Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android SDK Manager Güncellemeleri
Arkadaşlar Android SDK Manager'ta bulunan tüm versiyonları güncelllememiz gerekiyor mu? Yoksa sadece son android versiyonu (örneğin 7.1) güncellememiz yeterli mi?
Bütün güncellermerli yapmadan google playde apk yayınladığımızda nasıl bir sorun ile karşılaşabilriz? Bu konuda bilgisi olan var mı?

kbBnyq.png
Merhaba,
Android uygulamaları Google Play'de yayınlamak için lokalde (geliştirici bilgisayarınızda) ek bir güncelleme ihtiyacı yoktur. 
Android Tools'tan güncellemenin asıl amacı; hedef SDK platformunda uygulama geliştirmektir. 
Hangi SDK versiyonununda test yapacak iseniz o sürümü güncellemeniz ve Tools > Options > Environment Options >  SDK Manager'dan aktifleştirmeniz yeterli olacaktır.
Android Tools'tan herhangi bir SDK versiyonuna ait, hangi özellikleri Install/Update etmemiz gerekiyor? derseniz; Sdk hatası konusuna bakabilirsiniz.
(16-03-2017, Saat: 10:02)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Android uygulamaları Google Play'de yayınlamak için lokalde (geliştirici bilgisayarınızda) ek bir güncelleme ihtiyacı yoktur. 
Android Tools'tan güncellemenin asıl amacı; hedef SDK platformunda uygulama geliştirmektir. 
Hangi SDK versiyonununda test yapacak iseniz o sürümü güncellemeniz ve Tools > Options > Environment Options >  SDK Manager'dan aktifleştirmeniz yeterli olacaktır.
Android Tools'tan herhangi bir SDK versiyonuna ait, hangi özellikleri Install/Update etmemiz gerekiyor? derseniz; Sdk hatası konusuna bakabilirsiniz.

Anladım Fesih hocam, teşekkür ederim.
Photo 
BEnde yüklü olanlar Sadece Tools,Extras ve Andrin son versiyonu olan 7.1.1. Başka birşey kurmanıza gerek yok.

[attachment=103]
Merhaba,

Android indirme diskte yer bırakmayınca AVD manager de tümünü seçip kaldır deyince AVD manager de silindi. 

Delphi tarafında yükleme işleminde de aşağıdaki hatayı alıyorum AVD manager'i tekrar nasıl yükleyebilirim veya bunu yüklemeden andriod derleme yapabilir miyim. (Blue Stacks sanal makinası ile)
RrZA9j.png

Teşekkürler.
Merhaba,
Get It Package Manager, Android SDK yükleme işlemi için kurulum dizininde yer alan catalog klasöründeki SDK araçlarından birini kullanıyor. Kullandığı uygulama SDK araçlarından birine bağımlı (parametrik çalışan bir uygulama) olabilir. Bundan dolayı Get It aracı kurulumu yapamıyor. 
SDK paketlerini kaldırdıktan sonra fiziksel olarak C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\PlatformSDKs dizininde kalan atık dosyaları da silin. 
Daha sonra Android SDK'yı yeniden kurun. 
Delphi IDE'sini açarak SDK Manager penceresinden kurulumun doğru yapılıp yapılmadığına bakın. 
Android SDK'nın yeniden kurulumu ile ilgili @mrmarman bey'in güzel bir anlatımı vardı formda.

Android SDK paketleri kurulmadan hiçbir Android cihazda (sanal veya fiziksel) uygulama çalıştırılamaz.
(21-03-2019, Saat: 08:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Get It Package Manager, Android SDK yükleme işlemi için kurulum dizininde yer alan catalog klasöründeki SDK araçlarından birini kullanıyor. Kullandığı uygulama SDK araçlarından birine bağımlı (parametrik çalışan bir uygulama) olabilir. Bundan dolayı Get It aracı kurulumu yapamıyor. 
SDK paketlerini kaldırdıktan sonra fiziksel olarak C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\PlatformSDKs dizininde kalan atık dosyaları da silin. 
Daha sonra Android SDK'yı yeniden kurun. 
Delphi IDE'sini açarak SDK Manager penceresinden kurulumun doğru yapılıp yapılmadığına bakın. 
Android SDK'nın yeniden kurulumu ile ilgili @mrmarman bey'in güzel bir anlatımı vardı formda.

Android SDK paketleri kurulmadan hiçbir Android cihazda (sanal veya fiziksel) uygulama çalıştırılamaz.

Teşekkürler @"Fesih ARSLAN" bey, bu linkte bahsettiğiniz gibi diğer sorunda düzenlediğimde apk dosyası oluştu. Boş bir projeyi derleyip oluşan apk dosyasını BlueStacks'a attığımda Slash form geliyor ve program açılmadan kapanıyor. ios tarafı gibi derlemek için başka ayarlarada mı gerek var.

Teşekkürler.

@"Fesih ARSLAN" hocam her yerdesin maşallah.  Smile

Konuyla ilgili sizin burada cevabınızı buldum uyguladım fakat sonuç yine aynı.
Rica ederim.
Blue Stack, daha çok genel amaçlı Android platform ihtiyaçlarında kullanılıyor.
Benim tavsiyem daha hızlı olması, bir kaç farklı Android SDK içermesi, bir çok farklı cihaz görüntüsünün olmasından dolayı ve ücretsiz olmasından dolayı Nox Player'ı kullanmanızdır. 
@cemakkus üyemizin Delphi IDE'sine Nox Player'ın nasıl entegre edileceği ile ilgili değerli bir anlatımı vardı.
Bu işlem adımlarını uygulayarak, IDE üzerinden uygulamanızı doğrudan Nox Player'a gönderip çalıştırabilirsiniz.

O formda bahsedilen sorun yalnızca Delphi Seattle ile ilgili bir bug idi. Sonraki sürümlerde düzeltildi. 
Sizin sorununuz muhtemelen SDK sürüm uyuşmazlığıdır. Blue Stack android sürümü kaç?
(21-03-2019, Saat: 15:46)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim.
Blue Stack, daha çok genel amaçlı Android platform ihtiyaçlarında kullanılıyor.
Benim tavsiyem daha hızlı olması, bir kaç farklı Android SDK içermesi, bir çok farklı cihaz görüntüsünün olmasından dolayı ve ücretsiz olmasından dolayı Nox Player'ı kullanmanızdır. 
@cemakkus üyemizin Delphi IDE'sine Nox Player'ın nasıl entegre edileceği ile ilgili değerli bir anlatımı vardı.
Bu işlem adımlarını uygulayarak, IDE üzerinden uygulamanızı doğrudan Nox Player'a gönderip çalıştırabilirsiniz.

O formda bahsedilen sorun yalnızca Delphi Seattle ile ilgili bir bug idi. Sonraki sürümlerde düzeltildi. 
Sizin sorununuz muhtemelen SDK sürüm uyuşmazlığıdır. Blue Stack android sürümü kaç?

Bahsettiğiniz gibi @cemakkus buradaki anlatımıyla sorunsuz kurdum ve çalıştı. BlueStack'i bunun için kurmuştum kaldırıyorum.

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. @"Fesih ARSLAN"

İyi çalışmalar.
Merhaba arkadaşlar
@"Fesih ARSLAN"  hocam bır sorum olacaktı. Son hangi sdk surumunu yukleyebılıyoruz. bende 25.2.5 sürümü. yuklü.
daha ust surume yukseltmek gerekırmı nerden ındırebılırız.
birde ekteki resimde zipalign ve aapt hangi path secme gerekir

Ek Dosyalar Resimler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.723 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 358 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 318 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 258 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.164 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi