Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MYISAM Bozulmaları
#1
Mrb;

   Uygulamamda Embedded MYSQL in MYISAM tablo yapısını kullanıyorum. Elektrik gidip geldiği bir iki yerde veritabanı bozuldu eski bilgilerden aldım fakat çok ciddi bir risk. Bu tür bozulmaları nasıl önlerim veya tamir edebilirim acaba. SQLite bu bozulmalardan dolayı bıraktım.
Cevapla
#2
Hocam en iyi yolu server olarak kullanılan cihaza güç kaynağı almaktır server kapanmazsa sorun olmaz.
WWW
Cevapla
#3
Küçük işletmeler o işe çok yanaşmaz ya. Adamlara 500 TL programı zor aldırıyoruz. INNODB gömülü çalışsa belki bu kadar problem olmaz. MariaDb kurdum onuda embedded çalıştıramadım
Cevapla
#4
Peki Firebird? Smile

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes
Cevapla
#5
Firebird sevmiyorum   Rolleyes
Cevapla
#6
(17-03-2017, Saat: 14:32)CaglarCoskun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Firebird sevmiyorum.

Hocam özel bir nedeni var mı ?

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes
Cevapla
#7
Yok bir ara kullandım kullanması falan bana zor geldi. Elektrik kesildiğinde çökme vs. durumları oluyor diye MYSQL kullandım onda da aynı sonuç oldu. 2017 Interbase inceliyorum bakalım o nasıl ama MYSQL olayını halletmem lazım. Onlarca müşteri var.
Cevapla
#8
Dünyanın en iyi veritabanı çözümlerini de kullansanız bu tarz durumlarda data kaybı yaşama ihtimaliniz düşük değildir. Ya sağlam bir sunucu yapılandırması (güç kaynağı, yedek disk, yedek makine vs.) maliyetine katlanmaları gerekiyor ya da bu data kaybına razı olacak müşterileriniz. Tabii bunu önceden bilmeleri gerekir. Bir çözüm de cloud üzerindeki db çözümleri ya da onlar için sizin kendinizin sağlayı bir db çözümüne web service vs. ile erişim olabilir ama bu önemleri birinin alması gerekiyor günün sonunda.
Cevapla
#9
Her elektrik kesildiğinde çökmesi problem. Ayda yılda bir çökse tamam. Ama her elektrik kesildiğinde sistem çöküyor. O an hangi tablo açık ise MYISAM tablo kilitlediği için repair hatası veriyor
Cevapla
#10
(17-03-2017, Saat: 14:35)CaglarCoskun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok bir ara kullandım kullanması falan bana zor geldi. Elektrik kesildiğinde çökme vs. durumları oluyor diye MYSQL kullandım onda da aynı sonuç oldu. 2017 Interbase inceliyorum bakalım o nasıl ama MYSQL olayını halletmem lazım. Onlarca müşteri var.

MySQL konusunda pek bir bilgim yok, Firebird ve SQL Server dışında pek bir veritabanı kullanmıyorum. MySQL 'in Mirroring vb. özellikleri yokmudur ? Mutlaka buna bir önlem düşünmüşlerdir, yıllardır bilinen ve kullanılan bir veritabanı sonuçta.

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi