Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGUI UniTreeView Item (Node) Aralığı Nasıl Ayarlanır?
Merhaba,
Menü yapısı için kullandığım UniTreeView item(node)'ları arasındaki dikey boşluk miktarını nasıl belirleyebilirim.
Aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi item aralıkları düşük olduğu için hoş bir görüntü olmuyor.

Merhaba Fesih Bey,

Projenizde ServerModule üzerinde CustomCSS özelliğine tıklayın. Açılan forma aşağıdaki css kodunu yazın.

.x-grid-cell-inner-treecolumn {
    padding: 6px 6px 6px 0; !important;
}

İlgili kod padding ifadesinden sonra girilen değerler top, right, bottom, left iç kenarlık boşluklarını ifade etmektedir. Ben örnek olması için top ve bottom 6x olarak ayarladım.
(03-06-2019, Saat: 13:04)delphi.developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Fesih Bey,

Projenizde ServerModule üzerinde CustomCSS özelliğine tıklayın. Açılan forma aşağıdaki css kodunu yazın.

}

İlgili kod padding ifadesinden sonra girilen değerler top, right, bottom, left iç kenarlık boşluklarını ifade etmektedir. Ben örnek olması için top ve bottom 6x olarak ayarladım.

Teşekkür ederim @delphi.developer.
CSS ihtiyacımı gördü. 

Bu CSS'i kullanınca TreeView node'ları arasındaki hiyerarşiyi belirleyen klavuz çizgisi de kesilmiş oldu. Padding değeri arttıkça da bu açıklık artıyor. 

Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?  Yoksa çok önemli değil. Şimdilik optimum bir değer verererk bu açıklığı en aza indirdim.
Merhaba,
UniTreeView'in UseArrows özelliğini etkinleştirince, node kılavuz çizgileri ortadan kalktı daha iyi bir görüntü oluştu. 
Teşekkür ederim @delphi.developer

}
burada bütün TreeView için geçerli oluyor sadece bir tanesi için ne Yapılmalıdır.
..x-grid-cell-inner-treecolumn ne anlama gelmektedir acaba ?

TreeView Kenarlıkları kaldırabiliyor muyuz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unigui Mobile Desktop bydelphi 2 274 01-04-2024, Saat: 09:46
Son Yorum: bydelphi
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 295 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 81.515 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 295 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 846 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi