Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dosya bulunamadı hatası hatası
Yeni bir Multi Device  proje açıyorum.

Application tiplerinden  3D seçiyorum (diğerlerini de denedim.)

Derle diyorum.

[DCC Fatal Error] F1026 File not found: 'C:\Users\Zülfikar\Documents\Embarcadero\Studio\19.0\PlatformSDKs\android-ndk-r9c\toolchains\arm-linux-androideabi-4.6\prebuilt\windows\bin\arm-linux-androideabi-ld.exe'

Hatası veriyor.
Belirtilen klasörde dosya var.
Tools / Options / SDK manager  ünlem yok.
Aranan dosyanın olduğu klasörler SDK Bölümünde değil NDK Bölümünde tanımlı. 

Delphi kurulurken Just me secildiği için başka kullanıcı ile kontrol edemiyorum.
C:\Users\Zülfikar    ü harfinden olur mu
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(27-03-2017, Saat: 09:24)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni bir Multi Device  proje açıyorum.

Derle diyorum.

[DCC Fatal Error] F1026 File not found: 'C:\Users\Zülfikar\Documents\Embarcadero\Studio\19.0\PlatformSDKs\android-ndk-r9c\toolchains\arm-linux-androideabi-4.6\prebuilt\windows\bin\arm-linux-androideabi-ld.exe'

Hatası veriyor.

Delphi kurulurken Just me secildiği için başka kullanıcı ile kontrol edemiyorum.

Merhaba,
Delphi IDE'sinin UniCode desteği var. Dolayısıyla "ü" harfinin sorun olabileceğini sanmıyorum. Fakat aynı durum arm-linux-androideabi-ld.exe (Delphi ARM derleyicisi tarafından parametrik olarak çalıştırılır.) console uygulaması için de geçerli mi bilmiyorum.
Bu durumu test etmenin en iyi yolu Denetim Masasından Kullanıcı Adınızı değiştirmeniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır.
(27-03-2017, Saat: 09:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2017, Saat: 09:24)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni bir Multi Device  proje açıyorum.

Derle diyorum.

Hatası veriyor.

Merhaba,
Delphi IDE'sinin UniCode desteği var. Dolayısıyla "ü" harfinin sorun olabileceğini sanmıyorum. Fakat aynı durum arm-linux-androideabi-ld.exe (Delphi ARM derleyicisi tarafından parametrik olarak çalıştırılır.) console uygulaması için de geçerli mi bilmiyorum.
Bu durumu test etmenin en iyi yolu Denetim Masasından Kullanıcı Adınızı değiştirmeniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır.

Bu durumda lisans sorunu yaşanabilir, eski sürümlerde sorun oluyordu çünkü yeni sürümlerde emin değilim.
Cevaplar için teşekkür ederim.

(27-03-2017, Saat: 09:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu durumu test etmenin en iyi yolu Denetim Masasından Kullanıcı Adınızı değiştirmeniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır.

Yeni kurulum için mail attım lisans ile ilgili sorun olmaz ise deneyeceğim.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)

Derle diyorum.

Hatası veriyor.

Merhaba. SDK ve NDK başka bir diske taşıyıp yeniden sdk managerde ekleyip denermisin.
(27-03-2017, Saat: 13:09)AliZairov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. SDK ve NDK başka bir diske taşıyıp yeniden sdk managerde ekleyip denermisin.

Denedim olmadı.
Uninstall yaptım  yeni kullanıcı ekledim eski kullanıcıyı sildim
Türkçe karakter kullanmadım 
Kurulum yaptım, normal derledi hata vermedi ben Türkçe karakterden olduğunu düşünüyorum;
(27-03-2017, Saat: 16:29)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim olmadı.
Kurulum yaptım, normal derledi hata vermedi ben Türkçe karakterden olduğunu düşünüyorum;

Türkçe karakterden olsa bile SDK ve NDK yerini başka diskten çağırdığınızda bu hata meydana gelmemesi gerekti. Ben her zaman D:\Android\SDK ve NDK altında bulundururum. NDK ilgili tek yeni sürüm sorunu yaşamıştım. Eski sürüm geçmek zorunda kalmıştım.
(27-03-2017, Saat: 17:20)AliZairov Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2017, Saat: 16:29)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim olmadı.

Türkçe karakterden olsa bile SDK ve NDK yerini başka diskten çağırdığınızda bu hata meydana gelmemesi gerekti. Ben her zaman D:\Android\SDK ve NDK altında bulundururum. NDK ilgili tek yeni sürüm sorunu yaşamıştım. Eski sürüm geçmek zorunda kalmıştım.

Sayın AliZairov 

ilk mesaj ta belirtilen 
Merhaba. SDK ve NDK başka bir diske taşıyıp yeniden sdk managerde ekleyip denermisin. ben yanlış yorumladım.
Ben delphi Tools Options / SDK  remove yaptım sonra AVD ile tüm yüklemeleri kaldırdım.
Sonra önce AVD ile  yeni dosyaları ekledim. sonra Delphi den eklemiştim.
uzun bir yol izlemişim. 
(27-03-2017, Saat: 17:43)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın AliZairov 

ilk mesaj ta belirtilen 
Merhaba. SDK ve NDK başka bir diske taşıyıp yeniden sdk managerde ekleyip denermisin. ben yanlış yorumladım.
Ben delphi Tools Options / SDK  remove yaptım sonra AVD ile tüm yüklemeleri kaldırdım.
Sonra önce AVD ile  yeni dosyaları ekledim. sonra Delphi den eklemiştim.
uzun bir yol izlemişim. 

Benim hatam daha açık yazsaydım keşke. Yinede sorunuz çözülmüş qaliba.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.728 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 306 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 471 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  (ÇÖZÜLDÜ - Kısmen) D11 Mobile SDK gönderim hatası shooterman 13 1.189 06-12-2023, Saat: 23:56
Son Yorum: 3ddark
  Open failed: ENOENT (no such file or directory) hatası kajmerantime 0 238 01-12-2023, Saat: 10:07
Son Yorum: kajmerantime

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi