Anket Başlığı: DelphiCan Ticari Proje Geliştirme Takımına katılmak ister misiniz?
Anket kapatılmıştır.
Yalnızca front-end tarafında yer alabilirim.
0%
0 0%
Yalnızca back-end tarafında yer alabilirim.
0%
0 0%
Front-end ve back-end tarafında yer alabilirim.
100.00%
8 100.00%
Katılımcı sayısı: 8 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DelphiCan Ticari Proje Geliştirme Takımı
Merhaba,
FMX mimarisinde ihtiyaç doğrultusunda (talep yapılması durumunda), proje geliştirebilecek gönüllü arkadaşlar aranıyor.
front-end back end destek veririm hocam
Bence 6 kişi şimdilik yeterli. Siz ne dersiniz?
Proje geliştirme takımında yer almak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten hızlı görüşme yapacağımız mesajlaşma grubuna katılabilir. 
dc_proje
(08-04-2019, Saat: 13:16)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
FMX mimarisinde ihtiyaç doğrultusunda (talep yapılması durumunda), proje geliştirebilecek gönüllü arkadaşlar aranıyor.

1. Delphi ile ticari yazılım geliştirme konusunda daha önce de benzer girişimler olmuştu ve fazla yol alınamamıştı. Bence daha önce neden yol alınamadığı konusunu tartışıp ondan sonra yola çıkılması daha uygun olur.

2. Bu yazılımın amacı ne olacaktır ve hedef kitlesi kim olacaktır? Halkımıza ücretsiz bir ticari yazılım sunma, Delphi ile neler yapılabileceğini gösterme, Delphi'ye yeni başlayanlara bir örnek oluşturma?

3. Projenin kapsamı ne olacaktır? Kapsam belirlemeden 6 kişinin yeteceğine nasıl karar verdik? Örneğin üretim modülü olacak mıdır? Dövizli çalışma, çok dilli çalışma? 

4. Teknik mimami nasıl olacaktır? İş yükü ne olacaktır? Veti tabanı bağımsız mı olacaktır? Bana kalırsa bu saatten sonra masa üstü uygulama geliştirmek yerine DataSnap + ExtJS tarzı web tabanlı bir uygulama tercih edilmelidir.
(09-04-2019, Saat: 11:30)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

1. Delphi ile ticari yazılım geliştirme konusunda daha önce de benzer girişimler olmuştu ve fazla yol alınamamıştı. Bence daha önce neden yol alınamadığı konusunu tartışıp ondan sonra yola çıkılması daha uygun olur.

2. Bu yazılımın amacı ne olacaktır ve hedef kitlesi kim olacaktır? Halkımıza ücretsiz bir ticari yazılım sunma, Delphi ile neler yapılabileceğini gösterme, Delphi'ye yeni başlayanlara bir örnek oluşturma?

3. Projenin kapsamı ne olacaktır? Kapsam belirlemeden 6 kişinin yeteceğine nasıl karar verdik? Örneğin üretim modülü olacak mıdır? Dövizli çalışma, çok dilli çalışma? 

4. Teknik mimami nasıl olacaktır? İş yükü ne olacaktır? Veti tabanı bağımsız mı olacaktır? Bana kalırsa bu saatten sonra masa üstü uygulama geliştirmek yerine DataSnap + ExtJS tarzı web tabanlı bir uygulama tercih edilmelidir.

Merhaba,
Değerli görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim @csunguray.
Daha önce @boreas tarafından açılan bir konu kapsamında böyle bir ihtiyacın olduğuna kanaat getirdik.
1- Daha önceki olumsuzlukların en büyük nedeni; takıma dahil olmak isteyip, sonradan çeşitli gerekçeler sunarak geri çekilen üyelerin olmasıydı. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak isteyen gönüllü arkadaşları bulabileceğimizi (hemen olmasa da, zamanla) umuyorum. 
2- Dışarıdan gelecek her türlü proje ihtiyacını, öncelikle analiz edecek, gereksinimleri ortaya koyacak ve projeye dönüştürecek bir takım oluşturma niyetimiz var. 
4- Daha çok multi-tier, cross-platfrom ve SOA odaklı sistem uygulamaları olacak. 
Sunucu: Linux VDS (Virtual Dedicated Server)
Sunucu Veri Tabanı: PostgreSQL
Sunucu İletişim Protokolü: Http, https
Sunucu İstemci İletişim veri yapısı: JSON
Sunu SOA Yapısı: REST
Client uygulamalarımız:
Mobil, Windows ve OS X uygulamalar
Uygulama yönetim ihtiyacının olması durumunda: Web uygulaması
Web Uygulama Platformu: Apachi servisi üzerine çalışan PHP veya C#Asp.Net Core uygulaması olabilir.
O zaman henuz yapilacak uygulama belli degil. Ticari olarak(hazırlanıp satışı yapılacak) hazırlanacak diye algılıyorum gelen projeyi. Dogru mudur?
(09-04-2019, Saat: 13:01)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman henuz yapilacak uygulama belli degil. Ticari olarak(hazırlanıp satışı yapılacak) hazırlanacak diye algılıyorum gelen projeyi. Dogru mudur?

Doğru. Kendimiz doğrudan bir proje geliştirmeyeceğiz, özel proje ihtiyaçları karşılanacak.

Fmx ve Delphi platformunda yer alabilirim.
(09-04-2019, Saat: 08:18)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proje geliştirme takımında yer almak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten hızlı görüşme yapacağımız mesajlaşma grubuna katılabilir. 
dc_proje

Yukarıda belirttiğim linke yalnızca @apachi2006 üye olmuş. Diğer arkadaşlar (@CumaParlak, @emrgln,@hakanharbeli, @mcuyan, @narkotik ) da bu linke tıklayıp üye olursa bir an önce projelerimize başlayalım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proje Bazlı Delphi Uzmanı Arayışımız Var kerembng 5 2.299 12-04-2022, Saat: 14:30
Son Yorum: kerembng
  Delphi Yazilim Gelistirme Uzmani araniyor abluka 0 702 16-10-2021, Saat: 00:59
Son Yorum: abluka
  Yazılım Geliştirme Uzmanı Murat Akhoroz 3 1.163 07-07-2021, Saat: 13:44
Son Yorum: epikbalad
Question Proje Yönetimi asdqwe12333 1 862 10-06-2021, Saat: 23:51
Son Yorum: shooterman
  Ücretli Proje gonulali 12 4.645 26-03-2021, Saat: 22:47
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi