Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web Servis SOAP
(04-03-2024, Saat: 15:09)eyln Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-03-2024, Saat: 15:05)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WSDL'i impot etiyseniz; AddressingFeature fonksiyon olarak tanımlı bir tip olmalı.
İstek yapmadan önce bu tipi oluşturmalı ve getMetadataExchangeHttpsBindingISOnlineEkstreServis metodu içinde karşı tarafa göndermelisiniz.

İmport ettim AddressingFeature böyle tanımlı bir tip bulunmuyor.

O halde WSDL'i eksik import etmiş olabilirsiniz, bu tip olmadan Java kodu da çalışmaz.
Begin : = end / 2;
ISOnlineEkstreServis metodunun aldığı parametrelere bakın. İlk parametrede hangi tip varsa, o tipi oluşturun ve değerlerini set edin. Sonrasında ISOnlineEkstreServis metoduna gönderin.
(04-03-2024, Saat: 15:29)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ISOnlineEkstreServis metodunun aldığı parametrelere bakın. İlk parametrede hangi tip varsa, o tipi oluşturun ve değerlerini set edin. Sonrasında ISOnlineEkstreServis metoduna gönderin.

Rica etsem biraz daha açarmısınız wsdl adresi aşağıda

"https://vbservice.vakifbank.com.tr/HesapHareketleri.OnlineEkstre/SOnlineEkstreServis.svc?singleWsdl"
(04-03-2024, Saat: 15:42)eyln Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-03-2024, Saat: 15:29)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ISOnlineEkstreServis metodunun aldığı parametrelere bakın. İlk parametrede hangi tip varsa, o tipi oluşturun ve değerlerini set edin. Sonrasında ISOnlineEkstreServis metoduna gönderin.

Rica etsem biraz daha açarmısınız wsdl adresi aşağıda

"https://vbservice.vakifbank.com.tr/HesapHareketleri.OnlineEkstre/SOnlineEkstreServis.svc?singleWsdl"

Bağlanamıyorum. Bunun XML çıktısını paylaşabilir misiniz.
ekte dosyayı paylaştım

Ek Dosyalar
.zip   wdsl (2).zip (Dosya Boyutu: 15,58 KB / İndirme Sayısı: 7)
İlk satırı aşağıdaki gibi değiştirip, servisi test edin. 
servis := GetISOnlineEkstreServis();
(04-03-2024, Saat: 16:21)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk satırı aşağıdaki gibi değiştirip, servisi test edin. 
servis := GetISOnlineEkstreServis();

Denedim aynı hata dönüyor

wsa:To bununla ilgili bir durum olmalı
initialization
InvRegistry.RegisterInterface(TypeInfo(unitadı), 'http://sitedaresi/', 'utf-8');
InvRegistry.RegisterDefaultSOAPAction(TypeInfo(unitadı), 'http://site/servisadı/%operationName%');
InvRegistry.RegisterInvokeOptions(TypeInfo(unitadı), ioLiteral);
InvRegistry.RegisterInvokeOptions(TypeInfo(soapadı), ioDocument);

şeklinde pas dosyanı düzenleyip denermisin. Delphi çoğu zaman servisi duzgun bir sekilde import edemiyor. wsdl in icerisindeki dosya fonksiyon vb wsdl importer erisemiyor.o sebeple InvRegistry e ihitiyaç duyduğu oluyor muhtemelen bununla aşabilirsin test edemedim ama olur gibi geliyor.
Delphi de bende bu tarz gereksinimlerden bıkıp tüm projeleri .nete taşıdım.

Ama en basitinden kaçal yol önerebilirim. Ben benzer durumlarda HttpRio nesnesi bağlayıp "BeforeExecute" olayında xml'i değiştiriyordum ne gerekiyorsa ekliyor veya çıkarıyordum.
(11-03-2024, Saat: 16:36)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi de bende bu tarz gereksinimlerden bıkıp tüm projeleri .nete taşıdım.

Ama en basitinden kaçal yol önerebilirim. Ben benzer durumlarda HttpRio nesnesi bağlayıp "BeforeExecute" olayında xml'i değiştiriyordum ne gerekiyorsa ekliyor veya çıkarıyordum.

Teşekkürler öyle yaptım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  net.tcp web servis clienti yazma erkankurtaga 3 354 27-02-2024, Saat: 00:01
Son Yorum: mkysoft
  web servis header sorunu eyln 2 527 26-06-2023, Saat: 13:08
Son Yorum: eyln
  Servis Uygulamasının "Ayrıntılar" Bölümünde Görünmesi berk06 1 547 20-02-2023, Saat: 13:50
Son Yorum: clayhuseyin
  Soap Header ekleme doublelaz 3 1.377 06-12-2022, Saat: 09:31
Son Yorum: Bay_Y
  Rest Servis Body Param Json Post bydelphi 2 949 05-12-2022, Saat: 17:05
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi