Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listview Item -> dynamic appearance edit alanı ekleme
Merhaba arkadaşlar.
FMX Uygulamasında Listview Item'ı içerisinde  dynamic appearance property si ile custom bir template oluşturmak istiyorum. Örneğin en solda resim, ortada metin ve en sağda kullanıcının veri girebileceği bir edit alanını template olarak hazırlayıp listenin item larını bu template göre göstermek istiyorum. Dynamic appearance property si bana aşağıdaki türlerden komponent oluşturup template içerisinde kullanabilmeme olanak sağlıyor :

- TTextObjectAppearance
- TImageObjectAppearance
- TAccessoryObjectAppearance
- TTextButtonObjectAppearance
- TGlyphButtonObjectAppearance

Template içerisinde sola koyacağım image için TImageObjectAppearance ve ortadaki metin alanı için TTextObjectAppearance türünde komponentlar oluşturabiliyorum, problem yok. En sağdaki veri girişi için bir edit alanını ne şekilde koyabileceğimi bilmiyorum. Tavsiyesi veya fikri olan yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Dipnot olarak, listview kullanmak istememin sebebi çok miktarda veri listelenirken daha performanslı çalışması.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 444 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  IOS SDK Ekleme Esnasında Yavaş Aktarım Sorunu Çözümü Mr.X 0 291 23-11-2023, Saat: 21:18
Son Yorum: Mr.X
  FMX Listview Image Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 1 345 20-10-2023, Saat: 15:03
Son Yorum: Mesut
Bug Fotoğraf Ekleme ve Düzenleme kajmerantime 5 660 29-09-2023, Saat: 11:29
Son Yorum: hi_selamlar
  Listview Drag drop Kullanımı [ÇÖZÜLDÜ.] codder71 10 1.620 28-06-2023, Saat: 18:03
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi