Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son Depremler (Tüm Platformlar için)
(18-09-2016, Saat: 18:33)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... ayrıca kod ayıklamak gerekiyor. Umarım gün gelir bir arkadaşımın işine yarar.

Merhaba,
IdHTTP ile aldığınız HTML kodların ayıklanması (Parse) konusunda sıkıntı yaşarsanız, bu konuda yardımcı (HTML'i paylaşmanız şartı ile ) olabiliriz.
(19-09-2016, Saat: 09:12)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-09-2016, Saat: 18:33)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... ayrıca kod ayıklamak gerekiyor. Umarım gün gelir bir arkadaşımın işine yarar.

Merhaba,
IdHTTP ile aldığınız HTML kodların ayıklanması (Parse) konusunda sıkıntı yaşarsanız, bu konuda yardımcı (HTML'i paylaşmanız şartı ile ) olabiliriz.

Biraz cabalayayim o şekilde daha kalıcı oluyor . Zaten basaramazsam kim ne derse desin deyip açıyorum konuyu Ögrenmem gerek.Teşekkür ederim yardımlarınız için, gerçekten memnun oldum.
(19-09-2016, Saat: 09:54)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-09-2016, Saat: 09:12)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Biraz cabalayayim o şekilde daha kalıcı oluyor . Zaten basaramazsam kim ne derse desin deyip açıyorum konuyu Ögrenmem gerek.Teşekkür ederim yardımlarınız için, gerçekten memnun oldum.

Kimse bir şey demez dostum merak etme Wink Genel olarak hazırcıları sevmem armut piş ağzıma düş dersen kimse yardımcı olmaz. ama araştırır yapamazsın fikir alırsın cevapsız kalmaz Wink
hocam ben bu projenizi çok beğendim geliştirilebilir daha hemde programı geliştirirken kendi de gelişir soruma gelicek olursak hocam ben burada listeleme olayını yapamadım sayfa aşağı doğru uzun uzun gidiyor belki 50 sayfa belki 150 listeme olayına bir örnek yaparsanız benim içinde multiview makaleme ışık olur. teşekkürler
Merhaba,
Anladığım kadarıyla tüm depremlerin bir anda listelenmesini istemiyorsunuz. 
Mantık olarak da doğru bir yöntemdir. Olması gereken ilk başta 20 kadir kayıt yüklenir. Kullanıcı Scroll yaptığında kayıt sonuna gelirse, 20 kayıt daha ekler ve bu durum son kayıt görüntülemeye kadar devam eder.
Kodlar açık üzerinde her türlü değişiklik yapıp kullanabilirsiniz. 
Hatta TMapview de ekleyip, deprem bölgesini gösterebilirsiniz
(16-09-2016, Saat: 23:28)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-09-2016, Saat: 23:07)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. İnternette uzun uzun aradım sanırım bilgiler arasında kayboldum. Son depremler uygulamanız gerçekten tam amaca yönelik elinize sağlık ve kodları incelediğimde Idhttp kullanmışsınız.Mobilde webbrowser kullanarak parse işlemini yapmak istiyorum idhttp, https kullanan dropbox text dosyayı windowsta parse edememiştim. Webbrowser ile windows ortamında parse işlemini yapabiliyorum ancak  aşağıda ki bu kodla android için yapmak istediğimde hata alıyorum. Belki de Bsalsa komponenti için geçerli olan kodu webbrowser için mobilde kullandığımdan bu hatayı alıyorum. webbrowser ile  aradan sec fonksiyonu dahi widestring tanımlamasında aşağıda ki kod gibi  tanımsız hatasını verdi.

memo1.Text:=webbrowser1.OleObject.document.body.innerHTML;

Belki basit sorular soruyorum ama çok aradım nette artık sormasam ayıp Smile ,  yardımcı olursanız çok memnun olurum, çalışmalarınızda kolaylıklar, başarılar.

Merhaba, Windows ortamlarında kullandığınız WebBrowser'ın DOM altyapısı Internet Explorer'a özel bir alt yapıdır ve tüm platformlarda varlığını devam ettirmesi gibi bir zorunluluk yoktur. Dolayısı ile DOM nesne modeline bina ederek ilerlemeniz tavsiye edilmez. En uygun yöntem parse etmektir. Ayrıca Delphi'de standart olarak AradanSec isimli bir metod yoktur. Yanılmıyorsam bu metod muharrem bey'in yazdığı bir metod. Dolayısı ile herkesin bu metodu bilmesi de söz konusu değildir Wink

AradanSec i görünce gözlerim doldu :Big Grin
10 yıl geçmiş üzerinden dile kolay.. 

AradanSec in doğuşu kabul ettiğimiz bağlantıyı paylaşıyorum..

Bu fonksiyonu delphidunyasi.net varken (şimdi .com oldu) orada bir çok parse ile ilgili gelen soruda üşengeçlikten kopyala/yapıştır yaparak cevap içerisinde kullanmıştım.

Üşengeç oluşum bir efsanenin doğmasına sebep olmuşta haberim yokmuş.. 

Muharrem ARMAN hocama tekrardan teşekkürler Smile
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(20-01-2017, Saat: 19:17)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Mantık olarak da doğru bir yöntemdir. Olması gereken ilk başta 20 kadir kayıt yüklenir. Kullanıcı Scroll yaptığında kayıt sonuna gelirse, 20 kayıt daha ekler ve bu durum son kayıt görüntülemeye kadar devam eder.

tamamdır hocam bu yeni başlangıç seviyesinde olduğum için hep örnek kod istiyorum sürekli umarım sorun olmaz. amacım hazıra copy paste yapıp da bunu ben yaptım demek değil yanlış anlaşılmak istemem forumda buradaki insanlar anladığım kadarıyla kendisine her gün +1 ekleme yapmayı seven insanlar gelişime açık kafalar var kitap yazmanız başlı başına beni zaten bu foruma bağladı. eve şimdi geldim bişiler atıştırayım hemen pc başına geçicem ne zaman yaparsam buradan paylaşırım hocam. ekran görüntüleri ve zipli halini buradan paylaşırım teşekkürler.
(20-01-2017, Saat: 21:50)WeTeYeS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-01-2017, Saat: 19:17)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

tamamdır hocam bu yeni başlangıç seviyesinde olduğum için hep örnek kod istiyorum sürekli umarım sorun olmaz. amacım hazıra copy paste yapıp da bunu ben yaptım demek değil yanlış anlaşılmak istemem forumda buradaki insanlar anladığım kadarıyla kendisine her gün +1 ekleme yapmayı seven insanlar gelişime açık kafalar var kitap yazmanız başlı başına beni zaten bu foruma bağladı. eve şimdi geldim bişiler atıştırayım hemen pc başına geçicem ne zaman yaparsam buradan paylaşırım hocam. ekran görüntüleri ve zipli halini buradan paylaşırım teşekkürler.

Başlangıçta hazır kodlar ile başlar iseniz; kodlamanın (algoritma, analitik düşünme vb.) temelini özümseyemeyeceğinizden, ilerleyen süreçlerde, bu durum (hazır kodculuk Smile ) devam eder ve sonuç olarak kendi başınıza basit bir uygulamayı bile yazamayacaksınız. 
Benim önerdiğim (olması gereken) hazır kod kullanımı yalnızca; çözümsüz kalınan ve çözüm yolunda farklı yöntemler aranmasına rağmen bir türlü asıl sonuca ulaşılamayan ve ikinci kişiler (bizler Smile ) tarafından daha önceden çözüme ulaştırılan yöntemler uygulanmasıdır.
"Kodlamaya yeni başladım, üstadlık için gereken adımlar nelerdir?, Bu işin temelini kavrayıp, ne zaman kendi başıma (destek almadan) bir proje yazabilirim?" gibi bir veya birkaç soru sorsaydınız daha iyi olacaktı.
Form hakkında söylemiş olduğunuz övgü dolu sözler için mütevazi olmak mümkün değil.  Smile
Başta Yönetim Kadromuz olmak üzere, yönetim kadromuzda olmayan bir çok değerli (isimlerini sayamayacağım, fakat bakmak isterseniz; Üye Listesi) arkadaşımızın katkıları ile kalitenin ortaya çıktığını söylemek çok zor değil.
Bir kaç yıl sonra da; (İnşallah) sizi de bu elit kadroda, yeni başlayan arkadaşlarımıza kılavuzluk edecek yöntemler üreten ve yönlendiren biri olarak görmek isterim.
Eyvalla sağol
Linkler ölmüş mevcut olan arkadaşlar yenilebilir mi ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 11 için suiskin? Jakarta2 5 615 15-02-2024, Saat: 22:46
Son Yorum: Lraraujo23
  Ses Kayıt (Tüm Platformlar için) TescilsizUzman 13 7.397 19-04-2023, Saat: 18:12
Son Yorum: mrmarman
  Müzik Player (Tüm Platformlar için) TescilsizUzman 3 5.380 22-05-2021, Saat: 20:35
Son Yorum: quiet1day
  Delphi 10.3 Rio için FGX bileşenleri Abdullah ILGAZ 12 13.802 19-02-2021, Saat: 17:04
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Zip Compress İçin Bir Component narkotik 2 2.138 27-12-2020, Saat: 12:11
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi