Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hergün bir ücretsiz kitap
(01-04-2019, Saat: 09:37)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önceden doğrudan PDF olarak indirme imkanı veriyordu, artık değişen yapı ile kitapları site üzerinden okumanıza imkan verdiğini yazdım.

Galiba öğle değil; benim sahip olduğum kitapların bazılarını PDF olarak indirebiliyorum ama bazılarını da indiremiyorum. Sanırım kitabın yazarı buna karar veriyor.
There's no place like 127.0.0.1
(01-04-2019, Saat: 13:12)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-04-2019, Saat: 09:37)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önceden doğrudan PDF olarak indirme imkanı veriyordu, artık değişen yapı ile kitapları site üzerinden okumanıza imkan verdiğini yazdım.

Galiba öğle değil; benim sahip olduğum kitapların bazılarını PDF olarak indirebiliyorum ama bazılarını da indiremiyorum. Sanırım kitabın yazarı buna karar veriyor.

Belli bir tarihten öncekiler dediğin gibi indirilebilir durumda, belli bir tarihten sonra Claim edilenler ise sadece site üzerinden erişilebilir benim anladığım kadarıyla.   Rolleyes
Edo bey evet konuyu açan arkadaşı kastetmiştim fakat sizin adınızı yazmışım.
Pdf olarak indirebilmek için pdfi görüntülüyor olması gerekiyor ama görüntülemezken her sayfa ayrı bir url'e sahipken pdf olarak indirilemez. Elle uğraşılarak pdf haline getirilmesi gerekiyor. Pdf varsa da buna erişim yok. Bu nedenle başka yerlerden daha önce wareze intikal etmişse paylaşılmışsa o zaman kullanılabilir.
Backend tarafında olmasaydı her şekilde o elde edilebilirdi istemci tarafından. Fakat ortada pdf yok. Sorun bu.
Bir engelleme söz konusu değil. Pdf'i vermiyor. Linki birşekilde elde etsek bile buna ulaştığımızda pdfi yine açamayacağız çünkü bir kontrol mekanizması bizim hesabımızı kontrol edip bizi dışarıya atacak sayfa açılmadan yönlendirecek.
Tabi her site bu kadar dikkatli olmuyor bu yönde açıklara sahip olabilirler bunları da indirilebilir dosyalarda ki yapıya bakarak çözebiliriz. Ama uğraşmak gerekecek.
Benim elimde orijinal PDF dosyası var, şu anda ürün ücretsiz kullanıma sunulduğu için PDF paylaşılmasında bir problem olur mu olmaz mı bilmiyorum. Veya site yönetimince dosya paylaşımı konusunda alınmış bir karar var mı onu da bilmiyorum. Eğer mümkün olabiliyorsa burada paylaşırım.

Kitap konusuna gelince, kitap bana çok teknik geldi. Tam @Tuğrul HELVACI üstadın tarzı bir kitap. Tabi herkesin görüşü farklı olacaktır. Ben öyle hissettim.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
(03-04-2019, Saat: 08:48)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim elimde orijinal PDF dosyası var, şu anda ürün ücretsiz kullanıma sunulduğu için PDF paylaşılmasında bir problem olur mu olmaz mı bilmiyorum. Veya site yönetimince dosya paylaşımı konusunda alınmış bir karar var mı onu da bilmiyorum. Eğer mümkün olabiliyorsa burada paylaşırım.

Kitap konusuna gelince, kitap bana çok teknik geldi. Tam @Tuğrul HELVACI üstadın tarzı bir kitap. Tabi herkesin görüşü farklı olacaktır. Ben öyle hissettim.

Merhaba,
Öncelikle bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim @rmzgenius .
Kitabın dijital sürümünün o an ücretsiz dağıtılması, bunu indiren üçüncü şahıslara ücretsiz dağıtım hakkı vermez.
Yani lisans hakkını elinde bulunduran kişiler yalnızca ücretsiz dağıtım sayısı ve zamanını belirler.
Bu kurallar çerçevesinde bizim tasarruf hakkımız olmadığını, buradan dağıtılması durumunda illegal bir paylaşım olacağını belirtmek isterim.
(03-04-2019, Saat: 07:17)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edo bey evet konuyu açan arkadaşı kastetmiştim fakat sizin adınızı yazmışım.
Pdf olarak indirebilmek için pdfi görüntülüyor olması gerekiyor ama görüntülemezken her sayfa ayrı bir url'e sahipken pdf olarak indirilemez. Elle uğraşılarak pdf haline getirilmesi gerekiyor. Pdf varsa da buna erişim yok. Bu nedenle başka yerlerden daha önce wareze intikal etmişse paylaşılmışsa o zaman kullanılabilir.
Backend tarafında olmasaydı her şekilde o elde edilebilirdi istemci tarafından. Fakat ortada pdf yok. Sorun bu.
Bir engelleme söz konusu değil. Pdf'i vermiyor. Linki birşekilde elde etsek bile buna ulaştığımızda pdfi yine açamayacağız çünkü bir kontrol mekanizması bizim hesabımızı kontrol edip bizi dışarıya atacak sayfa açılmadan yönlendirecek.
Tabi her site bu kadar dikkatli olmuyor bu yönde açıklara sahip olabilirler bunları da indirilebilir dosyalarda ki yapıya bakarak çözebiliriz. Ama uğraşmak gerekecek.

Bu aslında bir "avantaj". Sizin için, hepimiz için, İngilizcesi zayıf olanlar için. PDF'te bu avantajı elde etmeniz çok zor...
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Bugün bütün kitaplar ve videolar 5$ mış...

https://www.packtpub.com/all

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Marco Cantu'nun yeni dijital handbook kitabı - ücretsiz Mr.Developer 0 953 11-12-2020, Saat: 10:03
Son Yorum: Mr.Developer
Thumbs Up Delphi Expert packt bedava e-kitap forumcuali 0 899 23-11-2020, Saat: 16:21
Son Yorum: forumcuali
  Ücretsiz Blaise Pascal Magazine - 85.Sayısı TescilsizUzman 3 2.597 17-02-2020, Saat: 15:32
Son Yorum: SimaWB
  Design Patterns , Agile ve ücretsiz 3 kitap sadettinpolat 5 4.644 06-05-2019, Saat: 03:09
Son Yorum: zihnidede
Information Ücretsiz Object Pascal Handbook by Marco Cantu pdf masteryoda 11 10.373 31-05-2017, Saat: 15:29
Son Yorum: CaglarCoskun

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi