Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android-PC arası veri aktarımı
Android cihazımdaki string tipindeki bir veriyi bilgisayarıma kablosuz olarak aktarmak istiyorum.
Bunu yaparken bilgisayar üzerinde bir databasede aktardığım verinin saklanmasını istiyorum. 
Bluetooth kullanmayacağım. İnternet üzerinden bilgisayara bağlanmam gerekir.

Öncelikli olarak sorunlarım şunlar:
1. Database kurarken hangi programı kullanmam gerekir? (MySQL denedim fakat beceremedim.)
2. Telefonumdan bilgisayara bu verileri nasıl aktarırım?

Forumdaki birçok başlığa baktım fakat işin başında sıkıntı yaşadığımdan herhangi bir ilerleme elde edemedim.
Basit bir işlem olduğunun farkındayım. Fakat henüz yeni yeni öğrendiğim için sorma gereği duydum.
Altta verdiğim başlıkları okudum fakat bir database nasıl kurulur. Android cihaz nasıl bu database'e aktarılır bulamadım.
(Forumun mobil ile alakalı neredeyse tüm sayfalarını okudum. Ciddiyim.)

Ortak kullanım databese
mysql databaseye bağlanma
Mobile SQL bağlantısı
Firedac Hakkında
Pc ile Android Cihaz Arasında Bağlantı Kurma
(06-01-2020, Saat: 01:28)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: anladığım kadarıyla henüz mantığı kapamamışsın, bu sebeple birinin senle özel olarak ilgilenip göstermesi öğretmesi gerekir en azından kendi kendine yetecek hale gelmen için,

sana tavsiyem bir kitap satın alıp o kitabı bir hatip etmen olacak, belli bir seviyede kıvama geldiğinde derdini ve yaşadığın sorunları araştırmada cevap bulmada ve söyleneni algılayabilmekde daha iyi noktalarda olacaksın, veritabanı bağlantıları içinde navicat tarzı editörler kullanabilirsin sql bilmiyorsan.

ha tabi unutmayalım birde yabancı dil ingilizce lazım, eğerki yaşın 22 altı ise zaten bunlar çok sorun olmayacak öğrenme hızın için.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Lakin şu aşamada dediklerinizi bir anda gerçekleştirmek pek mümkün görünmüyor. 
Bilginiz varsa soruya odaklı yanıtlarınızı bekliyorum.
(06-01-2020, Saat: 02:27)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mysql server i sitesinden indir kur bilgisayarına, veya lamp kurabilirsin, sana tavsiyem db ye app içinden bağlanma çünkü uygulamandan bu şifreler alınabilir güvenlik açığı yaratırsın, ve kullandığın kullanıcıya yetkileri düzgün atayamamışsan örneğin o kullanıcı db ye erişen, sadece yazabilir okuyabilir vs tablo tablo.. işte o şifreyi alan arkadaşda aynı aksiyonları kafasına göre gerçekleştirir.

şimdi sen evindeki bir bilgisayara kuracağın veritabanına internetten telefon üzerinden bağlanacağım diyorsan modemden port açacaksın, ipin sabit olmadığı için dyndns afraid org noip gibi yerlerden bir subdomain üzerinden ip güncelleyip

app ne db ye bağlantı adresi vermen gerekecek, dbye bağlanma kısmı ile alakalı youtube de tonlarca video zaten mevcut,
veya ona bir json arabirimi yaratabilirsin php vs kullanabilirsin oraya bir parametre gelir anahtar key gelir veya username pass göndertirsin o db ye yazar tabi bunun için bir web server a ihtiyacın var.

https://www.youtube.com/watch?v=hcyK1chKVvs
https://www.youtube.com/results?search_q...pplication

misal şu video yu izleyebilirsin, db ye bağlantı satırını internetteki ip adresini verirsen ve port yönlendirmesinide veritabanına yaptı isen uygulaman çalışacakdır, tabi şurası önemli

normal delphi konusunda bir bilgin yoksa mobil platform çok daha sıkıntılı sorunları tespit edip çözmen debug edebilmen,
o cihazlar sınırlı kapasiteye ve işlemciye sahipler bir x86 gibi yaptığın hataları telore etmez işletim sistemi.

şimdi sen bu yola çıktığında net olarak nerede hata alıyorsun ne sorunlarla karşılaştın yazmalısın ekran görüntüleri ile desteklemelisinki bakan kişi sana yol sunsun.

ancak şunuda bekleme derim, birisi bana hem pc hemde android kısmının kodlarını hazır versin ben sadece çalıştırıp inceleyeyim, öyle melek programcıların sayısı azalıyor çünkü Smile)

çok teşekkür ederim. hemen başlıyorum çalışmalara.
(06-01-2020, Saat: 02:27)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mysql server i sitesinden indir kur bilgisayarına, veya lamp kurabilirsin, sana tavsiyem db ye app içinden bağlanma çünkü uygulamandan bu şifreler alınabilir güvenlik açığı yaratırsın, ve kullandığın kullanıcıya yetkileri düzgün atayamamışsan örneğin o kullanıcı db ye erişen, sadece yazabilir okuyabilir vs tablo tablo.. işte o şifreyi alan arkadaşda aynı aksiyonları kafasına göre gerçekleştirir.

şimdi sen evindeki bir bilgisayara kuracağın veritabanına internetten telefon üzerinden bağlanacağım diyorsan modemden port açacaksın, ipin sabit olmadığı için dyndns afraid org noip gibi yerlerden bir subdomain üzerinden ip güncelleyip

app ne db ye bağlantı adresi vermen gerekecek, dbye bağlanma kısmı ile alakalı youtube de tonlarca video zaten mevcut,
veya ona bir json arabirimi yaratabilirsin php vs kullanabilirsin oraya bir parametre gelir anahtar key gelir veya username pass göndertirsin o db ye yazar tabi bunun için bir web server a ihtiyacın var.

https://www.youtube.com/watch?v=hcyK1chKVvs
https://www.youtube.com/results?search_q...pplication

misal şu video yu izleyebilirsin, db ye bağlantı satırını internetteki ip adresini verirsen ve port yönlendirmesinide veritabanına yaptı isen uygulaman çalışacakdır, tabi şurası önemli

normal delphi konusunda bir bilgin yoksa mobil platform çok daha sıkıntılı sorunları tespit edip çözmen debug edebilmen,
o cihazlar sınırlı kapasiteye ve işlemciye sahipler bir x86 gibi yaptığın hataları telore etmez işletim sistemi.

şimdi sen bu yola çıktığında net olarak nerede hata alıyorsun ne sorunlarla karşılaştın yazmalısın ekran görüntüleri ile desteklemelisinki bakan kişi sana yol sunsun.

ancak şunuda bekleme derim, birisi bana hem pc hemde android kısmının kodlarını hazır versin ben sadece çalıştırıp inceleyeyim, öyle melek programcıların sayısı azalıyor çünkü Smile)

bir sorum daha olacak. internet olayına girmek biraz daha karışık. peki aynı modeme bağlı cihazlarım arasında internet bağlantısı kullanmadan veri aktarmam mükün mü? Modemden bilgisayarıma tanımlayacağım statik bir ip ya da bilgisayarımın mac adresini kullanarak bu veri aktarımını gerçekleştirebilir miyim?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android için comport iletişimi beklentili 7 3.712 06-05-2024, Saat: 20:57
Son Yorum: deutsch1988
Exclamation Delphi 12 - Android 14 nevez 22 1.198 26-04-2024, Saat: 22:54
Son Yorum: nevez
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 444 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  CSV'ye veri aktarma Altıner 5 389 28-03-2024, Saat: 11:49
Son Yorum: Mr.X
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 5.243 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi