Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program tarafından kullanılan portlar
İşim gereği ihtiyaç duyup hazırladığım basit bir uygulamayı belki birilerinin işine yarar diyerek paylaşmak istedim Smile

Bir uygulama tarafından kullanılan portları (TCP/UDP) listeler:

sc.png

Sol tarafta çalışan uygulamaların listesi bulunur. Bu listeden bir uygulama(process) seçildiğinde, bunun kullandığı portlar sağ tarafta listelenir.

Exe linki:
https://yadi.sk/d/gOj0VTe03af92K

Kaynak kodlar:
https://github.com/SimaWB/UsedPorts
There's no place like 127.0.0.1
Eline sağlık güzel kardeşim.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Paylaşım ve Emeğiniz için Teşekkürler.
Elinize sağlık, faydalı bir araç.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Elinize sağlık, teşekkürler.
Bendemi, programdamı sorun var acaba? 3050 portunu kullanan programın potunu 59915 olarak gösteriyor?
Öncelikle teşekkür eden herkese ben teşekkür ederim Smile

(29-08-2018, Saat: 14:48)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendemi, programdamı sorun var acaba? 3050 portunu kullanan programın potunu 59915 olarak gösteriyor?
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Çok haklısınız, programdan kaynaklı bir sorun varmış:
Portların tutulduğu değişkenler DWORD tipinde ve bu tipte "byte order"a dikkat etmek lazım Sad
ntohs eklenerek düzeltildi.
Düzeltme için teşekkürler.
Üstad, program açılırken iki ekranın tam ortasında çıkıyor, ekranın yarısı soldaki monitörde, diğer yarısı sağdaki monitörde gözüküyor.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
(29-08-2018, Saat: 16:36)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad, program açılırken iki ekranın tam ortasında çıkıyor, ekranın yarısı soldaki monitörde, diğer yarısı sağdaki monitörde gözüküyor.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Hayatımda hiç çift monitör kullanmadım Smile  
Formun Position özelliği poDesktopCenter. Her halde bundan yapıyordur. poScreenCenter yapılırsa varsayılan monitörün ortasında çıkacaktır. 
Şimdilik benim için sakıncası yok ama güncelleme yaparsam değiştiririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program coyistik 71 49.533 11-04-2019, Saat: 12:12
Son Yorum: forumcuali

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi