Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Token API Servisi
Merhaba,
Bir konu başlığında (Rest server Token ID ile işlem yapma) DelphiCan'ların gündemine gelen Token konusu bende bir proje fikri uyandırdı.
Her mobil veya servis tabanlı uygulamanın ihtiyacı olan Token'ları üreten bir uygulama oldukça popüler olur gibime geliyor. 

Tıpkı ödeme işlemlerinde kullandığımız 3D Securty gibi; bir metot üzerinde işlem yapmak (GET, POST vb.) isteyen uygulama/user bizim sunucudan (yapan kişi veya kişilerle ortak olacağız, çünkü fikiri bu konu başlığını açarak tescillemiş oldum.  Rolleyes  ) 
Nasıl fikir?
Fesih bey merhaba ,
Goolge ın "Authenticator" adında bir uygulaması var, uygulama üreticileri buraya üye oluyor ve yazılımlarına anlık token üretimiyle giriş imkanı sağlıyorlar, bahsettiğiniz proje böyle bir şey mi?
Güzel fikir üstad. Oauth gibi bir protokol haline gelebilir. Ben desteklerim.
(31-10-2019, Saat: 17:47)vkamadan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih bey merhaba ,
Goolge ın "Authenticator"  adında bir uygulaması var, uygulama üreticileri buraya üye oluyor ve  yazılımlarına anlık token üretimiyle giriş imkanı sağlıyorlar, bahsettiğiniz proje böyle bir şey mi?

Evet.
Bunun benzerleri, facebook, google+(şu an kapandığı için kullanılmıyor pek), twitter hesapları ile uygulamalara login olmayı sağlıyordu. 
Google'ın Authenticator'ı hakkında fazla bilgim yok ama; düşündüğüm yapıda bir token alıyorsunuz ve son kullanım zamanına kadar bu token'ı her metod isteğinde kullanıyorsunuz.
(31-10-2019, Saat: 15:37)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Bir konu başlığında (Rest server Token ID ile işlem yapma) DelphiCan'ların gündemine gelen Token konusu bende bir proje fikri uyandırdı.
Her mobil veya servis tabanlı uygulamanın ihtiyacı olan Token'ları üreten bir uygulama oldukça popüler olur gibime geliyor. 

Tıpkı ödeme işlemlerinde kullandığımız 3D Securty gibi; bir metot üzerinde işlem yapmak (GET, POST vb.) isteyen uygulama/user bizim sunucudan (yapan kişi veya kişilerle ortak olacağız, çünkü fikiri bu konu başlığını açarak tescillemiş oldum.  Rolleyes  ) 
Nasıl fikir?

Güzel bir fikir. Değeri şimdi tam anlaşılmasa da ileri de çok daha mühim bir değere sahip olabilir.
(31-10-2019, Saat: 15:37)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Nasıl fikir?

Çok güzel bir fikir bence de , Birçok kişinin kullanacağını düşünüyorum.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi