Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Askıya alınan uygulama
Merhab arkadaşlar. Bugüne kadar normal çalışan uygulamam (Bugn neyi değiştirdim bilmiyorum), Uygulamayı kapattığımda Görev yöneticinde görünmüyor..
Buraya kadar okey. Fakat

Görev yöneticisinde Ayrıntılara girdiğimizde Askıya alınan uygulamada görünüyor.  Uygulama kullanılıyor gibi ne silebiliyorum ne kapatabiliyorum kill ile..

PC'yi kapatıp açmadıkca düzelmiyor.. Acaba formun yada projenin neresiyle uğraşınca böyle saçma bi hata oluyor? Smile)
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(01-03-2024, Saat: 22:39)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhab arkadaşlar. Bugüne kadar normal çalışan uygulamam (Bugn neyi değiştirdim bilmiyorum), Uygulamayı kapattığımda Görev yöneticinde görünmüyor..
Buraya kadar okey. Fakat

Görev yöneticisinde Ayrıntılara girdiğimizde Askıya alınan uygulamada görünüyor.  Uygulama kullanılıyor gibi ne silebiliyorum ne kapatabiliyorum kill ile..

PC'yi kapatıp açmadıkca düzelmiyor.. Acaba formun yada projenin neresiyle uğraşınca böyle saçma bi hata oluyor? Smile)

Merhabalar,

• Projeyi açıp Cleaan yapıp sonra tekrar derleyip denediniz mi? Project%20Manager%20right%20click.png

• Proje klasörünüz içinde History (geçmiş gizli klasör mevcut) kontrol edilebilir. CodeDesignHistoryTabs.jpg (LİNK)

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(01-03-2024, Saat: 22:39)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhab arkadaşlar. Bugüne kadar normal çalışan uygulamam (Bugn neyi değiştirdim bilmiyorum), Uygulamayı kapattığımda Görev yöneticinde görünmüyor..
Buraya kadar okey. Fakat

Selamlar,
Sorununuzun, yaptığınız programın çalışınca, sistem kaynaklarını sömürmeye başladığını, bu nedenle de (sistemin düzgün çalışabilmesi için) Windows'un programı otomatik olarak askıya aldığı şeklinde olduğu anlaşılıyor.
Konuyla ilgili şöyle bir link buldum, umarım size yardımcı olur.
https://answers.microsoft.com/tr-tr/wind...54e218f50f

İyi çalışmalar dilerim
Merhaba.
Demin yazdım fakat gelmemiş.. @hi_selamlar hocam zaten hatayı clean yapmaya çalıştığımda anladım. Clean yapamıyorum. xxx.exe dosyasına erişim engellendi diyor Delphi IDE'si.

@mustafaozpinar hocam bu dediğiniz yaptım hatayı aldığım gün. Fakat bi değişiklik olmadı.

Uygulama sistem kaynaklarına aşırı bi yük getirmiyor. Yıllardır çalışan uygulama. Sömürme gibi bi durum yok.

Uygulamayı çalıştırıyorum. İşlemlerden sonra kapatıyorum. Görev yöneticinde işlemler sekmesinde görünmüyor. Fakat uygulamaya ne kadar açarsanız o kadar sayıda xxxx.exe dosyası askıya alındı şeklinde hata mesajı veriyor.

Bende bugün bir uygulamamın hata verip görsel olarak kapandığı halde görev yöneticisinde göründüğünü farkettim. Daha önce olan şeyler değil.
evet bi ilginçlik var.. Acaba IDE ile alakalı bi şey mi yoksa Windows güncellemesi mi?... halen anlayabilmiş değilim.

Antivirüs uygulaması yada AV uygulama varsa onun güncellemesi ile ilgili olabilir mi ?
yok hocam. hayatımd hiç AV kullanmadım. Hatta windows defender bile pasifdir bende hep..

Bu arada başka proje yada sıfır proje açıp kapattığımda askıya alınan uygulama vs bişey kalmadı.. yani kaltını kalmadı.. Sanırım benim projem ile alakalı bi durum bu. ama neyi yanlışlıkla değiştirdiğim hakkında hiç bi fikrim yok.

Buraya kadar okey. Fakat

Veri tabanı bağlantısı söz konusu ise öncelikle Windows Olay günlüğüne ardından Process Explorer uygulaması ile uygulamanızı seçerek özelliklerden Threads sekmesine bir gözatmanızı öneririm. Bu işlem için mümkün mertebe uygulamanızı Delphi IDE altından değilde direk olarak çalıştırmanız daha iyi olacaktır.
Arkadaşlar sanırım IDE yada Wİndows ile ilgili bir problemdi. Bilgisayarımı sıfırladıktan sonra temiz IDE kurulumu yapınca düzeldi.

Artık Windows veya IDE'nin neresini kurcaladıysak  Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çalışan uygulama açık ise uyarı versin. Bay_Y 4 1.169 30-12-2022, Saat: 16:28
Son Yorum: Bay_Y
  Url Uygulama ilişkilendirme bydelphi 2 1.097 23-05-2022, Saat: 15:58
Son Yorum: bydelphi
  Uygulama, geçerli işlem için yanlış türde bir değer kullanıyor. şeklinde hata uyarısı denizfatihi 11 3.173 30-12-2021, Saat: 13:45
Son Yorum: denizfatihi
Star Windows 11 Uygulama İçi Ses Sorunu frmman 1 619 22-12-2021, Saat: 13:20
Son Yorum: frmman
Question Uygulama güvenliği - USB Dongle koruma ve diğerleri engerex 45 32.373 20-05-2021, Saat: 22:50
Son Yorum: shooterman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi