Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDHttp error:14094410:SSL routines:SSL3_READ_BYTES:sslv3 alert handshake failure hata
Arkadaşlar başlıktaki problemin çözümüne yönelik ilerleme kaydedemedim, kısaca amacımı paylaşmak istiyorum farklı bir yöntem öneriniz varsa ona yönelmek istiyorum.

yapmak istediğim şey şu personel bilgilerinin tutulduğu meb'in mebbis portalı var (mebbis.meb.gov.tr) , yetkili kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra tc kimlik numarsını post edip yenilenen sayfada gelen personelin iletişim bilgisini almak,
çok fazla ilerleme kaydedemedim, yorum ve önerilerinizi alabilirmiyim? şimdiden teşekkürler.
Merhaba. 

Oturum yetkim olmadığı için ilgili siteden deneyip çözüm sunamıyorum ancak farklı sitelerdeki tecrübelerimden yola çıkarak değerlendirmelerim var.

HTML kaynak kodunu alırken yeterince beklemiyor olabilirsiniz. Örneğin OnDocumentComplete birden fazla kere tetiklenmesine bir engel yoktur. Yani sitenin "DocumentComplete" durumu ile "Site Tümüyle Yüklendi" süresi farklıdır.

Sayfa tamamlandıktan sonra TABLO içeriği ayrıca dolacak şekilde tasarlanmış dinamik yapıda olması (AJAX) muhtemeldir.

Halen çözüm üretilmemiş olmasından yola çıkarak bu hususu atlamış olabileceğinizi değerlendiriyorum.

Bir kaç saniye bekleyip bir button ile InnerHTML içeriğini yeniden almayı deneyin, HTML içerik ilk defasından daha zengin geliyorsa bu yazdıklarım geçerlidir. Aksi halde diyecek sözüm kalmıyor.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(02-09-2018, Saat: 13:35)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. 

Oturum yetkim olmadığı için ilgili siteden deneyip çözüm sunamıyorum ancak farklı sitelerdeki tecrübelerimden yola çıkarak değerlendirmelerim var.

HTML kaynak kodunu alırken yeterince beklemiyor olabilirsiniz. Örneğin OnDocumentComplete birden fazla kere tetiklenmesine bir engel yoktur. Yani sitenin "DocumentComplete" durumu ile "Site Tümüyle Yüklendi" süresi farklıdır.

Sayfa tamamlandıktan sonra TABLO içeriği ayrıca dolacak şekilde tasarlanmış dinamik yapıda olması (AJAX) muhtemeldir.

Halen çözüm üretilmemiş olmasından yola çıkarak bu hususu atlamış olabileceğinizi değerlendiriyorum.

Bir kaç saniye bekleyip bir button ile InnerHTML içeriğini yeniden almayı deneyin, HTML içerik ilk defasından daha zengin geliyorsa bu yazdıklarım geçerlidir. Aksi halde diyecek sözüm kalmıyor.

Webbrowser nesnesi üzerinden siteyi load edip, işlem yapmak istediğim sayfada DocumentComplete eventini kontrol ederek html içinde değişkene  değer gelip gelmediğini kontrol ettirdim. Değerin geldiğini yakaladığımda diğer işlemleri yaptım. Bu arada listbox'taki tc'leri döngü ile sayfaya post edip sırasıyla tüm kullanıcılar için verileri elde ettim. 
Üstadım vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

for I := 0 to Listbox1.Items.Count-1 do

Begin
      Kontrol.Text := '1';
      WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('xxTCKimlikNo').Value := Listbox1.Items[I];
      WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('xxBul').Click;

while Kontrol.Text = '1' do
        Begin
          Sleep(1);
          Application.ProcessMessages;
        End;
    End;

procedure TForm1.WebBrowser1DocumentComplete(ASender: TObject;

const pDisp: IDispatch; const URL: OleVariant);
var
  Tel : String;
begin