Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SynEdit Sorunum Hakkında,
Merhaba Arkadaşlar,

Kullanan var mı bilmiyorum, SynMemo Gelişmiş bir Memo, bir çok özelliği içerisinde barındırıyor. 

Sorunum, SynEdit'in AutoComplete ve CompletionProposal özelliğini bir arada kullanamıyorum. uses'e ekler eklemez add komutu hata veriyor. aynı edite iki özelliği de hatta Seach özelliğini de eklemek istiyorum. bu 3.ünü naıl bir SynEditte kullanırım.

Bilmeyenler için, (verdiğiniz tuş kombinasyonu ile, daha önce tanımladığınız kelimeleri yazıp otomatik oluşturabilyorsunuz.)
AutoComplete 
Nk5bWN.png

CompletionProposal 
88lEQr.png,

Aldığım hata,
Y4v5Ja.png

Kütüphane dosyaları ve demo örnekleri indirmek için tıklayın.
Merhaba;
Yanılmıyorsam harici bir Component seti kullanıyorsunuz. 
Bu konuda çok profesyonel olan TMS Component paketini daha önce kullanmıştım. TAdvMemo nesnesi parametre olarak aldığı TAdvMemoStylerManager nesnesi ile Memo içerisine yazılan metni Pascal, Basic, C#, Css, Html, Ini, JavaScript, Perl, Php, Phyton, SQL, JSon ve XML syntax'ına göre denetler ve biçimlendirir. Son derece gelişmiş ve özelleştirilebilir, özelliklere sahiptir. 

Daha önce kurumsal olarak geliştirmiş olduğum DBImporter (SQL ve XML Biçimlendirme özelliğini) uygulamasında kullanmıştım.
Tabi bu özelliğin haricinde sizin istediğiniz gibi Search (Metin içinde arama) ve Replace (Bul ve Değiştir) özelliği de mevcut.

Diğer özellikleri;
  • TCollection yapısındaki AutoComplete özelliği ile istediğiniz otomatik tamamalama özelliğini entegre edebilirsiniz. Örneğin Türkçe Dil yapısında yer alan özel kelimelerin otomatik tamamlanması için kullanılabilir.
  • Yazılan metni PDF formatında dışarı aktarabilirsiniz.
  • Html Formatında biçimlendirilmiş olarak dışarı aktarabilme,
  • Yapılan değişikleri geri veya ileri (redo, undo) almak,
  • Metni doğrudan yazdırma vb...

Ekran Görüntüleri

a48uah.jpg

289wgo5.jpg

Not: Fiyatı 245 Euro'dur. Fakat Memo gibi yüzlerce kullanışlı bileşene sahip.
(22-08-2016, Saat: 08:47)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Not: Fiyatı 275 Euro'dur. Fakat Memo gibi yüzlerce kullanışlı bileşene sahip.

Ne güzel okuyordum vaay bu daha iyiymiş dedim, alttaki tutarı görene kadar  Sad
Fiyatın yüksek olmasının (aslında ticari olarak bakıldığında pek yüksek olmayan = Bugün itibarı ile 812 TL) sebebi Memo nesnesi gibi 400 bileşeninin olması. Bir çok bileşenini kullanan biri olarak TMS'in bu parayı fazlasıyla hak ettiğini söyleyebilirim. 

TMS Component Pack Özellikleri
(22-08-2016, Saat: 08:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatın yüksek olmasının (aslında ticari olarak bakıldığında pek yüksek olmayan = Bugün itibarı ile 812 TL) sebebi Memo nesnesi gibi 400 bileşeninin olması. Bir çok bileşenini kullanan biri olarak TMS'in bu parayı fazlasıyla hak ettiğini söyleyebilirim. 

TMS Component Pack Özellikleri

Parasını hak ediyor ama benim yaptığım iş için para vermeye değmez, çünkü para kazanacağım bir uygulama değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  or komutu hakkinda sadikacar60 1 123 12-04-2024, Saat: 17:17
Son Yorum: sso
  AES Şifreleme Hakkında tmrksmt 18 1.490 14-02-2024, Saat: 10:42
Son Yorum: tmrksmt
  TDictionary kullanımım hakkında yhackup 3 454 09-02-2024, Saat: 15:58
Son Yorum: SimaWB
  TfrxReport Rapor dizaynı hakkında yhackup 2 283 24-01-2024, Saat: 11:35
Son Yorum: yhackup
  EdgeBrowser Hakkında bydelphi 2 544 19-11-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: bydelphi