Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport Masterdata Column
Merhaba fastreport dizayn yapıyorum a4 2 ye bölüp sol kolona eklediğim datafieldleri diğer kolonda aynısı göstermesi ama yapamadım  yardımcı olurmusunuz lütfen. Örnek fr3 dizaynı varsa yükleyebilirseniz o şekildede yaparım. teşekkürler
https://hizliresim.com/q3jdmwk
Kolunu 2 ye bölmeye gerek var mı?
Tek kolonda her alandan 2 tane eklemen yeterli gibi geliyor.
Wink 
Zcwa0c.jpg
evet hocam bu şekilde yaptım sol kolona memo ekledim diyelim ya da sql den field ekledim önizleme yaptıgımda hem sol hem sağdada aynı içerigi göstermesi
(21-02-2024, Saat: 15:57)mukoly Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet hocam bu şekilde yaptım sol kolona memo ekledim diyelim ya da sql den field ekledim önizleme yaptıgımda hem sol hem sağdada aynı içerigi göstermesi

Master dataya bağladığın veri kaç tane iste o kadar gösterecektir. Tam olarak ne amaçla kullanacaksınız ?
(21-02-2024, Saat: 15:57)mukoly Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet hocam bu şekilde yaptım sol kolona memo ekledim diyelim ya da sql den field ekledim önizleme yaptıgımda hem sol hem sağdada aynı içerigi göstermesi

Merhabalar,

Bunun için kolon kullanmanızda ki amaç nedir?

Kolon kullanmadan masterdata içerisine aynı memo dan bir tane de yanına alın. Yan yana aynı şekilde çıkacaktır.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Merhabalar yardımınız için teşekkür ederim . Dediğiniz gibi yaptım benim istediğim sol kolona yaptıgım dizyanı sağ taraftada uğraşmamak içindi
(23-02-2024, Saat: 17:44)mukoly Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar yardımınız için teşekkür ederim . Dediğiniz gibi yaptım benim istediğim sol kolona yaptıgım dizyanı sağ taraftada uğraşmamak içindi

Merhabalar,

Çözümlediğinize ve geri bildiriminiz için teşekkürler. Angel My
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 236 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 482 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  FastReport etiketi yan yana yazdırma ( Kapandı ) cinarbil 5 438 12-01-2024, Saat: 17:03
Son Yorum: cinarbil
  Fastreport Page Backround İmage bydelphi 2 412 25-12-2023, Saat: 12:42
  FastReport OLE Component bydelphi 2 388 01-12-2023, Saat: 14:45

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi