encode olarak geri döndürebilirsiniz. Zaten mobilde uzaktan veri çekilecekse direk veri tabanı bağlantılarından uzak durulmalıdır. Rad coderin dediği gibi datasnap'te kulanılabilir. ama ben php tarafını daha  kreatif ve kullanışlı  buluyorum. Kararı size kalmış

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android için comport iletişimi beklentili 7 3.713 06-05-2024, Saat: 20:57
Son Yorum: deutsch1988
Exclamation Delphi 12 - Android 14 nevez 22 1.204 26-04-2024, Saat: 22:54
Son Yorum: nevez
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 446 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  CSV'ye veri aktarma Altıner 5 391 28-03-2024, Saat: 11:49
Son Yorum: Mr.X
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 5.247 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi