Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Video Player
İyi çalışmalar arkadaşlar....

bir eğitim porjemde video oynatmam gerekiyor..

Delphi 10.3 te Alcinoe bileşenleri ile sıkıntısız bir şekilde çalıştırıyordum 
Delphi 10.4 de  Alcinoe bileşenlerinin şimdilik desteği yok 

Delphi nin Media Player bileşeni ile çözmeye çalışıyorum. ancak bu bileşende videonun sadece ses kısımını oynatıyor görüntü alamıyorum
Alcinoe bileşeninin bir şekilde yükledim ancak oda ses veriyor ancak video garip bir şekilde oynatıyor 

ExoPlayer jar dosyalarını vs. ekledim 
cleartexttraffic True yaptım 
ancak sorun gitmedi
yardımcı olursanız sevinirim

ben şuradaki hem ffmpeg hemde vlc yi kullanmış biri olarak, ffmpeg öneririm, timage den türetilen video view objesi var, üstüne delphi nesneleri vs de koyabiliyosun, yani kendi stop düğmeni vs.

yani delphide fmx 3d form açıp 3dview obje koyup içinede bir de texture obje atıp, kamera açısıylada oynayarak 3d ortamda delphi opengl render desteği ile birlikde, birden fazla texture objede birden fazla video kaynağından video bile oynattırabilirsin güzel olabilir..

orada çinli ve japon bir gurup var, düzenli olarak güncelliyorlar componenti delphi sürümlerine, ve hata rapor edersen onuda fixliyorlar, tabi lisansın varsa, kafanız rahat oluyor yeni android ios sürümlerine çıkacak sorunlarla boğuşmada vs..
(29-11-2020, Saat: 19:29)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben şuradaki hem ffmpeg hemde vlc yi kullanmış biri olarak, ffmpeg öneririm, timage den türetilen video view objesi var, üstüne delphi nesneleri vs de koyabiliyosun, yani kendi stop düğmeni vs.

yani delphide fmx 3d form açıp 3dview obje koyup içinede bir de texture obje atıp, kamera açısıylada oynayarak 3d ortamda delphi opengl render desteği ile birlikde, birden fazla texture objede birden fazla video kaynağından video bile oynattırabilirsin güzel olabilir..

orada çinli ve japon bir gurup var, düzenli olarak güncelliyorlar componenti delphi sürümlerine, ve hata rapor edersen onuda fixliyorlar, tabi lisansın varsa, kafanız rahat oluyor yeni android ios sürümlerine çıkacak sorunlarla boğuşmada vs..

aslına bakarsanız   
kazanç amaçlı bir yazılım olmadığı için
ücretli bir bileşen benim de işime gelmiyor..
(30-11-2020, Saat: 11:35)ikurt07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-11-2020, Saat: 19:29)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben şuradaki hem ffmpeg hemde vlc yi kullanmış biri olarak, ffmpeg öneririm, timage den türetilen video view objesi var, üstüne delphi nesneleri vs de koyabiliyosun, yani kendi stop düğmeni vs.

aslına bakarsanız   

Denemedim ama opencv nin githubdaki bir versiyonu vardı. Onun içinde de ffmpeg objeleri var. Belki işini görür.

https://github.com/Laex/Delphi-OpenCV
(30-11-2020, Saat: 12:11)forumcuali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-11-2020, Saat: 11:35)ikurt07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aslına bakarsanız   

Denemedim ama opencv nin githubdaki bir versiyonu vardı. Onun içinde de ffmpeg objeleri var. Belki işini görür.

https://github.com/Laex/Delphi-OpenCV

Malesef OpenCV gibi araçları denedim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Web kamerası ve Video Nurayy 0 122 08-05-2024, Saat: 07:53
Son Yorum: Nurayy
  Alcinoe's play video xorpas 4 443 26-03-2024, Saat: 00:32
Son Yorum: gbg
  IOS galeriden resim veya video seçme hakkında Mr.X 6 1.240 11-05-2023, Saat: 06:54
Son Yorum: emozgun
  FMX video'nun dosya yolunu çekme skaracan 4 1.193 09-03-2022, Saat: 20:43
Son Yorum: skaracan
  Video formatı Husv 2 817 15-12-2021, Saat: 10:50
Son Yorum: Husv

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi