Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ListView Item.Bitmap Sorunu
Merhaba;

LiveBindings'te  Query içinde ki mssql veri tabanında image tipindeki alanla ListView Item.Bitmap alanını bağlamaya çalıştığımda aşağıdaki hata oluşuyor.
mssql veri tipini değiştirmek dahil resim tiplerinide değiştirdim fakat sonuç hep aynı bu soruna ne neden oluyordur.
Hata görseline buradan ulaşabilirsiniz.

Alıntı:EvalError in linkFillControltoFieldt2: Loading bitmap failed...

*mssql uzak veri tabanında bağlantıyı unidac ile yapıyorum.

Teşekkürler.
Merhaba,

Öncelikle mobil uygulamalarda veri tabanına direk bağlantı yapmayın. bunun için web/rest service kullanın.
Datasnap i inceleyin isterseniz. Mobil uygulamanın mantığı windows gibi değil eğer mobil uygulamaya masaüstü gibi yaklaşırsanız çok zorlanırsınız.
(18-08-2017, Saat: 12:30)iyarar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Öncelikle mobil uygulamalarda veri tabanına direk bağlantı yapmayın. bunun için web/rest service kullanın.  
Datasnap i inceleyin isterseniz. Mobil uygulamanın mantığı windows gibi değil eğer mobil uygulamaya  masaüstü gibi yaklaşırsanız çok zorlanırsınız.

Hocam bahsettiğiniz konuyu çok iyi biliyorum şuan test amaçlı bunu yapıyorum hızlı olsun diye.
mssql veri tipi image ve içine eklediğim resimlerde hemen hemen bütün formatları denedim.
sqllite veri tabanı ile local tarafta da denedim BLOB alan tipiyle yine aynı hatayı veriyor, sizlerde de öyle mi acaba?
(18-08-2017, Saat: 15:45)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sqllite veri tabanı ile local tarafta da denedim BLOB alan tipiyle yine aynı hatayı veriyor, sizlerde de öyle mi acaba?

listview item a dosya yolu vererek denedinizmi onda da aynı hatayı veriyormu?

“Do. Or do not. There is no try.”
Hiçbir değişiklik yapmadan şimdi bağlantıları silip yeniden denedim ve çalışıyor! (Bunu daha önce defalarca denemiştim fakat hata veriyordu)

Delphi mobil konusuyla uğraşmayı ilginç gelebilir ama insanlarla uğraşmaya benzettim bi an.

İyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mapview üzerinde splash ekran logo sorunu arsl01 4 882 05-12-2023, Saat: 23:00
Son Yorum: arsl01
  IOS SDK Ekleme Esnasında Yavaş Aktarım Sorunu Çözümü Mr.X 0 246 23-11-2023, Saat: 21:18
Son Yorum: Mr.X
  IOS 17 Crash Sorunu Çözümü emrahozten 5 878 14-11-2023, Saat: 19:53
Son Yorum: mcuyan
  Apple Enterprise Hesap Sorunu emrahozten 0 238 13-11-2023, Saat: 10:51
Son Yorum: emrahozten
  PAServer Manager form ölçek sorunu delphi.developer 0 202 12-11-2023, Saat: 01:43
Son Yorum: delphi.developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi