Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SSD Veri Kurtarma
Merhaba,
1TB usb diskim üzerinde belirttiğiniz gibi durum oluşmuştu.
MiniTool Power Data Recovery uygulaması ile öncelikle tüm verileri geri kurtarmış, sonrasında ise disk bölümlerini tekrar aktif edebilmiştim.
Umarım yardımcı olur.
Firmware ile alakalı bir sıkıntı olabilir mi acaba? SSD disklerde marka, model vs. gibi bilgilere erişilememe durumlarında genelde firmware sorunlu olur. İşletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorsanız ve son yayınlanan 1803 güncellemesini yaptıysanız bu tip sorunlarla karşılaşmanız olası. Üretici sitesindeki aracı deneyerek çözüme ulaşmanız muhtemel. Buradan indirebilirsiniz.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
Benzer bir sorunla karşılaştım. Transcent 128 GB SSD sahibiyim. Başka bilgisayara taktığımda datalara eriştim. Bazılarında okuma hatası verdi. Alabildiğimi aldım ve bad sector taraması yaptım. SSD de karşılığı Ölü Hücredir. Tarama sonucu bazı kısımlarda ölü hücreler vardı.

Nette araştırınca low level format atılırsa düzeleceği yazıyordu. "SSD Secure erase" yöntemi ile komple sildim. uzun sürdü ama tarama yapınca ölü hücrelere rastlamadım.

Benimde böyle bir anım var.
Git vs. kullanın. En azından yazdığınız uygulamalar gitmez. https://bitbucket.org deneyebilirsiniz.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi