Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hızlı Vegas Kurum Takip Yazılımı
Meslek lisesi için özel yazdım ürün bilgileri kayıt yazılım bitti sizce nasıl olmuş 

1GygYj.png

vJEpgz.png

LOanpo.png

rJQ2gm.png
HIZLI VEGAS BİLİŞİM WEB YAZILIM HİZMETLERİ
Merhaba,

Kullanıcıların deneyimlerini ve eğilimlerini yönlendirmek için tasarım disiplinlerini tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır. Google'ın Material Design çalışmaları, Microsoft'un Metro Design çalışmaları ve Twitter'ın Bootstrap çalışmalarının temelinde bu eğilimler ve kullanıcıyı yapılacak işlemler için mantık kurgulamaya sevk eden yapılar yatıyor.

Ek olarak; edit veya label nesnelerinin hizalamalarını tek tip yapın. Uzunlukları ve başlangıç pixelleri aynı olsun. Grid uzunluklarını da ona göre belirleyin. Küçük formlarınızın form tiplerini Single yapın. Butonlarınıza ikon eklerseniz sizin için artı değer olacaktır. Son olarak tüm projede butonları aynı ölçekte tutun.
Tasarımsal olarak eksikler;

- Nesnelerin aynı çizgide olmaması,
- DBGrid nesnesinin foruma tam olarak oranlı olmaması,
- Panelde ki ikonların bazılarının jpg tarzı olması,
- Program ikonun jpg tarzı olması,
- Tasarımın eski, göze hoş görünmeyen bir tasarım olması,

Başlıca eksikliklerdir. Bir de diğer eksiklere göz gezdirelim;

- Devlet kurumlarında kullanılması planlanan programınızda(!) raporlama sisteminin olmaması,
- Listeleme, filtreleme(sadece bir yerde olması yeterli değil) gibi özelliklerin bulunmaması,
- (Muhtemelen) Access veritabanı kullanmanız, kurumsal bir yerde yeterli olamayacağını,
- Ve son olarak Türkçe Smile

Bu eleştirimi lütfen yanlış anlamayın, bu eksikler tamamlanırsa daha güzel bir ürünün çıkması için sizlere birkaç tavsiye de bulunmuş oldum. Kurumsal(!) okul veya kurumlar bu tarz programları Google aramasından ücretsiz bir biçimde(daha fazla özellikli) edinebiliyorken, birçok eksiği olan programınızı satın alabilecek bir kurumun olduğunu düşünmüyorum. Lütfen bu tavsiyelerime biraz kulak verirseniz daha güzel ve daha iyi ürünler çıkaracağınıza emin olabilirsiniz.

Son olarak, gerek forumda sorduğunuz sorular gerekse çıkarmış olduğunuz ürünlere bir analiz yaparsak, bilginizin bu programlar için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Size naçizane bir teklifim var, eğer ki tam olarak bilgili değilseniz(yanlış bir algı oluşturmayın), gerekli bilgileri edindikten sonra bu tür programları yazarsanız, daha iyi ve daha kaliteli ürünlerin çıkacağına emin olabilirsiniz.

Kendimi örnek verecek olursam, şu anda belki bir kayıt programı yazma bilgim olabilir fakat daha fazla bilgi öğrenmeyi amaçladığım için şu anda pek fazla kalıcı proje çıkarmıyorum. Gerekli bilgilere ulaşdıktan sonra ürün çıkarmayı denemenizi tavsiye ediyorum.

Tekrardan söylemek isterim, bu düşüncelerimi yanlış algılamayın. Sadece sizin daha iyi ve daha güzel ürün çıkarmanız için birkaç tavsiye de bulundum.

Saygılarımla,
İyi çalışmalar.
kisisel_logo_dark.png
Ben yine sana kitap önereceğim yeni başlayanlar için olan herhangi bir delphi kitabı ile başlaman bol bol örnek soru çözmen çok faydana olacaktır ve birazda piyasadaki programların demolarını incelemen.

“Do. Or do not. There is no try.”
Program yazmak ile ihtiyac olunan programi bilmek cok farkli seyler. Cok iyi program yazabilirsin ama iyi bir cad programinin nasil olacagini bir mimar ya da mak. muhendisi senden cok daha iyi bilebilir. Eger bu isi yapmak ve para kazanmak istiyorsan kendi yazabilecegin programlari degil birilerinin kullanabilecegi programlar yazmalisin. Bunun icinde gerekiyorsa o birilerini bulup istedikleri programi ucretsiz yazip kendini gelistirmelisin
Topluluk mopluluk yok :/
Adamı dibine vurdunuz bence hiç heves kalmadı Big Grin
Biri güzel olmuş eline sağlık diyemedi
(26-09-2017, Saat: 16:59)r3n4m3 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adamı dibine vurdunuz bence hiç heves kalmadı Big Grin

Bilgisayar Programcılığı MYO'nda okuyan bir öğrencinin bitirme projesi olsaydı, yorumlar daha farklı olurdu. Big Grin
bence daha bir hevesle devam eder.
Merhaba,
(26-09-2017, Saat: 16:59)r3n4m3 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adamı dibine vurdunuz bence hiç heves kalmadı Big Grin

Yapılan yorumları eleştiri olarak algılamamak gerekiyor. admin02 üyemiz, yazmış/tasarlamış olduğu uygulamayı paylaşarak (ilk cümlesi ile), bir yazılımcı gözü ile değerlendirilmesini istemiştir.

(25-09-2017, Saat: 14:49)admin02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Meslek lisesi için özel yazdım ürün bilgileri kayıt yazılım bitti sizce nasıl olmuş 

Çok iyi, mükemmel, bundan daha iyisi olamaz ...
derlerse;
zaten inandırıcı olmayacaktı. Bu tip değerlendirmeler; yenilikçi yazılımcı olma yolunda ilerlemek isteyenler için birer basamaktır.
Kaç basamağa (Yeni teknoloji/teknik/gelişme) sahip olursanız, o kadar yükseğe çıkmış olursunuz.

Münferit bir Proje analizi sonucunda (tabi yaptıysanız), bilgi sahibi olmadığınız bir alanda istediğiniz kadar mükemmel bir eser çıkarın, karşı tarafın (gerek duymadığı) ihtiyaç duymadığı bir uygulama olacaktır. Satış, pazarlama da facia ile sonuçlanacaktır.
Bir nesneye bir kişinin bakış açısı ile şekil vermek; diğer kişilerin beğeneceği manasına gelmiyor. Bir çok kişinin ortak görüşü ile şekillenen nesne herkesi memnun edecektir.
Görselliğe biraz önem vermek her zaman fayda sağlar. Butonlar iconlu ve hizalı olmalı. Labellar aynı boyut ve hizalı olursa çok daha güzel olabilir. Gridi de autocenter yaparsanız daha güzel bir görüntü çıkabilir ortaya ^^
herkes tsk ederim yorumlarından dolayı bu program bi hocam istedi diye yazdım tasarıma bende beğenmiyorum ilam bu olsun dedi label vs düzeltecem zaten o şekli vermicem zaten
HIZLI VEGAS BİLİŞİM WEB YAZILIM HİZMETLERİ

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WebCam Güvenlik, İzleme, Takip ve Uyarı Sistemi epikbalad 0 2.291 09-12-2022, Saat: 17:30
Son Yorum: epikbalad
  Takip v1 Kontrol ve İzleme Yazılımı epikbalad 3 2.279 24-03-2022, Saat: 19:07
Son Yorum: apachi2006
  Müsteri Saha Takip Yazılım ( Hibrit ) epikbalad 0 1.734 19-12-2021, Saat: 03:34
Son Yorum: epikbalad
  Fuar alanlarında hızlı sipariş sametkayaoglu 13 10.904 26-12-2017, Saat: 10:44
Son Yorum: pro_imaj
  Stok takip ve alışveriş sepet uygulaması brs 10 8.603 12-07-2017, Saat: 13:33
Son Yorum: brs

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi