Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bildirim İşleminde Veri Gönderme nasıl yapılır?
Merhaba, kinvey ve google sevisleri aracılığıyla android uygulamada bildirim gönderip alabiliyorum.
Acaba bu bildirim işleminde URL, veya bir id gibi harici veriyi bildirimle birlikte gönderip bunu okuyabilir miyim?
Bu konuda hiç çalışma yapan var mı acaba?
Merhaba,
Son kullanıcıya ileteceğiniz bildirim ile kullanmak istediğiniz Id'yi aynı metin ile birleştirip, gönderin ve client (son kullanıcı) uygulamasında, bu iki metni ayrıştırarak, kullanabilirsiniz.  

Özetle;
Bildirim Gönderme Uygulamasında;
1- Bildirim gönderme metninin sonuna özel bir veya birkaç karakter ekleyin.
2- Daha sonra oluşan bu metnin sonuna kullanmak istediğiniz Id'yi ekleyin.

Client (son kullanıcı) uygulamasında;
Özel karakterinizi referans alarak, gelen iletiyi ikiye ayırın (Ileti ve Id).
HTML'in tag mantığına benzer bir yapı oluşturabilirsiniz ve her veriyi kendi tag'inden okursunuz. Aksi takdirde yarın öbürgün verinin başına sonuna bir şey eklendiğinde eski client'lar için sıkıntı oluşabilir.
Bence JSON daha mantıklı ve esnek bir çözüm olur.
There's no place like 127.0.0.1
(27-03-2017, Saat: 11:52)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence JSON daha mantıklı ve esnek bir çözüm olur.

Kesinlikle  Wink
(27-03-2017, Saat: 11:20)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: HTML'in tag mantığına benzer bir yapı oluşturabilirsiniz ve her veriyi kendi tag'inden okursunuz. Aksi takdirde yarın öbürgün verinin başına sonuna bir şey eklendiğinde eski client'lar için sıkıntı oluşabilir.

Merhaba,
Yukarıda bahsetmiş olduğum teknik (algortima), en temel manada ve hızlı yapılabilecek bir entegrasyondur. 
Tabi ki sizin önerdiğiniz yöntem, benim önerdiğim yönteme nazaran daha profesyoneldir.
İşin detayına bakacak olursak; ister FCM (eski adıyla GCM) ister APNs (ve bunlara benzer diğer) bildirim sistemlerinde, farklı mesaj formatları ile çok özel iletiler gönderilebilmektedir.

Örnek FCM Bildirim örnekleri

Daha önce yapmış olduğum bir örenkten paylaşımda bulunayım;

Gönderilen bildirim örneği;

jsonString :=
      '{"to": "' + regIdCihaz + '", ' +
       '"data": {"baslik": "Yeni Nesil Kampanya",'+
                '"mesaj": "DelphiCan Avantaj Kart",'+
                '"link": "https://www.DelphiCan.com"'+
                '}'+
       '}';

Çıktısı;
2017-03-27_11-29-20.png
Hoca aslında aşağıdaki kod ile PHP üzerinden servis ile bildirim gönderip uygulama açıkken istediğimi yapabiliyorum.
PHP Kod: (Select All)
$message = array("message" => base64_decode ($_GET["mesaj"]),'title' => $_GET["veritipi"],'msg' => $_GET["veri"]);
$message_status send_notification($registrationIDs$message); 

Uygulama açıkken title ve msg alanlarını istediğim gibi kullanabiliyorum. Ancak uygulama kapalıyken bu alanlar doğrudan bildirime yansıyor. Öyle ki benim title üzerinden gönderdiğim veri uygulama kapalıyken bildirimin başlığı alanına yazılıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CSV'ye veri aktarma Altıner 5 376 28-03-2024, Saat: 11:49
Son Yorum: Mr.X
  Web ipnut alanına veri girme Altıner 4 432 12-03-2024, Saat: 21:26
Son Yorum: Altıner
  FMX Webbrowser nasıl yazdırılır barissagir 0 125 04-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: barissagir
  Android Fmx uzak veri tabanından veri çekmek erkutolga 12 1.761 22-11-2023, Saat: 10:27
Son Yorum: Mesut
  Image Kalite Nasıl yükseltilir? barissagir 1 324 28-09-2023, Saat: 18:52
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi