Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Play Adres Çubuğu com.embarcadero. yazması
Merhaba;

Google Play uygulamayı yüklediğimde Explorer ile google play'da uygulamayı görüntülerken com.embarcadero. şeklinde uzantı görüyorum delphi ile geliştirilmiş uygulamalarda bunun çıkması gerekiyor mu yoksa bir ayarla iptal edilebilir mi?

İnternette biraz araştırınca delphi ile yapılmış birçok uygulamaları bu şekilde buldum.

Örnek;
https://play.google.com/store/apps/detai...atak&hl=tr

Yukarıda  com.embarcadero uzantısını göreceksiniz.

Teşekkürler.
Silebilirsin,Değiştirebilirsin
Benzersiz olmalı
Mesela bende program adı+alt yapıyı geliştiren abimin adı + benim nickim şeklinde attım.

https://play.google.com/store/apps/details?id=arayanibil.gkhn.yhackup
(05-09-2016, Saat: 09:33)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Silebilirsin,Değiştirebilirsin
Benzersiz olmalı
Mesela bende program adı+alt yapıyı geliştiren abimin adı + benim nickim şeklinde attım.

Nasıl nereden değiştiriyoruz?
İşte Delphide Bilmiyorum Smile
Fesih Hocam gelir birazdan
(05-09-2016, Saat: 09:45)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte Delphide Bilmiyorum Smile

Smile
Sanırım versiyon info kısmındaki package ve Label içindeki ModuleName kısmından değişiyor, bunu görmek için uygulamanın yeniden aktif olmasını beklemek gerekecek.
(05-09-2016, Saat: 09:33)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Silebilirsin,Değiştirebilirsin
Benzersiz olmalı

Merhaba,
Aslında bu durum sizin (yazılım geliştirici) firmasının ve uygulama adının bir nevi reklamını yapmaktadır. Delphi Mobil projelerde (Multi Device Applicaton - Delphi), bu isim standart olarak com.embarcadero.ProjeAdı şeklinde veriliyor. Standart olarak verilen bu ismi proje ayarlarından değiştirebilirsiniz. 
Proje adını değiştirmek için;
Project > Options > Application > Version Info penceresinde yer alan Package alanında benzersiz bir isim (Google Play veya diğer store'lar için) girmelisiniz.

hurtr4.jpg

Not: İşaretlemede yer alan Label alanı ise Mobil Cihazda uygulamanın görünen kısa adıdır. 

İyi çalışmalar
(05-09-2016, Saat: 09:50)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-09-2016, Saat: 09:45)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte Delphide Bilmiyorum Smile

Smile
Sanırım versiyon info kısmındaki package ve Label içindeki ModuleName kısmından değişiyor, bunu görmek için uygulamanın yeniden aktif olmasını beklemek gerekecek.

Doğru tahmin etmişsin Wink
(05-09-2016, Saat: 09:52)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Benzersiz olmalı

Merhaba,
Aslında bu durum sizin (yazılım geliştirici) firmasının ve uygulama adının bir nevi reklamını yapmaktadır. Delphi Mobil projelerde (Multi Device Applicaton - Delphi), bu isim standart olarak com.embarcadero.ProjeAdı şeklinde veriliyor. Standart olarak verilen bu ismi proje ayarlarından değiştirebilirsiniz. 
Proje adını değiştirmek için;
Project > Options > Application > Version Info penceresinde yer alan Package alanında benzersiz bir isim (Google Play veya diğer store'lar için) girmelisiniz.

hurtr4.jpg

Not: İşaretlemede yer alan Label alanı ise Mobil Cihazda uygulamanın görünen kısa adıdır. 

İyi çalışmalar

Teşekkürler Fesih hocam, siz yazarken sanırım bende bir önceki mesajda aynı şeyi yazmışım, google yüklemeyi denediğimde bu sefer APK'nıın paket adının önceki sürümle aynı olması gerekiyor diyor, bu durumda herşeyi yeniden yapıp yayınlamak gerekiyor sanırım.
(05-09-2016, Saat: 09:57)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Fesih hocam, siz yazarken sanırım bende bir önceki mesajda aynı şeyi yazmışım, google yüklemeyi denediğimde bu sefer APK'nıın paket adının önceki sürümle aynı olması gerekiyor diyor, bu durumda herşeyi yeniden yapıp yayınlamak gerekiyor sanırım.

Ben teşekkür ederim, aslında bu durum bizim ne kadar hızlı yanıt verebildiğimizi gösteriyor. Bu formumuz açısından son derece önemlidir. Üyelerimiz sorulan soruya aldığı hızlı cevap, onu bize daha çok bağlayacak ve forma olan güveni artacaktır.
(05-09-2016, Saat: 09:57)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Fesih hocam, siz yazarken sanırım bende bir önceki mesajda aynı şeyi yazmışım, google yüklemeyi denediğimde bu sefer APK'nıın paket adının önceki sürümle aynı olması gerekiyor diyor, bu durumda herşeyi yeniden yapıp yayınlamak gerekiyor sanırım.

Google playe attıktan sonra değiştiremezsin malesef

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alcinoe's play video xorpas 4 232 26-03-2024, Saat: 00:32
Son Yorum: gbg
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 306 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Google Play Uygulama Yükleme apachi2006 3 455 20-08-2023, Saat: 23:12
Son Yorum: apachi2006
  Web Browser de google maps açtığımda tarayıcıyı güncelleyin sorunu TuncayDelphi 0 324 20-06-2023, Saat: 00:38
Son Yorum: TuncayDelphi
  [Çözümlü] Delphi 11.2 ile Google Play'e uygulama yükleme hatası (android:exported) Abdullah ILGAZ 1 534 10-01-2023, Saat: 17:01
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi