Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi İle Sql Management Yapımı
Daha önce V 1.0 paylaşmıştım. İyileştirmeler yaparak V 1.1 olarak geliştirdim. Bence güzel bir çalışma oldu. Eski sürümü ve yeni sürümü özellikleri detaylı açıklama ile kaynak kodları siteme ekledim. Bir göz atın derim.

Link = http://www.salihbagci.com/delphi

vJ38pp.png
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
HeidiSQL, Delphi ile yazılmış ve GitHub'ta açık kaynak kodlu.
MySQL, MSSQL and PostgreSQL destekliyor.
Bence göz gezdirmekte fayda var.
Size yardımcı olup, farklı bakış açıları sunabilir...
There's no place like 127.0.0.1
(11-12-2017, Saat: 09:42)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: HeidiSQL, Delphi ile yazılmış ve GitHub'ta açık kaynak kodlu.
MySQL, MSSQL and PostgreSQL destekliyor.
Bence göz gezdirmekte fayda var.
Size yardımcı olup, farklı bakış açıları sunabilir...

XE5 den sonrası desteklenmiyor Heidi de biliyorum onu
Kardeşim eline sağlık. Hoş bir şeye benziyor.

Veritabanı yönetim araçları genellikle veritabanının sunduğu komutları kullandığı için yetenekli yazılımcılar böyle bir ürün çıkarabilir. Nitekim çeşitli firmaların da ürünleri mevcut.

Fakat bence en önemli noktalardan biri verilerin pratik bir şekilde yönetilmesine imkan vermek. Ne zamanki Access pratikliğinde bir yönetim aracı çıkar, işte o zaman olmuş derim.
(16-07-2018, Saat: 17:20)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim eline sağlık. Hoş bir şeye benziyor.

Veritabanı yönetim araçları genellikle veritabanının sunduğu komutları kullandığı için yetenekli yazılımcılar böyle bir ürün çıkarabilir. Nitekim çeşitli firmaların da ürünleri mevcut.

Fakat bence en önemli noktalardan biri verilerin pratik bir şekilde yönetilmesine imkan vermek. Ne zamanki Access pratikliğinde bir yönetim aracı çıkar, işte o zaman olmuş derim.

Hocam öncelikle teşekkürler.
Güncel Konu Linki Buradadır. 
http://www.delphican.com/delphi-ile-sql-...apimi.html
Benim amacım bir veritabanı yönetim sistemi yapmaktan ziyade uzaktan bağlantı alındığında karşıdaki kişide SQL Server oluyor fakat management studio olmuyor. Bunun için sorguların çalıştırılabileceği küçük bir exe yapmaktı, o anlamda iş görüyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 11 için suiskin? Jakarta2 5 589 15-02-2024, Saat: 22:46
Son Yorum: Lraraujo23
  Delphi 7 Uygulama içinde sürükle bırak nasıl yapabilirim mersoy 1 676 05-03-2023, Saat: 12:03
Son Yorum: mcuyan
  Delphi Keystone ARM 0 551 09-11-2022, Saat: 03:44
Son Yorum: ARM
  Mikrotik – Lazarus-Delphi API Kullanımı SercanTEK 5 3.997 26-02-2022, Saat: 10:48
Son Yorum: ahmet6513
  Delphi 10.3 Rio için FGX bileşenleri Abdullah ILGAZ 12 13.733 19-02-2021, Saat: 17:04
Son Yorum: Abdullah ILGAZ

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi